Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Drenadar #2909 üzenetére

    Pár éve Drenadar-al volt egy jó kis beszélgetésünk a sat tv-röl. Azóta sok idő telt el és úgy látom már sat tv sincs. Persze ennek nem csináltak akkora felhajtást, mint mikor bevezették (igazából hír sem volt). Ha jól emlékszem még kötvényeket is bocsátottak ki a műholdas tévé beindítására. Gondolom a pár száz ügyfél biztos nagyon szomorú volt, hogy más szolgáltatót kellett keresni. Takács 10 000 előfizetőt várt és 300 milla induló költségről beszélt. Gondolom lett vagy 300 – 500 ügyfél kb. milla/ügyfél biztosan megtérült :)
    Szépen fű alatt eltűntek a szolgáltatások.Már sat net sincs a weblapon és a mobilnet is csak üzletibe. A mikróról meg FireKeeper leírta milyen
    Az xprime-ről vajmi keveset tudunk. Jól titkolják. Sehol egy teszt semmi. Csak arról beszélnek 40 000 ügyfél 50 - 60 000 ügyfél. Lehet, hogy egy ügyfél 1000 nek számít. Mondjuk, arra kíváncsi lennék, min szolgáltatnak xprimet ennek a több 10 000 embernek mikor nagyon szolgáltatásuk sem maradt. De ott facebook xprimeworld összeollózott kis színesek a nagyvilágból és Dani Takács szórja a lájkokat. Elég komolytalan, mert ha valóban ennyi ügyfelet szerzett a btel pár hónap alatt a szolgáltatók verekednének a franchise jogokért a btel iroda előtt. Takácsot a szakma piedesztálra emelné, aki megfejtette az örök élet titkát. De ahogy olvasom az internetes portálok híreit és a fórumot inkább a pokolba taszítás kezdődött el.
    Találtam egy képet a HWSW-én

    http://www.hwsw.hu/kepek/hirek/2014/02/xprime_large.jpg

    Valószínűleg demó kép, mert Photoshoppal készült. A btel grafikusa (ha van ilyen) előre látta a jövőt 2010-ben a 2013 as akciókat.

    [ Szerkesztve ]

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz deadi #2917 üzenetére

    Ez elég bteles. Gondolom a HH vagy az utód az Austriasat nem adta ingyen a btel-nek? Az ügyfelek viszont jól jártak fél év ingyentv
    Most már azt hiszem, kezdem érteni a btel sikeres üzleti modelljét :)
    A góré időnként kitalálja, a tutit. Keressenek rá befektetőket kötvénykibocsátás. Aztán majd lesz valami. Egy-két évig fenntátják a szolgáltatást valahogy. Tök mindegy hogy utána, bumm. Mondjuk az is fura nekem hogy alternatív szolgáltatókén mért költöttek egy valag pénzt drága tv reklámokra pár évvel ezelőtt. Inkább fejlesztésre költötték volna.

    mobilnet
    sat tv
    sat net
    országos mikró
    4. mobilszolgáltató
    xprime
    pár aranyköpés

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Drenadar #2919 üzenetére

    Szinte sejtettem, hogy nincs országos mikrohullámú hálózata. Pár éve olvastam, hogy országos gerinchálózatot épít a BTel és el is készült valami „új generációs” hálózatnak az első teljes szakasza. Akkor azt mondták országos lefedettséget biztosító saját hálózat várhatóan 2015-re épül ki. Ezek szerint ebből sem lett semmi? Persze 2015 még odébb van és az is lehet, hogy megveszik az Antenna Hungáriát vagy befejezik a sajátot
    Azt hogy az xprime –val csúsztak volna, meg én nem tudom. Az biztos, hogy 2014 elejére, mint alternatív szolgáltató beszűkültek a lehetőségei. Ki kellett valamit gyorsan találni, ami az xprime lett. Mivel országosan csak ADSL szolgáltatással elérhető a btel és ott nem mondhattak végtelen előfizetői számokat, mert az ADSL előfizetők jelentős része a Telekomnál van. Ezért maradt a külföld. Messziről jött ember azt mond, amit akar. Mondjuk, kíváncsi lennék egy Telekomos nagykereskedelmi szerződére ahol a szélessávú internet szolgáltatás mellett reklámszolgáltatást is nyújthat a partner.

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Deller2010 #2931 üzenetére

    Nekem lenne egy apró kérdésem. Mi lesz ebből? Valami azt súgja, esnek még ki csontvázak a szekrényből. Politikus nyelven szólva.
    Én teljesen ki vagyok akadva, hogy ilyen befektetői pénzeket be lehet húzni bemondásra, a nagy semmire.

    „Sokan úgy gondolták, hogy Rahimkulov tőkeemelését követően Takácsot eltávolították a cég vezetéséből, a gyorsjelentésben található nyilatkozat (a jelentés adatai és állításai a valóságnak megfelelnek) alatt azonban a korábbi beszámolókhoz hasonlóan még mindig Takács Krisztián elnök-vezérigazgató neve szerepel"

    Ezt a beszámolót és a híreket olvasva szerintem nem találnak olyan épelméjű embert, aki ezt a céget átvegye

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz radio100jozs #2966 üzenetére

    Gondolom találomra kivettek kettőt a paksamétából. Biztos idővel jön a többi is. A Portfolio azt írta „December 19. a BTel nagy napja” Szerintem inkább Takács nagy napja lehet. Kap egy lehetőséget, hogy előadja a saját öszödi beszédét. Közgyűlési meghívóban azt írták helyszín: Könyves Kálmán krt. 11.C. Nem onnan mennek most? Vagy a garázsban tartják?
    Sajnálom, hogy nem a tengerentúlon nyomták a srácok a biznict. Mr. Scorsese két kézzel kapott volna a sztoriért és tudjuk akkor az Oscar-eső garantált.
    Érdekes eddig dinamikusan terjeszkedtek még a múlt héten is. Most meg már nem annyira. A xprime sikersztori ez tény (mert ők mondták) csak olyan titkos hogy egy-két bennfentesen kívül más nem is ismeri. Azt is tudjuk, hogy a btelnek sikerült a tökéletes befektetőket megtalálni nem kérdeznek semmi csak a főnők ötleteit lesik, és összeverekednek, ki fektessen be először. Csak ezek a fránya külföldi franchise partnerek az istenért se akarnak fizetni . Kik lehetnek ezek?
    Januárban megyek, Németországba remélem, láthatom a magyar csodát :)

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    Úgy látszik már nem BIX tagok mert a BIX oldalán sem a tagok sem statisztikák között nem szereplenek.
    A tracert btel.hu ra a következő útvonalat adja

    7 32 ms 51 ms 52 ms rev-79.172.255.174.deninet.hu [79.172.255.174]
    8 38 ms 42 ms 22 ms www.havasvideoblog.hu [213.181.206.38]

    Lehet csekkolni a btel-es ipt mondjuk a http://www.tcpiputils.com/ vagy bárhol

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    Itt a heti bünti. Vagy egy kicsit több is.

