Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5796 üzenetére

    Az egész BTC egy okosan kitalált piramisjáték

    miert lenne piramis jatek? Nem kell mininggal foglalkoznod, hogy kihasznald a bitcoin elonyeit.

    Miert nem alapitasz ASIC gyarto ceget? Jah hogy ninsc toked es szaktudasod? bocs.

    Mielott ossze vissza irkalsz, tisztaban kellene lenni az alap dolgokkal (koztuk azzal hogy mit is jelent a piramis jatek)

    [ Szerkesztve ]

  • AAntii

    őstag

    válasz ZollR #5796 üzenetére

    A bányászgépek gyártói addig tudják visszatartani a technológiát, amíg a konkurencia nem jön elő vele. Tehát amíg csak egy cégtől lehetett normális teljesítményű gépet venni, addig még lehetett is benne valami, hogy direkt lassabban szállították a réges-rég megrendelt hardvert és a szállítás idejéig a megrendelők pénzéből épített gépekkel bányásztak. Mióta elvileg többszereplős a piac és tegyük fel nincsenek lefixált szállítási idők, azóta a helyzet azért elég erősen változott, mert ha nem jön ki valaki idején a saját termékével, akkor majd másoktól veszik meg a minert a potenciális vásárlók.

    A napokban küldözgettem minimális mennyiségű coint és tetszett, hogy villámgyorsan odaért, ahova küldtem, egyelőre még akár ingyen is, szóval én simán látok benne fantáziát, pedig nem többszázezret mozgattam meg és nem is milliókat. Azt majd megteszik helyettem az üzletemberek, meg a terroristák. Ennél jobb és láthatatlanabb pénzküldési mód nem is kell nekik.

    (Nem azt akartam sugallni, hogy csak ők használják, de nekik is ideális lehet).

    [ Szerkesztve ]

