Új hozzászólás Aktív témák

  • imyourfriend

    őstag

    válasz molnarpeter #201208 üzenetére

    Octavia3 1.6 cr síkon tempomat 90-nél 2.8-3.2L/100-at ír, falvakba beeresztem és 60-65-öt tartom majd megint kigyorsítva 90-ig. Abban annyira nem hiszek, hogy üresben gurulva majd visszagyorsítva kevesebbet fog fogyasztani a szekér, mintha tartok egy meghatározott tempót, elvégre közlekedem. Ez a dízel meg mintha 90km/h-ra lett volna tervezve, szinte gond és erőlködés nélkül viszi a hajót az 1.6 cr ki a világból.. és ehhez az kell, hogy külterületen betartom a szabályokat, belterületen néha minimálisan túllépem főleg mikor beengedem gurulni a falukba. Persze egy adott érték alatt, pl. 4L/100 alatt jó ha tartom, a rekordom munkába és vissza 3.3L/100-as átlagfogyasztás 60km-re ingázva.

    Többen írták ezt a "nyakamban autóznak pár méterre" jelenséget. Picivel több mint 10 éve vezetek, nekem ez az egyetlen dolog ami flusztráló.. egyrészt ha fékeznem kell, olyan fék van a szekéren az kizárt, hogy megálljon a mögöttem jövő legyen bármilyen autóval. Amennyiben összetöri az autót, akkor meg járjak más bolondsága miatt és javíttassam az autómat.. gyári, törésmentes, fényezetlen igaz vannak rajta karcolások pici lepattogzás, de 7 éves kora ellenére azért kiváló állapotú. Gondolom más is hasonló okok miatt félti a gépét, nem vagyok egyedül!

Új hozzászólás Aktív témák