    [link]

    Nekem nagyon bűzlik ez az egész. Volt nekik egyáltalán egy igaz mondatuk valaha? Lehet, hogy a távközlési szektornak is meglesz a maga „cukorügye”? Vagy hamarosan zörget a „kék”? Az biztos egy átfogó hatósági vizsgálat lenne a megoldás, mert ez az állapot nem jó senkinek. A részvényesek és a kötvényesek lenullázva a szektor megítélése romlik pont egy olyan időszakban, amikor újabb lehetséges adó célkeresztbe került. A megmaradt pár ügyfél szolgáltatásának minősége meg hagy némi kivetnivalót maga után finoman szólva.
    Még egy kérdés az xprime (vagy, ahogy a 444 en nevezte az egy kedves kommentező xcrime) tekinthető e tejes értékű korlátlan internet szolgáltatásnak? Sajnos erre semmi útmutatót nem találtam az xprime szabályzatban és a btel ÁSZF-ben sem.

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    Megjött a btel válasza kioktató stílusban. Nem kivételeznek. Mindenkit hülyének néznek.

    [link]

    Elég rég óta nem fizhetnek a Telekomnak, ha ekkora tartozást halmoztak fel.
    Vajon meddig hagyják a hatóságok, hogy Takács és bandája tovább garázdálkodjon?
    Kérdés mi van a többi ÁSZF-ben (BTEL ÁSZF I.7. Hatályos: 2014. november 21. napjától) szereplő szolgáltatóval, akiktől a Btel átvette a szolgáltatásokat? Őket kifizették?
    I.7.7. Mobilinternet szolgáltatás igénybevételére: Vodafone
    I.7.8. Műholdas internet szolgáltatás igénybevételére: RG NetWorks
    I.7.9. SAT TV szolgáltatás igénybevételére: Hello HD
    Az ÁSZF-en ugyan szerepelnek a weblapon nagyrészük már nem rendelhető.

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Endura69 #3013 üzenetére

    Köszönöm a részletes válaszodat. Végigolvastam az xprime „sztorit”. Már ami a neten elérhető. Azért ment itt a parasztvakítás rendesen. Beszétek mindenről IPTV, mikrohullámú, műholdas vagy mobilinternet elérhetőségről is. Én a bemondott ügyfélszámokat is nagyon túlzónak tartom. Igaz nagyon nehéz a btel piaci részesedéséről pontos adatokat találni. Remekül titkolják. Takács azt nyilatkozta februárban „valódi értéket kell teremteni, meg kellett találnunk azt a terméket, amivel a BTel vonzóvá tud válni tömegek számára, de mindemellett nyereségesebb tud lenni. Gyakorlatilag erre született meg az Xprime.” Ha úgy gondolja, hogy ezzel valamiféle értéket termett meg is érdemi a sorsát. :)

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Drenadar #3016 üzenetére

    Lehet, hogy 4-5 év alatt folyamatos fejlesztések mellet lehetett volna szerezni 10-20 ezer ügyfelet. De itt arról szólt a mese, hogy 2-3 hónap alatt 60 000 ügyfél (ha jól emlékszem) és rögtön irány külföld. Mondjuk a magyar piacot nem szabad összehasonlítani az amerikaival.Ott van Netflix meg Hulu mint sok egyéb más. Szerintem a tartalomszolgáltatás lehet a jövő. Teljesen mindegy ki a szolgáltató legyen net és én eldöntöm, mit nézek, vagy mit akarok. Magyarországon is vannak tartalomszolgáltatási próbálkozások. Más kérdés gyerekcipőben járunk még. Engem felettébb idegesítenek a reklámok.A mobil alkalmazásoknál, ami kell, persze inkább kifizetem a párszáz forintot.

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    Felmentik a BTel vezetését

    [link]

    És remélhetőleg jön az elszámoltatásuk is..............?

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz imee01 #3032 üzenetére

    Furcsa, hogy nem számláztak. Pedig számlázásban „erősek”. Főleg ha xprime franchise –t kell kiszámlázni. Lehet hogy itt is fél év ingyen akció van mint a sat tv-nél.

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz imee01 #3034 üzenetére

    Ez durva. Ők sem bíznak már hogy a Btel fizet nekik.Direktbe próbálják.Virág elvtárs után szabadon a helyzet egyre fokozódik!

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Waikiki #3045 üzenetére

    Természetesen nem. Nem is írtam ilyet. Kérdés ki engedélyezte a Btel részéről, mert a hírek szerint Takács már Wc-re is engedéllyel mehet. Szerintem akkor is furcsa hogy valami miatt direktbe kérik a pénzüket és nem jó nekik ha a Btel rendezi a számlát. Ez nem megszokott eljárás. Talán valami készülőben?

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz radio100jozs #3048 üzenetére

    Nagyon érdekes. Megértem a kételyed. Mindenképp érdemes utánajárni hogy a számlaszám az euromacc-hez tartozik e. Az biztos hogy egy MKB Bank Zrt.-nél vezetett számláról van szó.Sajnos a bank nem ad ki infót csak a nyomozóhatóságoknak.

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Waikiki #3052 üzenetére

    Akkor az euromacc is álljon be a sorba a többi cég,nav,dolgozók meg isten tudja ki közé és várjon a pénzére. Ezzel az erővel a dolgozók is lehetnének engedményezettek, vagy a többi cég is. De nem meglepő mert egy ilyen kamu bandától mit is várhat az ember

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    Most akkor igazuk volt a szószátyár verebeknek? Elmeszelték a (Számla)Business Telecom –ot? Vagy csak a szokásos minőségi szolgáltatás? Hivatalos infó nincs.

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz TOBY29 #3074 üzenetére

    Addig lehet böngészni a Cégközlöny Online -t . Ma friss bejegyzések.

    [link]

    Adnak munkát a végrehajtóknak rendesen

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Drenadar #3105 üzenetére

    Nekem is olyan érzésem támadt. De teljesen igaza van Waikiki –nek ez a járható út. Én még hozzátenném, hogy panasszal kell élni a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság –nál és a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság –nál is. A Btel ügyfél kommunikációját ismerve ők úgysem válaszolnak. Az üzleti modelljük szerint (ami bevált :DD ) valószínűleg fogták a komplett ügyféladatbázist (az se baj, ha már nem ügyfél) és kinyomtak 2 havi számlát. Újabb lehetséges kintlévőséget generálva ezzel. Azt már tudjuk, kétféle ember létezik a világon, akiket már átvertek Takácsék, és akiket át fognak verni.