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #5809 üzenetére

    A pilótajátékozók rendre elfelejtik, hogy a bitcoin nagyon előnyös a tranzakciós képességeit tekintve a hagyományos banki transzferekhez képest. Ha az összes kibocsátásra kerülő btcvel számolnánk, ezer dolláros árfolyamon, akkor az egész beletett pénz csak 21 milliárd dollár lenne.
    Nagy pénznek tűnik, de a globális gazdaságban mozgó tranzakciós összegek nagyságrendjében nézve porszem.
    Abban a tranzakciós nagyságrendben aminek a kezelése a bankokkal ellentétben a btc rendszernek nem okozna gondokat, és amelyre hosszútávon hivatott.
    Természetesen igazságtalanságnak tűnik, hogy valaki 2009-ben akár csak jópofa dolognak tartva a btc próbálkozást bányászott laptoppal valamennyit, aztán ráült, és most sok pénze lehet, pedig jóformán semmit nem tett érte, te meg kimaradtál a jóból, mert nem tudtál a projektről.
    Akik akkor bármit beletettek, időt-energiát vagy pénzt, azok nem gondoltak ezer dolláros árfolyamokkal.
    Nagy részét szerintem pár dolláros árfolyamon kivásárolták az első pár dolláros árfolyamon befektetők.
    Jó üzletnek tűnhetett eladni tízezer btc-t 1 usd/btc áron, mert pofás cuccokat kapni már 10kusd-ért.
    Legtöbb szerintem úgy gondolta, hogy már ilyen árfolyamon megtérül a befektetés és eladta.
    Nem hiszem, hogy tömegével lenne milliomossá lett emberke a kezdeti bányászok közül.
    Biztos van pár, de nem ez lehet a jellemző.
    Az még a gyerekkor volt, kiderülhetett volna egy jelentős rendszerhiba ami viszi a süllyesztőbe az egészet.
    Akik 1-100 usd közötti árfolyamon vettek, azok vállalták valószínűleg a legnagyobb kockázatot, mert semmit nem tudhattak arról, hogy későbbi árfolyamokon mit fognak szólni a btchez a kormányok, és ők már valódi pénzt tettek bele.
    Most, hogy kiderült: néhány globális, gazdasági szinten meghatározó kormány már nem annyira elutasító a btcvel mint egy-két éve és legalábbis ígéretes innovációnak tartják, már jelentősen csökkent a kockázat, cégek is kezdik elfogadni.
    Természetesen nem lett kockázatmentes, de több nagy bezuhanást is megélt a btc rendszer összeomlás nélkül, ami szvsz. azt mutatja, hogy több egyszerű pilótajátéknál.
    Meg aztán utólag könnyű okosnak lenni, most soknak tűnik az ezer dolcsi, de majd kétezerről, ötezerről visszanézve már f.szé-nem-vettem-én-is történetnek fog látszani, mint ahogy látszik most a két hónappal ezelőtti árfolyam.
    Véleményem szerint globális gazdasági szinten mint tranzakciós eszköz már jelenleg is jóval többet ér az egész rendszer a pénzkészletével együtt, 21 milliárd dollárnál.
    Már most legalább egy nagyságrenddel többre tehető a valós értéke, ami elterjedése esetén még nőhet is pár nagyságrendet, mert most van olyan állapotban a btc rendszer amikor ugrásszerűen nőhet a használóinak száma.
    Nagy árfolyam ingadozások várhatók a spekuláció miatt, de bedőlni szerintem nem fog, mert rengeteg területe van a használhatóságának.
    Altcoin veszély szvsz nem fenyeget. Már most rengeteg altcoin van, a piac magát védve általános konszenzusban a legkisebb kockázatot jelentő bitcoin rendszerhez húz.
    Kormányok indíthatnának ugyan valamilyen kormányzati támogatású altcoint, de az meg nyilván egy impotens rendszerre sikerülne ami nem rendelkezne a bitcoin előnyeivel, és mire felállítanák addigra a btc-t már nem tudja kiszorítani.
    Meg aztán az usa altcoint nem használnák a kínaiak, a kínait a japánok, stb. régiós coinoknak meg aztán végképp nem lenne semmi hasznuk.
    Mit tehetnek hát a kormányok?
    Ellehetetleníteni nem biztos, hogy sikerül, nagyobb a veszélye, hogy a bitcoint akadályozó ország kimarad a bitcoin által nyújtott gazdasági előnyökből, ezt már kisakkozta az usa szenátus is.
    Viszont tekintve a bitcoin elterjedése esetén várható globális gazdasági előnyt, leginkább azt tehetik, hogy várakozó álláspontra helyezkednek, illetve esetleg tőzsdén fű alatt vásárolnak belőle, mert jelenlegi árfolyamon bármely országnak jelentéktelen összeg nagyobb készletet venni. És ugyanakkor ezzel tulajdonrészt kapnak az innovációból. Nem lennék meglepődve ha kiderülne valamikor, hogy az a 140 kbtc amit a múltkor utaltak, valamelyik jelentősebb befektetési alapnál vagy kormányzatnál kötött ki.
    Tehát összességében ha valaki azt gondolja, hogy attól pilótajáték ez a rendszer, hogy időben megy fel az árfolyama és egyre több pénzbe kerül kivásárolni az előző btc tulajdonost, az nem számol a rendszer mint tranzakciós eszköz tudásának megfelelő árakkal és értetlenül áll majd amikor a jelenlegi többszörösére fog felmenni az ár idővel. Mert a jelenleg pilótajáték helyett ezt egy olyan globális gazdasági tranzakciós eszközrendszernek érdemes tekinteni, melyben a btc tulajdonosok egyben a rendszer hányadának tulajdonosai, ha úgy tetszik részvényesei a birtokukban lévő btc-k számának megfelelő hányadban, ez pedig sokkal nagyobb értéket képvisel mint a spekulációval begyűjthető haszon.

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5809 üzenetére

    Egy vak embernek hiaba mutogatnek schiele-t, van gogh-ot, vagy barmi hasonlot.

    Ne hasznald a BTC-t, senki sem kenyszerit ra ;-)

    Piramis jateknak titulalni egy nyilt forraskodu, "kozosseg vezerelt" payment systemet, komoly intellektualis defektre vall.

    En penzkent hasznalom egyebkent nap mint nap, de erre irhatnad, hogy a gonosz BTC pilotajatek magyarisztani kepviseloje lehetek, biztos at akarok verni MINDENKIT :D

    [ Szerkesztve ]

  • #13260800

    törölt tag

    válasz ZollR #5809 üzenetére

    Pont ezért nem ez a pénz fogja megváltani a világot. Spekulánsok, drogbárók, csirkefogók, meg a rafkósak pénze ez éppúgy mint az összes többi. Vagy legalábbis az lett. Finomítani kell még az ötleten, hogy az valóban az emberiség érdekeit szolgálja.

