Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDFan

    addikt

    válasz SunMount3r #46163 üzenetére

    "Amúgy itt írjátok az EQ-zást, ezt sem értem, mert elvileg ugye egy jó hangfal ismérve, hogy nem kell EQ-zni sehová . Node ezt kell, mégis "jó", már ha EQ-zod..."

    Ez nem ilyen egyszerű. A jó hangfalaknál valóban figyelnek rá, hogy szabadtérben vagy süketszobában mérve (nincsenek visszaverődések) egyenletes legyen a frekvenciagörbe. De a legjobb/legdrágább hangfalak frekvenciamenete sem lesz egyenletes ha berakod egy akusztikailag nem komolyan kezelt szobába. Egy átlagos nappali, lakószoba akusztikája mindig problémás. Szóval főleg akusztikai anomáliák miatt kell EQzni, illetve természetesen a hangfal hibáit is ki lehet vele javítani. Nem kell hozzá semmilyen spéci szoftver egyébként, a teljesen ingyenes REW tökéletes mérőszoftver. Ami viszont kell hozzá az egy balanced mikrofonbemenettel rendelkező hangkártya és egy mérőmikrofon. Ez új áron kb ~45 ezer forintos tétel, így nyilván egy belépő kategóriás hangfalhoz általában nem vesznek ilyet az emberek. Én vettem, és a hangminőségbeli ugrás szobakorrekcióval óriási, de megmondom őszintén nem tudom, hogy egy Solo6C-n mennyit hozhat. Lehet, hogy sokat.

    "És mi van, ha nincs EQ lehetőség, pl. asztali médialejátszó filmezésre?"

    Arra is van lehetőség, pl. miniDSP. De az már tényleg akkor éri csak meg, ha többet áldoz az ember a hangminőségre.

Új hozzászólás Aktív témák