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    A Kamu Telecom ma újabb bejelentéssel borzolta a nagyérdemű kedélyét. Így Btel szappanopera tovább folytatódik.
    [link]

    Szegény Hammel Hochreiter kft. akit megbíztak a legnagyobb bűne az volt, hogy két hét alatt nem hozta el a Kánaánt. Vagy láttak dolgokat és fejvesztve menekültek? Az biztos a Btel-es fiuk nem szeretik, ha idegen szemek pillantanak az bizniszbe. 2013. júniusban a PWC könyvvizsgáló céget penderítették ki pont egy részvénykibocsátás közben. Vajon miért?
    [link]

    A harmadik felvonás is érdekes. Az embernek az az érzése hogy nem jönnek az orosz milliárdok. Akkor csak időhúzás volt az egész? Timurnak csak a pénze kellett? Visszatolták a hatásköröket a bandavezérnek és a helyettesének. Ezzel a felelősséget is………….

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Waikiki #3126 üzenetére

    Én is olvastam ilyet a portfolio fórumon. Igaz ez nincs megerősítve a Btel részéről. Ha igaz, akkor közzé kellett volna nekik tenni a BÉT-en. Gyakorlatilag így megszűnne az összes szolgáltatásuk. Persze a „szélhámos fivérektől” bármi kitelik. Lehet, hogy magukat mossák és most már nem számít más?

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    Gondolom, mindenki a körmét rágja, hogy mi lesz a „Cosa Nostra Telecom” sorsa. Addig jöjjön egy örökzöld 2010-ből.

    [link]

    Kizárólag fanatikusoknak vagy erős idegzetűeknek!!!!

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    Ezt a kamu bandát. Nyertek még maguknak pár napot. Ezt tuti tudták előre. Vagy meg sem tartották?

    [link]

    [link]

    A legszomorúbb hogy ebben az országban ilyen Takácsfélék szabadon garázdálkodhatnak.

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Drenadar #3173 üzenetére

    „Félék”
    Természetesen vannak cégek, akik bedőlnek és valóban nem politikus, de mindig a vezető a felelős mindenért. Ha megnézed a btel pénzügyi beszámolóit elolvasod a régebbi közleményeiket gyorsan akart hatalmasat növekedni. Fölépítettek egy hatalmas hitelpiramist, amit alibi szolgáltatásokkal nem lehet finanszírozni.12-14% os kamatra bocsátottak kötvényeket, ami ijesztően magas. Kíváncsi lennék a szektoron belül mi az a biznisz, ami ezt kitermeli. Főleg hogy a távközlésben 4-5 éves megtérülési idővel érdemes számolni. Persze ez csak általánosságban. Egyféleképpen működne ez ha lenne valós hálózat és dinamikusan nőne az ügyfélszám .Lenne mondjuk mostanra 300 400e ügyfele. Minden megnyilvánulásuk a befektetői pénzek megszerzésének szólt. Azt meg jól elköltötték, de hogy mire azt nem igazán tudja senki. Saját hálózat nem épült, és amit bevezettek alternatívként az is eltűnt. Nem lehet, hogy a látszat fenntartását kellett finanszírozni? Gondolom, jobban ismered a btelt mind én és tisztába vagy vele, hogy mibe kerülnek a beruházások (mikrohullámú stb.). Ennyibe nem. Vagy bármennyibe, ha vannak haveri beszállítók. Szóval nekem büdös az egész, mert semmivel nem nyúlt többet a Btel mint egy mezei vidéki alternatív szolgáltató (vagyis már annyit se) már aki túlélte a válságot. De nem akarom megbántani a lokális szolgáltatókat. Sőt van olyan, aki többet nyúlt és van saját hálózata kisvárosokban, falvakban. Na, ezek a cégek elkelnek előbb utóbb. Bocsi egyben mégis többet nyújt, tudsz Btel részvényt, kötvényt vásárolni. Még
    Esetleg te másképp látod? Kíváncsi lennék a véleményedre

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Deller2010 #3187 üzenetére

    Valószínűleg párszáz ügyfél maradhat. A mikrohullámú internet csak akkor működik, ha a béreltvonali szolgáltatókat kifizették. (AH, Telekom, UPC vagy más). Vidéken biztos béreltvonallal oldották meg a mikró betápot.Tudjuk főleg üzleti ügyfelek voltak azok meg, ha nincs net úgyis léptek. Műholdas internet már nincs a honlapon RG NetWorks- ot kell megkérdezni, van e még a Btel-nél ügyfél, de már azokkal is volt vitájuk tavasszal. Ha van max párszáz ügyfél lehetett.

    [link]

    Hogy ez így volt e vagy megint a műmájer duma nem tudom. Az RG NetWorks az biztos, hogy szolgáltat tehát megfelel jogszabályi feltételeknek. A Mobilinternetet meg sem említi, gondolom a voda is berágott. Az Invitel, UPC terület meg majd elmegy magától. Itt lehet még párszáz ügyfél.
    Nagyon sajnálom az ügyfeleket, mert nagyon csúnyán átverték őket is. Itt nem hirtelen jött ez a probléma valószínűleg már az év elején vagy tavaly is komoly gondok voltak. Aljas módon az emberek érzelmeire próbáltak hatni a magyar szolgáltató szlogennel és az lett a sztori vége, hogy az emberek többsége azt mondja soha többet magyar szolgáltató. A btel-ért nem lesz békemenet. :) Azt nem mondom, ha a btel -nél nem dolgoztak szakemberek, de a vezetőség teljesen alkalmatlan a cégvezetésre és a távközlésről is csak hallottak valahol. Ez kiolvasható az üzleti modelljükből