  • Penge_4

    veterán

    válasz ZollR #5809 üzenetére

    "Azok akik az elején bespájzoltak és centekért vagy $1-2-ért vettek BTC-t, most $1100-ért tudják eladni. Mondd már meg nekem az ő hasznukat ki termeli ki? "

    Jelenleg például azok a nagyon gazdag kínaiak, akik képesek még ennyit is adni egyetlen BTC-ért, így felhajtva az árfolyamot.

    Mintha te megvettél volna egy Trabantot 30 000-ért és ma eladhatnád annyiért, amennyiért az eredeti klasszikusokat szokták eladni. Arra nem mondanád, hogy Ponzi. Ja, hogy a klasszikusok azért drágák mert kevés van belőle? Témánál vagyunk...

    "Komolyan gondolja valaki, hogy $2.6 millióból lehet 3 év leforgása alatt gazdasági produktum nélkül $60 milliárdot keresni?"

    A Microsoft, Apple, Google vagy Facebook sem lett volna ekkora. Az első háromra még ráfoghatod, hogy értéket termel. De a Facebook milyen értéket termel? Mert ezt már gazdasági elemzők is vizsgálták. Hatalmas erőforrásigény és csak egy közösségi oldal, ami mellesleg 100%-ban a reklámokra támaszkodik.

    Zuckerberg dollármilliárdjai honnan származnak? A felhasználóknak még csak fizetniük sem kellett érte. Mindent az a szűk, de gazdag szegmens finanszírozott.

    "már olyan nagy a pszichikai nyomás, és akkor jön a pánik és a crash."

    Addigra már nőni fog az elfogadóhelyek száma és BTC-t is egyenesen el lehet költeni. Újra felvirágzik tőle a világgazdaság, mert az emberek pánikszerűen elkezdenek majd erőforrásokat (ingatlanok és ingóságok, státusszimbólumok, stb.) vásárolni. Ezt pedig minek is hívják? Csak nem gazdasági körforgásnak?

    "Viszont BTC-t azért vált 1000 emberből 999, mert három nap múlva 10-15%-al többért akarja eladni."

    Bár a 999-et picit túlzásnak érzem, de olyan 700-800 valóban azért vált, mert többé akarja eladni. Ennek egyik oka a fejletlen BTC piac (dollárért, euróért még mindig több dolgot tud venni és kényelmesebben), a másik a gazdasági válság (sokan nagyon leszegényedtek) a harmadik pedig az újdonság (az emberek nem tudják hova tenni ezt az egészet).

    De vajon egy Picasso festményt vagy az elavult számítógépeket nem ugyanezért vásárolják majd renoválják, hogy ne porladjon szét? Mennyi régiség vált enyészetté csak azért, mert nem képviselt eszmei értéket? Vannak dolgok, amikre rákapnak az emberek. A kollektív bizalom hatalmas dolog.

    De teljesen feleslegesen magyarázok. Majd az idő eldönti, hogy Ponzi vagy nem Ponzi.

    (#5810) ninjacat: "Nem hiszem, hogy tömegével lenne milliomossá lett emberke a kezdeti bányászok közül."

    Szerintem meg igen, csak többségüket azért nem látod, mert
    1. Nem akarnak a nyilvánosság elé lépni.
    2. Még kivárnak (lásd: korábbi 198 000 BTC-s tranzakció).

    Eljátszottam párszor a gondolattal, hogy mi lenne, ha kiderülne, hogy akár csak az a pizzányi BTC mennyiség az enyém lenne, ami mostanra 2,6 milliárd HUF lenne. Abból már egy életre megoldódna minden problémám és nem csak nekem, hanem az ükunokámnak is. De belegondoltam abba is, hogy ha elkezdenék vásárolni a pénzből (nem luxuscikkeket, hanem csak amivel megalapozom az életemet) már szemet szúrnék. Odaköltöznék egy nem elgettósodott környékre, már megkörnyékezne a szomszédság, hogy ki vagyok, mivel foglalkozom, akármi. A "Bitcoin-milliomos" a legtöbb ember szemében egyet jelentene a lottómilliomossal. Még akkor is, ha profi kriptográfus vagy programozó lennék se mondhatnám el, hogy Bitcoin-milliomos, mert azzal csak kivívnám magam ellen a sorsot. Ennyi pénz azért hatalmas felelősség is.

    "Meg aztán az usa altcoint nem használnák a kínaiak, a kínait a japánok, stb. régiós coinoknak meg aztán végképp nem lenne semmi hasznuk."