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Drenadar #3191 üzenetére

    Való igaz vannak ügyfeletek akik árérzékenyek. És vannak, akiknek az ár-érték arány fontos. De itt már nem nagyon lehet mit duzzasztani mivel a fővonali szolgáltatók kihátrálnak a Btel mögül. Ennek az oka egyszerű a milliárdos tartozás. Nincs sok értelme több 10 milliós vagy 100 milliós reklámkampánynak mivel az köztudott, hogy az alternatív ADSL szolgáltatás KB. BRUTTÓ 2-3 forintot hoz sávszélességtől függően. Ezért nem láttunk még soha alternatív szolgáltatót országos televízióban reklámozni. Valószínűleg nem is fogunk. Egyetlen orosz pénzember sem fizet azért, hogy utána a megmaradt párszáz Invitel és UPC terület ügyféllel kis családot alkotva beszélgessenek az élet nagy dolgairól. A Telekom esetében sem arról szól a történet, hogy a tartozás fejében átadják az ügyfeleket, hanem a Telekom egyszerűen felmondta a nagykereskedelmi szerződést. Valószínűleg a Btelnek 60 napra, amit nov. 15-én már tudniuk kellett.Mindenki mehet, amerre lát. De azt is tudjuk, hogy a Btel nem szereti megosztani a közérdekű információkat, és ha kötelezik őket, akkor is virágnyelven.
    Az meg hogy szándékos volt e vagy sem a gazdálkodásuk nem az én feladatom eldönteni. Majd a hatóságok megvizsgálják, ha akarják.
    (#3198) Drenadar válasza Deller2010 (#3197) üzenetére
    „Most már teljesen más lett a vezetőség, várjuk, ki azok mit csinálnak!”
    Nem lett más dec- 15-én passzoltak vissza mindent Takácsénak.

    [link]

    Még egy kis színes….
    Nézegettem a betel vezetőségét a Btel.hu –n és két vezető nevem mellett szerepel egy bizonyos Eurosys Telecom Kft. Soha nem hallottam még erről a cégről. Pedig régi cég. Minden bizonnyal az én műveletlenségem, de mea culpa a Netcore Technologies Kft –ről sem hallottam soha és mégis mekkora technológiai céggé nőtte ki magát a Btel szárnyai alatt.

    [link]

    A Cégkivonat szerint a cég székhelye ugyanaz, mint a Btel-é Kecskemét, Mindszenti körút 27/A. Ami még érdekes a cég tagjai a két Takács testvér. Lehet, hogy az új Btel?

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Drenadar #3200 üzenetére

    Bocsi.Nem is feltételeztem hogy Btel-es lennél.
    Mint mondottam műveletlen vagyok e téren és ha nem ismerek cégeket nem jelenti azt hogy nem komoly szakmai cégekről van szó

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz TOBY29 #3202 üzenetére

    Viszont elképzelhető hogy az Eurosys Telecom Kft tulajdona a kecskeméti Btel iroda.

    A magzrt. oldalán

    [link]

    az Eurosys Telecom Kft. nyert Európai Uniós pályázaton (DAOP 1.1.1/E-11 Telephelyfejlesztés) 64 063 337 forintot. A szerződés adatai szerint elég elhúzódó projekt lehet, mert lassan 3 éve nem sikerült lezárni. Persze lehet, hogy az NGM nem frissítette az adatokat. De jó nagy káosz lehet ott Kecskeméten a földhivatalban mert egyszer Mindszenti krt. 28 utána 27/a

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    A portfolio fórumon olvasható csocso70 hozzászólása:
    "hallgatom ezt a sok mocskolódást, a céggel a papírral kapcsolatban, és szeretnék infót is mondani, mielőtt megint veszteséget generál sok embernek az itt olvasott „információ”
    voltam a 19.-n tartott közgyűlésen, és hosszasan beszélgettem a T. úrral.
    ez a cég nem csődbe megy, hanem a 10 országban lévő partnereit, (ahova eladták a jogokat) fogja kiszolgálni, busás haszonnal, és folyamatosan.
    Ha megszavazzák 29.-n a tőkeemelést, kifizetik a tartozásaikat, és befejezik a beruházásokat, majd elkezd beáramolni a kiszolgálásból adódó pénz.
    R. töretlenül benne van a cégben, és jóval több pénzzel, mint az itt ismeretes.
    R.-nek nem éri meg bedönteni ezt a céget, mert nem ez az üzletpolitikája, és ezzel a cselekedetével a nevét is beáldozná.
    Nekem van is papírom elég, olcsón is vettem de nem 125-re spekulálok vele. A cég sem névértéken fog pötyögni.
    Nem azért írok hogy bárki vegyen, a cég amúgy is fog venni eleget 05.-től"

    Mr.Weaver úgy látszik, még elemében van és nem vesztette el a humorérzékét. Amolyan magyar Frank Abagnale módjára levezette a tutit. Ja és megkérték az úriembert mivel nekik sok a dolguk és nincs, idejük bejelenteni mondja el mindenkinek.
    Ha már szolgáltatni nem tudunk, marad a jól bevált számlabiznic?

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Waikiki #3210 üzenetére

    Köszönjük Waikiki a részletes helyzetjelentésed. Nagy valószínűséggel R nek az xprime jogok kellenek, vagy már az övé. De ha az oroszoknál bevezetik, és mással nem akarnak foglalkozni már nem, lesz szükség a Weaver brothers-re. R viszi a jogokat a tesók meg a balhét és örülhetnek, hogy nem kapnak egy ingyen utat az Uralon túlra. Csak oda.
    A 4 felszámolási eljárás mellett vagy 8 végrehajtás is be van jegyezve a leányokban a vagyoni részesedés lefoglalását is bejegyezték.
    Undorító mocsok eljárás, ahogy az alkalmazottakkal elbántak. Sajnos egy olyan országban élünk ahol a tőrvények nem védik az alkalmazottakat. Nem vagyok kárörvendő, de kívánom, hogy ugyanezt kapják vissza.
    Nekem továbbra is büdös ez az egész. Ahogy a tesók felfutatták ezt a céget az nem kerek. Szinte meseszerű.

    [ Szerkesztve ]

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Waikiki #3215 üzenetére

    " (Legalábbis ez lett volna a koncepció, de a jogi kérdésekben teljesen inkompetens műszaki igazgató úgy elcseszte az egészet, hogy csak na.)"

    Varga István ?
    Műszaki igazgató
    Mérnök informatikus
    2004-2009 informatikus Szerencs Város Polgármesteri Hivatalánál
    2009-2013 a Netcore Technologies Kft. Ügyvezetője
    2013-tól a BTel hálózatüzemeltetési és hibaelhárítási igazgatója
    2014-től a BTel műszaki igazgatója

    Úgy látszik, a górék szeretik a magukkal egyívásúakat kiválasztani a feladatra. Ha túl okos vagy nem férsz bele a bizalom körébe. Ez az a cég, aki mindent megtehet. Benne lesz az alkotmányban, hogy a Btel-re nem vonatkoznak a törvények.

    Egy Nicky Santoro idézet:
    „Hogy honnan szalajtották ezt a Greent? Fas..om tudja. Annyi szent, hogy ingatlankupec volt Arizonában. És alig volt pénze benzinre, hogy eljöjjön a kiba..ott csekkjéért. És persze Andy Stone, a górék embere adta az ukázokat, nem pedig a köcsög igazgatótanács elnöke. Ez a Philip Greene...”

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz taki01 #3221 üzenetére

    Valami ilyesmi bejelentésre lehet számítani.

    A funda rendben van. Sőt 2015 a terjeszkedés éve lesz. Hollywood is komolyan érdeklődik. Jövőre minden nagy Blockbuster Movies nak elkészül az xprime edition változata is. Az USA minden városában xprime mozik lesznek, ahol a mozilátogatók csökkenthetik a jegy árát. Sőt le is nullázhatják. Hamarosan az alma logó is eltűnik és xprime logóra cserélik, elindul az xtunes. Ez mellet galaktikus terjeszkedésbe kezdtek. Jelenleg a Galaxis 10 régiójával kötöttek franchise szerződést. Ezeket fogja kiszolgálni, busás haszonnal, és folyamatosan. A szerződések aláírása a Coruscant bolygón meg is történt tízmilliárd Galaktikus Kredit értékben. T úr ellátogatott még a Corellia bolygóra is ahol Han Solo val egyeztetett az új xprime reklámfilm részleteiről. :DD

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Drenadar #3226 üzenetére

    Vagy valószínűleg nem is akarják ezek a pózerek. Lehet, hogy nem jól váltják a Galaktikus Kreditet. Így hiába a busás haszon…..

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Deller2010 #3236 üzenetére

    Úgy néz, ki egyelőre a szélhámosok klubja nem adja be a kulcsot. Sőt olvasva a közgyűlés határozatot úgy csinálnak, mint ha semmi sem történt volna. Van, egy kis pénzügyi gikszer emeljük meg az alaptőkét 1 milliárddal. Ja, kettő kellene, akkor emeljük meg 2 milliárddal. Miért nem 50 milliárddal rögtön? Mondjuk eszem nincs hozzá ki ad ezeknek 1 forintot is. Mintha feneketlen kútba dobná, az ember.Még egy kicsit húzzák az időt?
    „Kivonul a távközlési piacról a magyar botránycég” Van más választásuk. Senki nem áll már velük szóba. A szektor fellélegezhet, hogy megszabadul ezektől a parazitáktól. Nem hagynak maguk után csak milliárdos tartozást. De reszkess, reklámpiac jönnek a trükkös bratyók és ők okosban nyomják, mint a nagymenők. Örülök neki hogy univerzálisak, mert „távközlési szakemberek” és most kiderült reklámszakemberek is. Ha ez sem jön be, akkor más területen is szakemberek lesznek. Ebben egész biztos vagyok.
    Arra kíváncsi lennék ki találta ki az xcrime marhaságot. A trükkös bratyók? Vagy netán a szerencsi fenegyerek? Valószínűleg semmiféle számítások nem végeztek az xprime-al kapcsolatban. Saját maguknak sem sikerült megvalósítani egy éve csak hülyítik a nagyérdeműt. Az ügyfeleket prémium tartalmakkal és extra szolgáltatásokkal kell kiszolgálni. Nem reklámmal.
    Viszont nem lennék meglepődve, ha európai ember számára kimondhatatlan nevű közép-kelet ázsiai, afrikai országok komoly érdeklődést mutatnának a termék iránt. Előnye lenne, hogy jó messze van, és rögtön lehet számlát írni.
    De tudjuk, a Balkán sarkán van Fanyarország. Itt így mennek a dolgok.

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Deller2010 #3242 üzenetére

    (#3239) Drenadar válasza TOBY29 (#3238) üzenetére
    „tudtommal a nagy usában hasonló működik már... csak ott egyszerűbb és jobb...”
    Lehet, hogy igazad van, de valószínűleg nem kapott ott országos visszhangot. Én egy kis amish közösség szintjén képzelem el ahol áram és net híján élő szereplők játsszák el, ahogy Roy Munson megfeji Ishmael -ék bikáját.Utána a nézőknek helyesen kell válaszolni a kérdésre. Viszont ha az USA-ban tényleg van ott nem érvényes a „világszabadalom”.
    Azért gondoltam, hogy a szerencsi fenegyereknek köze lehet az xprime-hoz mert a BTEL Technologiesnek a főtevékenysége 7490 M.n.s. egyéb szakmai, tudományos, műszaki tevékenység. Ebbe beletartozik a szabadalmakkal kapcsolatos ügynöki tevékenység (szabadalmak vételének és eladásának intézése) Lehet, hogy ő a szabadalomnepper?

    Nem tartom valószínűnek, hogy ez a pénz valóságosan bekerül a cégbe. Az októberi kötelezettségvállaló nyilatkozatot lobogtatják R úrnak, hogy nagyon kellene a pénz. Igaz azóta minden a szöges ellentéte szerint alakult, mint amiben megegyeztek. R úr már nem akar főnök lenni, amin nem csodálkozom. A goré viszi a balhét. Interim menedzsment sincs már. Ők is elmenekültek.
    A bejelentés a hitelezőknek is szólhat, hogy van, itt pénz ne aggódjatok. A portfolio fórumot olvasva a tőzsdén is nyomják a szélhámoskodást rendesen. Kíváncsi vagyok, zörgetnek a valamikor a TEK-es fiúk?

    Na de ma buli van, úgyhogy gyerünk, DJ szedd alá!
    BUÉK

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    A remek szilveszteri hangulathoz a portfolio fórumon csocso70 adta meg az alaphangot. Az írásából kiderül egy keményvonalas Btel protector véleményét olvashatjuk.

    Srácok! az én véleményem,

    1, nem emel egy cég alaptőkét, ha csődbe kíván menni, hanem simán felszámoltatja magát, miközben tartozás fejében egy másik a tulajdonában lévő cégbe átviszi, amit még lehet.
    2, az xprime tényleg szuper találmány, tekintve hogy a világ minden országában az online reklámpiac a teljes piac 10%-t birtokolja és folyamatosan növekszik, míg az internet szolgáltatás díját a világ minden országában csökkenteni, vagy díjmentesíteni akarják. A xprime feladata, hogy egyrészt az online reklámpiac bővülését elősegítve, abból egy jelentős szeletet kivágva, olcsóbbá tegye a célzott reklámozást, miközben csökkenti a személy ktsg-jét.
    Ugye mondhatjátok, hogy Magyarországon hogy megbukott, hiszen a csökkenő vevőszámmal, szar szolgáltatással hiteltelenné vált ez a rendszer. – és most kivonul.
    A válasz egyszerű, ahhoz, hogy valamely cég eladjon egy szolgáltatást bizonyos statisztikákkal alá kell annak létjogosultságát támasztani. – hát ez megvolt, hiszen hány ember jelentkezett erre a lehetőségre?
    A másik, hogy nem lehet egy seggel több lovat megülni, nem lehet egy cég tv internet telefon stb szolgáltató együtt nemzetközi szinten, főleg ha nincs mögötte korlátlan tőke.
    Szóval játszunk el a gondolattal, és ezt is olvashatjuk a cég kommunikációjában: felismeri, hogy nem tudja az összes szolgáltatást maga biztosítani, ezért ő a franchise jogot adja, azoknak a cégeknek, akiknek van vevőkörük hozzá, és önmagában ez is csilliárdos, és folyamatosan realizált bevétel.
    3, szvsz a tartozások kiegyenlítése a tőkeemelésből, és a franchise jogok értékestéséből tud megtörténni. Igen a tartozás tetemes, de az érdeklődés is hatalmas az xprime.