    Na igen. Ezzel a jelenleg uralkodó beteg mentalitással ma nem igazán születne sem internet, sem szabványos rádió meg TV adás, sem GSM, mert mindenki saját hátsó kapukat akarna bele. Vagy ha az open source dömping miatt erre nincs is lehetősége, akkor minimum ő fejlessze/tartsa kézben az egészet, mert az egy megnyugtató érzés számára, hogy élet és halál ura lehet és hogy valaha is egy fork vegye át az eredeti szerepét csak hirtelen, radikális változásoknál valószínű.

  • ZollR

    tag

    válasz ZollR #5848 üzenetére

    Ezt elírtam, szóval az $500 helyett $400-at írtam azaz "B" profitja csak $2000.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • Rive

    veterán

    válasz ZollR #5848 üzenetére

    Bevezetéskor minden (!) új pénznem igy működik: elhiszed, hogy lesz valaki, akinek valamiért cserébe majd te is odaadhatod, úgyhogy: elfogadod.

    Várjuk már ki, könyörgöm, hogy megérjen a cucc pár évet. Nem értem, miért kell efféléről mindenkinek rögtön valami polarizált vélemény?

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5848 üzenetére

    Mint pm-ben is sugalltam, a bitcoin nem befektetes. Ha ezen nem tudsz tul lepni....

  • Rive

    veterán

    válasz ZollR #5853 üzenetére

    Mindenesetre mostanra elegendően szilárd a hit a klf. absztrakciókban, mint pénzben, hogy akár ez is működjön - fenntartom, hogy semmi szükség most azonnal sarkos véleményeket megfogalmazni a BTC jövőjével kapcsolatban.

    Aki hiszi, tegye: aki nem hiszi, figyelje. Majd kiforrja magát - oszt' vagy bor lesz belőle, vagy ecet, a partvonalról mindegy.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5853 üzenetére

    Az igaz lehet, de "egyéb pénzeknél" a "bevezetés alatt" mindig van/volt garancia.

    nincs 100%-os garancia. Meg egyebkent is akkor nem decentralizalt payment system-rol beszelnenk, ha lenne mogotte egy authority. :D

    Ezt nem egy ceg/allam viszi tuzon-vizen keresztul hanem olyan emberek mint te vagy en.

    talán a ritkasága az egyetlen amiben hasonlít az aranyra.

    Mi masban hasonlithatna az aranyra egy virtualis penz? :D

    A btc mogott a minerek es a felhalsznalok vannak (beleertve minden business-t ami btc-n bonyolitja a tranzakcioit)

    [ Szerkesztve ]

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5856 üzenetére

    Ha nem befektetés, akkor az előző cirka 5800 komment 85%-a miért arról szól, hogy hol és mikor mennyit lehet keresni vele?

    Valaki megtiltja neked hogy tobb mindent csinalj vele? szerintem nem. Azert mert neked nincs szukseged ra, v nem tudod/akarod kihasznalni a BTC adta lehetosegeket nem jelenti azt hogy mindenki igy van ezzel.

    Nalam pl a portfoliom egy resze btc (spekulativ - nem befektetes szinten tekintek ra), hasznalom gyakran vasarlasokra, adomanyozasra, gamblingra es hobby szinten mining es tradingre, nemzetkozi es baratok kozti utalasokhoz.

    Szerintem egyertelmu, hogy ha barminel uptrend tapasztalhato, akkor rakattannak a spekulansok ez nem jelenti azt hogy nem szol masrol.

    Amugy jo tudni hogy egyesek latnak a jovobe. Mivel nekem nincs ilyen szuper kepessegem igy csak kovetem hogy mi tortenik a protocollal es kivancsian varom hogy alakulnak a dolgok a jovoben.

    [ Szerkesztve ]

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #5848 üzenetére

    "Ez az amit a "hívek" nem értenek, hogy a valódi befektetéseket mögött gazdasági produktum zajlik"

    A btc mögött van gazdasági produktum, egy alternatív fizetési rendszer technológiai értéke.
    Mivel a btc rendszer ergonomikusabb a hagyományos bankrendszernél és kiküszöböli annak számos hátrányát, ezért jelentős innovációs értéket képvisel. Azonlehet vitatkozni, hogy a jelenlegi árfolyam mondjuk túlértékelt, de akik hoszzútávon gondolkodnak azok belekalkulálták az esetleges árfolyamzuhanásokat is.
    Ezzel egyben megválaszoltuk a befektetés mögötti garancia kérdését is, mert a hosszú távon befektetők garanciaként a bitcoin mögötti technológia értékét látják és annak felértékelődését várják.

    "talán a ritkasága az egyetlen amiben hasonlít az aranyra."

    Rendelkezik az arany összes tulajdonságaival ami az aranyat is alkalmas pénzeszközzé teszi.
    ezek a következők:
    -oszthatóság minőségromlás nélkül
    -korlátozott készlet
    -nem romlandó, időnek ellenáll (amíg lesz net addig btc is lehet)
    -anonim számlakezelésre alkalmas (aranyat eláshatta az user az volt az ő privát kulcsa)

    "de hogy stabil sosem lesz abban teljesen biztos vagyok. Ráadásként nem is viselkedik pénzként, ám egy fizetőeszköznek illene úgy viselkednie"

    Ahhoz, hogy stabilizálódjon, kell egy-két kiadós árfolyamzuhanás, ahol a népek rájönnek, hogy a spekuláció nem mindig jön össze, azon bukni is lehet.
    Ahogy kiábrándulnak belőle a spekulánsok és beáll az árfolyam egy viszonylag követheő értékre, úgy kezd terjedni a használata.
    Vegyük észre, hogy a mostani felfutásig április óta viszonylag stabil volt az árfolyam, ez tette lehetővé, hogy elkezdjen terjedni és ez a stabil időszak alapozta meg a mostani felfutást is.

  • GuMipOkE

    senior tag

    válasz ZollR #5856 üzenetére

    Ennyi erővel ha forint, USD vagy euró tulaj vagy, akkor is befektetésről beszélünk, mert ezeknek is van árfolyama, és egyesek degeszre keresik magukat devizakereskedéssel. Van aki ezért, van aki azért veszi. Jelenleg a btc erősödik. Anno egy ideig a német márka és nem túl rég a japán jen is deflálódott. Ez erősen visszafogta a költést, mert minek, ha jövő hónapban több mindent kapok ugyanazért a pénzért...

    Szóval a btc jelenleg ebben a szakaszban van, és lehet hogy pár éven belül egyszerű netes fizetőeszköz lesz. Bár a volatilitását nem tudom, hogy mi tudná mérsékelni.

  • Chal

    addikt

    válasz ZollR #5860 üzenetére

    Nem értem, hogy miért nem hiszed el, hogy vannak emberek akik kizárólag a technológia és az eszköz miatt foglalkoznak a BTC-vel. Igen, van egy nagyon szép mellékhatása számukra (számomra): lehet vele pénzt is keresni. Nem elhanyagolandó, és fontos dolog nyilván, az emberek szeretik a pénzt (ezért is van itt a befektetés vonzatáról annyi hozzászólás).

    De hidd el, hogy ha 0.000001 dollárt érne egy btc, akkor is lennének minerek, fejlesztők, stb.., és teljesen jól működne a hálózat. Én működtettek elhanyagolható fogyasztású (és még elhanyagolhatóbb teljesítményű) asic-ot, csak azért, hogy ennyit is hozzátegyek a közösséghez, illetve nem egy helyen futtatok pulblikusan elérhető klienst a blokklánc hostolása miatt. Ugyanígy hozzátettem ezt-azt az egyéb opensoruce projektekhez, egyszerűen csak azért, mert szerintem ezek jó dolgok, és hosszút távon sokat adnak az embereknek, köztük nekem is (és nem, nem arra gondolok adás alatt, hogy x-ért veszem/bányászom, és x*100000- ért adom el).

    [ Szerkesztve ]

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5860 üzenetére

    Tudom, hogy mi a különbség, és pontosan ezért nem hiszek - már - a BTC-ben.

    Akkor minek vagy itt? :D

    Van rengeteg alternativad, ami mogott egy kozponti szervezet van. have fun with them.

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5865 üzenetére

    Ez mar boven trollkodas. ;-)

    Olvastam a wiki-t, idezem a relevans reszt amit neked is kuldtem:

    Operators of Ponzi schemes usually entice new investors by offering higher returns than other investments, in the form of short-term returns that are either abnormally high or unusually consistent.