    Az én véleményem

    Az első pontra nem tudom a választ. Talán előre menekülnek és megpróbálják túlélni a helyzetet. Ha már nem beszélnek, róluk tovább mehet az okoskodás.De minden tulajdonában lévő cég végrehajtás alatt áll. Így nehéz bármit is átvinni.Másik opció számukra polcpakolás a Tescoban (nem megbántva az ebből élő embereket).

    Az xprime marhaság. A reklámpiacot hagyjuk meg a szakembereknek. Van erre több-ezer jobb megoldás pl. google adwords. Az árak valóban csökkenek,de ingyenessé soha nem akarták tenni. Majd az állam ad ingyennetet ha akar az adónkból. Az érdek az, hogy a fizetőképes ügyfeleket szolgálják ki extra tartalmakkal az előfizetésen felül. Az xprime semmiféle szeletet nem szakít, ki mivel a reklámozók sem akarnak low budget ügyfeleket reklámokkal elhalmozni, mert ők csak a havidíj csökkenése miatt nyomkodnak. Így nem is lehet célzott reklám. A google kereső sokkal célzottabb és még a netet sem veszik el addig. Hány ember jelentkezett erre a lehetőségre? 200? Vagy higgyünk Takácsnak, aki eddig is csak kamuzott. Az emberek többsége azt sem tudja mi ez. A facebook-on van kb. 90 000 like ami pár nap alatt lett. Azt mindenki tudja, van like vásárlási lehetőség igaz nem szabályos…. Az összeollózott cikkeket viszont egy két haver,munkatárs lájkolta de ezek is eltűntek. A you tube-ra már sokkal kevesebb kattintás jutott.Arra nem költöttek? Amúgy a mobil előfizetések nagy része már tartalmaz internetet és sok helyen a célzott appok használata ingyenes. Reklámot sem kell nézned. Gondolj, bele van, mondjuk egy HBO előfizetésed, ami reklámmentes, de közben megszakadna a szolgáltató reklámjai miatt. Net esetén a HBO GO

    Nem vonul, ki csak nem tud szolgáltatni mivel alternatív szolgáltatóként nincs saját hálózata. Azt tudjuk a fővonali szolgáltatók már nem állnak velük szóba.
    Ha most jöttek rá hogy nem tudnak több lovat megülni, akkor miért kezdtek bele. Akkor jöttek rá mikor senki nem áll velük szóba? Milliárdos szinten tüntettek el pénzt a cégből. Ez mellett milliárdos tartozásokat halmoztak fel. Ez nem csak a vezetők alkalmatlanságát veti fel, mert az egyértelmű, hanem a büntetőjogi felelősségüket is.
    Semmiféle valós bevételt nem hoz. Hogy gondolod a franchise jogok értékesítését? Tessék, itt a franchise jog csinálj, amit akarsz, mert mi hülyék vagyunk az egészhez? Nem tudtunk csak egy böngészős valamit összehozni, ami még béta. Igaz az átlag felhasználók már pc sem használnak, nagyon mert a smartphone és a tablet is kielégíti egy átlagos user igényét. Tudod a közösségi oldalak. Ja és végül itt a számla 5 millió euro.
    Arra kíváncsi leszek a pár xprime ügyfél megkapja e az adóigazolást mivel ez jövedelem és be kell vallani. Azt is ígérték ők számfejtik és fizetik a járulékokat. Nehogy aztán páran önadózók legyenek

    Voltak már hasonló próbálkozások pl il ferro. Ha jól tudom még mindig tart a per többmilliárdos csalás miatt. Vagy a reklámért ingyen zene sem rengette meg a világot és nem zártak be az online zene boltok.

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Waikiki #3246 üzenetére

    Köszönjük Waikiki hogy megosztottad velünk a közgyűlési jegyzőkönyvvel kapcsolatos aggályaidat. Az általad adott instrukciók alapján újra végigolvasva a jegyzőkönyvet azt kell mondani ez a kamu közgyűlés Takács „Il ferro” Krisztián magánszámaként kerül be a történelemkönyvekbe.
    Egy apróság, aminek lehet, hogy nincs jelentősége. Mindenhol pl. a cégjegyzékben is TK neve mellett szereplő lakcím nem egyezik meg a közgyűlési jegyzőkönyvben, szereplő lakcímével. Költözik? Vagy már zavaró a rengeteg a boldogság tengerében úszó örömittas xprime rajongó köszönőlevele? Vagy csak elírás? Esetleg megállhat a Btk. 409. § (1) b,c ? Erre persze gondolni sem merek.
    A pénzügyi beszámoló, mérleg körüli huzavona kapcsán is érdemes lenne már egy komplett vizsgálatot indítani. Persze a hatóságoknak

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Game78 #3255 üzenetére

    Speciális a helyzeted mivel wdsl előfizetőként először azt kommunikálták, hogy marad a szolgáltatás. Most a kamu közgyűlésen meg hogy befejezik a távközlést. Nagy a káosz az tisztán látszik.
    Szerencs hivatalosan is ügyfélszolgálatként szerepel a Btel honlapján, sőt a hatályos ASZF-ben is.

    I.3.1. Ügyfélszolgálat-hibabejelentés címe, nyitvatartási idő
    Ügyfélszolgálat címe:
    6000 Kecskemét, Mindszenti krt. 27/A
    Nyitva tartási ideje: Hétfő, Szerda, Csütörtök, Péntek: 7:30-16:00-ig
    Kedd: 7.30-19.30 óráig
    3900 Szerencs, Huszárvár u. 24.
    Nyitvatartási idő: Hétfő-szerda: 8.00 - 17.00
    Csütörtök: 8.00 - 20.00
    Péntek: 8.00 - 17.00

    Hivatalosan nem kommunikálták le, hogy bezárják a szerencsi ügyfélszolgálatot. Valamit csak kiírtak, hogy miért nincs nyitva? Vagy csak ad hoc módon elmenekültet a netcore (Btel technologies) alkalmazottak?
    Még egy ajánlott tértis levél a btelnek és hivatalos bejelentés a felügyeleti szerveknél.

    Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság
    Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Felügyelőség

    Való igaz hogy szolgáltató nem ellenőrizgeti, hogy kinél van éppen net, vagy kinél sincs. Viszont itt település szintű megállásról beszélhetünk, amit viszont látniuk kell. Lehet, hogy a béreltvonali szolgáltatónál volt a hiba vagy csak lekapcsolták kicsit.
    Elkeserítő ez az egész, hogy a xxi. században embereknek kell rohangálni, hogy a saját igazukat, bizonygassák rabolva ezzel a drága idejüket

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Game78 #3257 üzenetére

    Ezt is jelezni, kell a Fogyasztóvédelmi Felügyelőség felé. Törvényi szabályozása van az ügyfélszolgálatoknak. Az egész biztos, hogy nem lehet hónapokig. technikai okok miatt zárva! De ott nálam tanultabb jogot végzett emberek adnak felvilágosítás úgy is.A telefonos ügyfélszolgálat is problémás, mert ott sem áll meg az”Öt perces törvény”

    [ Szerkesztve ]

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz fefinyoka #3259 üzenetére

    Ha jól láttam mobilneted van. Azt sem kommunikálták le mi lesz a sorsa. Ha 60 napja nincs neted és leadtad a hibát a hatályos ASZF-ben megtalálod a választ

    ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK
    Hatályos: 2014. november 21. napjától

    XII.2.2. Előfizető rendkívüli felmondása
    Az Előfizető rendkívüli felmondással élhet a Szolgáltató alábbiakban
    meghatározott szerződésszegő magatartása miatt:
    - a Szolgáltató az Előfizető hibabejelentéseit követően, a hibát 30 napig nem tudja elhárítani.
    Az Előfizető általi rendkívüli felmondása esetén a szerződés a felmondó nyilatkozat szolgáltatóhoz történő megérkezését követő napon szűnik meg.

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz fefinyoka #3265 üzenetére

    Félreolvastam, de mindegy, mert az ASZF ezen része egységesen vonatkozik minden szolgáltatásra. Ha leadtad hibára még egy valag kötbér is megillet. A többiről Drenadar megadta a pontos választ. De bizonyára megkaptad az értesítést te is a szolgáltatás végéről
    Mondjuk a rendkívüli felmondást legkésőbb jövő hét kedd szerda megkapnák ha átveszi valaki a postát

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    A portfolio fórumon qw12qw osztotta meg a következő infót:

    INGÓ ÁRVERÉSI HIRDETMÉNY ELEKTRONIKUS ELJÁRÁSBAN
    G4S Biztonságtechnikai Zrt. végrehajtást kérőnek (hivatkozási száma: ),
    Business Telecom Nyrt. adós ellen folyamatban lévő végrehajtási ügyében árverést tűzök ki. A végrehajtást DR. BARBALICS
    MIKLÓS közjegyző 11017/Ü/916/2014/1 számú határozata alapján a végrehajtást DR. BARBALICS MIKLÓS közjegyző a(z)
    11017/Ü/1659/2014 számon kiállított végrehajtási záradékkal rendelte el, SZÁMLATARTOZÁS címen fennálló 213 111 166 Ft és
    járulékai iránt. A bírósági végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvény (továbbiakban Vht.) 132/B.§ - 132/G.§-ában írt rendelkezések szerint
    az alábbi gépjárművet a Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara által működtetett, az interneten [link folyamatosan
    elérhető Elektronikus Árverési Rendszeren értékesítem.
    További végrehajtási ügyek:
    Végrehajtást ké rő(hiv.szám) Adós Ügyszám Köv.jogcíme Tőke
    Magyar Telekom Nyrt. Business Telecom Nyrt. 450.V.3284/2014 BIZTOSITÁSI INTÉZKEDES
    ZÁRLAT
    944 100 427
    Ft
    Credit-Investement Kft. Business Telecom Nyrt. 450.V.3456/2014 KÖLCSÖNSZERZŐDÉS 250 000 000
    Ft
    Expert Inkasszó Kft. Business Telecom Nyrt. 450.V.3390/2014 TARTOZÁS 228 790 500
    Ft
    Deverto Rendszertechnika Zrt. Business Telecom Nyrt. 450.V.3383/2014 SZÁMLATARTOZÁS 3 648 864 Ft
    D-TECH Investment Ltd. Business Telecom Nyrt. 450.V.3146/2014 KÖTVÉNYBŐL EREDŐ
    PÉNZTARTOZÁS
    143 907 700
    Ft
    G4S Biztonsági Szolgáltatások Zrt. Business Telecom Nyrt. 450.V.2655/2014 SZÁMLATARTOZÁS 35 529 303 Ft
    Morganfield Holdings Zrt. Business Telecom Nyrt. 450.V.3147/2014 RÉSZVÉNY-ADÁSVÉTELI
    SZERZŐDÉS
    840 001,53
    EUR,7 350 800
    Ft
    Silver Consulting Kft. Business Telecom Nyrt. 450.V.2975/2014 ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉS 56 213 304 Ft
    TransConsult Kft. Business Telecom Nyrt. 450.V.2976/2014 SZÁMLATARTOZÁS 25 386 000 Ft
    Prisma Holding Pénzügyi Zrt. Business Telecom Nyrt. 450.V.3069/2014 RÉSZVÉNY-ADÁSVÉTELI
    SZERZŐDÉS
    22 118 154 Ft
    Globeserv Bizalmi Vagyonkezelő Zrt. Business Telecom Nyrt. 450.V.3036/2014 ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉS 406 478,01
    EUR,4 237 128
    Ft
    qw12qw

    Vannak érdekes cégek a listán offshore gyanús is. Érdekes még G4S Biztonságtechnikai Zrt. tetemes követelése.
    Továbbá az Expert Inkasszó Kft. is Ők csinálták a fura behajtást a btel ügyfeleknél.

    [link]

    Érdekesség hogy a cég tulajdonosa a btel egyik részvényesei között is szerepel legalább is céginfó szerint
    Fura ez a „magyar szolgáltató” ” Mi mehetett itt a háttérben a kamu szolgáltatások árnyékában?