    Ez nem illik a BTC-re...

    abban a cikkben nem emlitik bitcoin-t, szerintem amire te gondolsz:

    In August, 2012, Trendon T. Shavers (aka “Pirate” and “pirateat40”),[96][97] the founder and operator of Bitcoin Savings and Trust (BTCST),[98] disappeared from the public scene.[99] Shavers raised at least 700,000 Bitcoin in BTCST investments by running it as a Ponzi scheme. The fact that BTCST was run using Bitcoin, makes this a unique instance of a Ponzi scheme. It allowed Shavers to initially stay completely anonymous, making it possible for him to just disappear with the money from his investors. Although some called it a Pyramid scheme,[100] BTCST is generally considered a Ponzi scheme. At the time he disappeared, somewhere around August 31,[101] the 700,000 BTC were valued at around 4,500,000 USD. However, since Bitcoin prices increased significantly since the time it happened, they could now be worth more than 60 million USD. The SEC has charged Shavers with fraud.[102]

    Ennek koze sincs a protokolhoz, ez a bunozo bitcoin-t gyujtott be a naiv userektol...

    Senkisem mondta (en sem) hogy nem spekulalnak sokan a bitcoin-ra egyebkent. Ez nem jelenti azt hogy ebbol all az egesz.

    [ Szerkesztve ]

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #5865 üzenetére

    Az arany sem technológiafüggetlen, csak éppen más technológia kell hozzá.
    Az ősember aki csak kőeszközökkel rendelkezett, nem tudta az aranyat felhasználni, ez később volt lehetséges megfelelő technológia birtokában.
    Namost feltesszük, hogy az emberiség sem fog annyira visszafejlődni, hogy elfelejtse a számítástechnikát, így a bitcoin a kor szinvonalának megfelelően technológiafüggetlennek mondható, mert gyakorlatilag mindenki számára elérhető valamiylen számítógép vagy okostelefon amivel tudja küldözgetni.

    Ugyanígy az arany értékállósága sem a kezdetektől való, különösebb keresgélés nélkül is belátható, hogy időben nagyon széles intervallumon mozgott az aranynak tulajdonított érték a különböző történelmi korokban.
    Az értékállandóság tehát az aranyra sem volt jellemző.
    A technológiai függetlenség hiányában pedig eleve nem is merülne fel még csak a lehetősége sem valamit pénznek használni, mint ahogy az ősember sem használhatott aranypénzeket, mert nem volt technológiája olvasztásra, megmunkálásra.

  • brd

    nagyúr

    válasz ZollR #5849 üzenetére

    Tehát az az 1.5% mégsem stimmel, kösz', hogy helyettem leírtad.

    The only real valuable thing is intuition.

  • LLam

    senior tag

    válasz ZollR #5865 üzenetére

    azt gondolom még sokat kellene dolgoznod azon, hogy pontosabban kitaláld mások mit gondolnak és tesznek dolgokkal, mert egyelőre erősen belemagyarázásnak és erős általánosításokat tartalmazó kinyilatkoztatásoknak tűnnek a hozzászólásaid.

    [ Szerkesztve ]

    Stay hungry!

  • Chal

    addikt

    válasz ZollR #5873 üzenetére

    Akkor lenne releváns az összehasonlításod, ha az arany ingadozását és egyéb gazdasági paramétereit 5-6 ezer évvel ez előtti állapotban vizsgálnád, mikor az általad említett civilizációk elkezdték használni.

    Nyilván ezt nem lehet, tudom, de attól még egy 5-6 ezer éve létező eszközt nincs értelem egy béta állapotban leledző ötlethez hasonlítgatni (illetve az analógiáját igen, a mutatóit nem).

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5869 üzenetére

    kőfejű copypédiás arcokkal leállok vitatkozni.

    Szemelyeskedes mi? ;-)

    Ez lufi tema / greater fool theory erdekes. meg sohasem hallotam ezt felhozni a bitcoinnal kapcsolatban. (vagyis de mert mindenhol ezt irja rola a media, es irta minden egyes ATH-nal) :D

    Mivel meg hasonlo dolog nem letezett, ezert en azt gondolom, hogy korai kovetkezteteseket levonni ilyen teren. Az ido ugyis eldonti hogy lesz-e jovoje vagy sem, meg amugy is relative kevesen hasznaljak, szerintem nem is lehet elvarni stabilitast ennel a market capnel.

    Minden egyes all time high-t korrekciok kovettek, a legmarkansabbak:

    $31 -----> ~$6

    $266 -----> ~$80

    $900 -----> ~$400

    Most 1200 korul van. Kidurranhat? persze. Szamit valamit? nekem (es akik realisan allnak hozza) nem. Mivel normalis ember nem tesz ebbe tobbet mint aminek a hianyat kepes elveszteni, ha spekulacio vonzza csak.

    Ha hasznalod akkor meg teljesen mind1 az aktualis ar...

    Ebben a topicban (meg btc forumok nagy reszen) azert mindig megvannak a hangok akik figyelmeztetik az erdeklodoket, hogy instabil dolog ez. Ahogy elottem is irtak, csak ugy erdemes ezzel foglalkozni, ha elfogadod hogy masnapra $0 lehet.

    Hasznalhatosagban eddig nem jelentett problemat a volatilitas es a rendszer is jol mukodik vagy gyorsan javitottak a hibait.

    Szoval van ertelme leirni most mar ponzi-rol modositva GFT-nek vagy lufinak? Szerintem nem es szuklatokorusegnek tartom a hozzaallasod. Az ido meg eldonti hogy kinek lesz igaza ;-)

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz ZollR #5877 üzenetére

    Én egy mondatban össze tudom foglalni, hogy a BTC miért egy ponzi. Azért mert a most befektetők az eddigi kereskedések összes profitját finanszírozzák. 1 mondat.
    Ennek igazságtartalmát döntsd meg kérlek.

    Én írtam neked több okot is, de egyikre sem reagáltál. Ha neked csak a befektetést és a nyereséget jelenti a BTC, akkor igazad van. De nézz körül kicsit jobban, btctalkon, vagy itt, ezerszer leírtuk: vannak akiknek nem csak ezt jelenti. Nem kérem tőled hogy értsd meg, vagy hogy neked is jelentse ugyanezt, egyszerűen csak jó lenne látni hogy elhiszed hogy mások más miatt IS(!!!) használják, és/vagy érdeklődnek a BTC iránt.

  • Chal

    addikt

    válasz ZollR #5882 üzenetére

    Látom nem bírsz elszakadni a befektetés témától :) Minden érvelésed és példád ide kanyarodik vissza. Ki a jó büdös francot érdekel ha "nem áll fel a piac". Milyen piac? A BTC p2p hálózat a spekulánsoktól, az MTGOX-tól, a kínaiaktól, tőled, Ignoranttól, tőlem, és akárkitől teljesen függetlenül fog működni addig, amíg egy retkes megbízható klliensben ott lesz a blokklánc egy példánya. Azt fogadd el, hogy mi ezen elemi szinten csodáljuk a dolgot, mert techbuzik vagyunk, és mert látjuk hogy ez akkorát durranHAT (szigorúan feltételes módban!!!) mint amekkorát a mobiltelefon, vagy mint az mp3, vagy mint az internet, stb… Ebből a szemszögből (és nekem pl ez a legfontosabb) marhára nem érdekel hogy éppen mennyit ér, és hogy ki mennyit nyer meg bukik rajta.
    Konyhakést is veszek, vágni. Pont le****m hogy egyesek meg embert ölnek vele.

    [ Szerkesztve ]

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5882 üzenetére

    ilyen stílusban: olvasgassál f*szkalap

    Ez nem igaz, akar be is postolhatom hogy miket irtam/irtal. Szerintem szoveg ertelmezessel lehetnek nalad a gondok (vagy a szemuveggel ha azzal elsz) ;)

    akkor is újabb linkek jöttek, kommentek és érvek nélkül.

    Ne vard azt hogy a csak a te kedvedert irjak 10 oldalnyi kifejtest errol a temarol. Vannak forrasok amik eleg hatekonyan osszefoglaljak a fobb nezeteket. Minek irjam le ha mar 1000en osszefoglaltak elottem?

    Egyebkent eppen ezert dolgozunk egy jol atlathato forumon hogy ne egy chat szeru thread legyen csak.

    Véleményem szerint: ez a defláció így elmehet kisebb-nagyobb visszaesésekkel $5-6k-ig de utána olyan crash lesz amiből nem áll fel a piac.

    A velemenyed annyit er mint az enyem, azaz semmit sem. Amugy amit most latsz annak koze sincs a deflaciohoz. Ez pusztan rising demand/growing adopcio. Sot, akkor beszelhetunk deflacios hatasrol ha mar minden BTC ki lesz mine-olva addig inflationary.

    Ha annyi bitcoinom lenne amennyiszer hasonlokat hallottam...inkabb nem is gondolok bele. minden egyes szintnel jelentkeznek a hasonlo mentalitasu emberek, hogy szerintuk mi nem lehet vagy mi nem realis.