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Deller2010 #3275 üzenetére

    Egy kicsit furcsa a lista a számomra. A Telekom és a Deverto tiszta viszont a többi követelés több mint érdekes. Valószínűleg egy jó pár követelés hiányzik még a listáról

    Egyébként a portfolion egy kötvényes (ati72) írt pár hajmeresztő dolgokat. Azt sem tudta elsőre pontosan, hogy milyen kötvénye van 2013/B utána gyorsan módosított 2014/B. Szóval inkább tűnt nekem a trükkös bratyók liblingjének, mint elkeseredett kötvényesnek. Csontig tolta a bandavezérnek, mint lefety lóránt a jó öleb.
    Szóval megtudtuk, hogy a trükkös bratyók dolgozói leépítésnek azt hívják, hogy hónapokig nem fizetik, ki a dolgozók bérét hátha elmennek maguktól.(így nem kell bejelenteni a csoportos létszámleépítést) Továbbá ők számolták fel az ügyfélkörüket, sőt még pénzt is kaptak érte. Ezért van az, hogy minden ügyfél mehet merre lát és a fővonali szolgáltatók sem állnak szóba velük.
    Azt is előadta, hogy 3 milliárd tartozás sem annyi, hanem 4,5 milliárd. DE……… kész tervek vannak. A csodaelixír neve xprime. Minden problémára ez a gyógymód csak még kellene egy kis pénz, hogy befejezzék. Megjegyzem Takács azt hazudozta, hogy ez kész van, működik rengeteg ügyféllel még számlát is írtak a franchise értékesítésről most meg azt állítja valaki még nem piacképes.
    Volt egy mondat ati72 írásában, ami nagyon igaz:
    „A csőd egyenes következménye lett volna annak, hogy eljárások induljanak a cég ellen”
    Ez így van és a szélhámosságért szoktak letöltendőt osztani.

    Valóban március 28-ig ígérik a 2014-es jelentésüket, de még egyelőre a 2013-ast kozmetikázzák. A régi új jól bevált menedzsment, ami most Interim is, ha kell :D
    Annyit csinálhattak volna, hogy a bandavezér átpasszolja a vezetést a tesónak. Takács Gábor is biztos magas kvalitású vezető, ha mutyiról van szó.

    [ Szerkesztve ]

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    Megint felfüggesztették a magyar botránycég részvényeit

    [link]

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    „Ezek a bírságok vajon hova mennek ilyenkor? Kinek a zsebébe?”
    A költségvetésbe kerülnének valószínűleg,ha befizetik. De ezek fizetni?

    Közben a blog.hu-t olvasva ráleltem egy oldalra ahol a bandavezér próbálta magát promotálni.

    [link]

    „Egy vállalatvezető gondolatai a távközlés harcmezejéről” :D

    „Amíg agyban nem adod fel, legyőzhetetlen vagy – ez az elv vezérelt eddigi üzleti pályafutásom során, és igazsága többször is beigazolódott” :DD

    „Takács Krisztián – cégépítő, távközlési szakértő, a Business Telecom Nyrt. vezérigazgatója” :DDD

    Efféle magasröptű gondolatokkal próbálta fényezni magát és hülyítette a gyanútlan olvasókat
    Elég amatőr, mert a facebook-os xprime oldalhoz hasonlóan kis színeseket ollózott össze és saját gondolatként próbálta eladni. És persze bizonygatni, hogy mennyire művelt.
    De azóta a ghostwriter is rég eltűnt és közben agyban nagy cégépítő, távközlési szakértő elvérzett a távközlés harcmezején.

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    A Mentális Deficit Blog összeállította mi volt szerintük 2014 10 legnagyobb botránya.

    [link]

    Véleményük szerint a Btel az előkelő top 10-et erősíti.
    Ezúton gratulálunk a bűvészi képességekkel megáldott testvérpárnak.

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Deller2010 #3287 üzenetére

    Napi Btel
    Újabb 5 millió bünti és ugrott a prémium kategória. Most a Budapesti Értéktőzsde szankcionált.

    [link]

    [link]

    Isten malmai lassan őrölnek, de lassan eljön az igazság pillanata. Lehet, hogy nem lesz igaza Mentális Deficit Blognak és hamarosan előkerül a csíkos ing is?

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz TOBY29 #3288 üzenetére

    Az MNB által előírt tájékoztatási kötelezettségének nem tett eleget a Btel. Estére kaptak még 5 millió bírságot. Igazából felesleges a céget büntetni, mert valószínűleg behajthatatlan. Inkább a felelősöket kellene

    [link]

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Deller2010 #3298 üzenetére

    Ez nem más, mint csalás. A minősítése legyen a jogvégzett emberek feladata. De lehet akár üzletszerűen is.Az biztos,hogy jelentős kár okozásról beszélünk. Hogy ezt a kötelezettségvállalási nyilatkozatot maguktól szopták be vagy nem volt más választásuk már soha nem derül ki. Valószínűleg R úr mikor aláírta tudta, hogy nem lesz érvényes. Nem lesz itt semmilyen polgári per. Újra elővették a perelős dumát, amit a nyáron már teszteltek. Persze abból sem lett semmi

    [link]

    Viszont érdemes lenne megvizsgálni a btel és a köré épült cégek teljes létét, mert ha most ekkora hazugságok láttak napvilágot mi mehetett régebben. Hogy jutott el ez a banda, idáig mert a btel szolgáltatásaiban nem volt benne a milliárdos sztori. Pár tízezres ügyfélkör, alternatív és kamu szolgáltatások túlárazva, indokolatlanul magas alkalmazotti létszámmal? Addig működött még volt befektető a kamu dumára és mikor nem volt már több balek, akit be lehetett etetni az egész, mint a kártyavár dőlt össze. Semmit nem fizettek és fejlesztésre sem költöttek. Akkor mire?
    Igazad van, látszik rajtuk a pánik. Valószínűleg páran kihátráltak mögülük és a trükkös bratyók magukra maradtak. Az biztos, hogy a bratyók nem álltak kétszer sorba, amikor az észt osztották, mert elég átlátszó trükkökkel próbálkoznak mikor nyakukon a baj. Kíváncsi vagyok büntetőügy lesz e a sztori vége vagy ez is feledésbe merül mint sok minden ebben az országban.

    Nem a szívem csücske az ózdi hős, de ha az agyban nagy cégépítő, távközlési szakértő meghallotta volna az intelmeit nem került volna ekkora trébe:

    „Kellett volna a sorstól egy büdös nagy pofon!
    Ami akkorát csattan az arcomon,
    Hogy eszembe sem jut, hogy melyik a rossz út,
    Valami kéz, ami visszahúz!”

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

Új hozzászólás Aktív témák