    Az en velemnyem roviden osszefoglalva: Senkisem tudhatja hogy mi lesz. A potencial is kurva nagy (meg mindig) es a riziko is.

    2 hét múlva kapom meg az $1220-t amikor eladhattam volna mondjuk $1400-ért.

    Irtad pm-ben is hogy kiszalltal kiabrandultal, most ugy erzem, hogy talan ez a fo problemad. Szerintem folosleges ezen idegeskedni. Rengeteg dolog van amit vehettel volna es gazdagga tett volna, de nem igy lett valami miatt.

    Nemcsak a jovot nem latja senki de sajnos idoutazni sem lehetseges, szoval erdemes elengedni :)

    Lett nemi profitod szerintem orulj annak. Ha vissza akarsz szallni, nem kevesebb es nem is tobb a kockazat.

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5887 üzenetére

    első befektetők teremtették a pénzt.

    Szerintem inkabb kereskedok voltak azok...de javits ki ha tevedek bizonyara kijavitasz majd ha tevedek :D

  • Chal

    addikt

    válasz ZollR #5887 üzenetére

    Akkor próbálom máshogy megközelíteni: az, hogy ezzel az eszközzel ki és hogy él, és mire használja, teljesen lényegtelen, ezt próbáltam a tehcbuzisággal, és az egyebekkel jellemezni. Ilyen ötlet eddig nem volt, az értéke és a zsenialitása szerintem arányban van pl. az internettel. Mint mondtam, nekem sem elhanyagolható az, ha pénzem realizálódik belőle így vagy úgy. Vagy hogy tudok e vele fizetni, sőt… De mikor ponzi sémát kiáltasz, gondolj arra, hogy ezt azok teszik bele, akik és ahogy használják, teljesen független az egész magától a BTC-től.

    Vagy máshogy fogalmazva: ha valaki 250-el feltekeredik a fára egy nagyon jó minőségű, és újszerű építéstechnológiai megoldással készített úton, az nem az út vagy a fa hibája.

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5889 üzenetére

    Most affele hajlok, hogy a btc ellenesseg affele onigazolasi probalkozasnak tunik ebben az esetben. Ha megbukik, akkor mondhatod hogy jo dontes volt all out-olni. Ha nem akkor meg ponzi/GFT/lufi amugy is. :D

    Mindenesetre sok sikert a ceghez.

    en nem etetem tovabb.. good night everyone :R

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #5873 üzenetére

    "Az arany technológiafüggetlen. Egy pénz technológiafüggetlenségén nem azt értjük, hogy kellett-e technológia a pénz materializálásához. ... A pénz technológiafüggetlensége azt jelenti, hogy nem kell technológia a tranzakció lebonyolításához. Semmilyen technológia nem kell ahhoz hogy adjak neked egy aranytömböt, vagy egy érmét. "

    Akkor adj át nekem egy aranyérmét technológiafüggetlenül, úgy hogy én Budapesten vagyok, te meg Londonban.

    A technológia függetlenség vizsgálata azért értelmetlen, mert valamilyen eszköz pénzként való alkalmazásának a lehetősége eleve csak akkor merülhet fel, ha a kor technológiai fejlettségi szintjén mindenki számára elérhető a tranzakciókhoz szükséges technológia.
    Egyébként az egy meglehetősen kényelmes álláspont ha te a technológiafüggetlenségbe a pénzeszköz létrehozásához szükséges technológiai hátteret nem számítod bele. :)

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5892 üzenetére

    Ezt nem birom megallni, de ez tenyleg az utolso lesz mara:

    Adok 1BTC-t ($1200 mai arfolyamon) ha bebizonyitod, hogy van, vagy h nincs isten. :D

    Kb ennyi ertelme van az "ajanlatodnak"...

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #5895 üzenetére

    Lényegtelen, hogy nem tudod odaadni a btc-t számítógép nélkül, mert korunkban hétköznapi dolog a számítógép. És igen a fizikai pénzt is csak úgy tudod odaadni ha közelben vagyok, különben átutalhatsz egy ugyancsak virtuális összeget a számládról, szintén a számítógépeddel.
    Ezért nincs is értelme a technológiafüggetlenségen vitatkozni.

  • Chal

    addikt

    válasz ZollR #5895 üzenetére

    De nála is pénz, csak azt (is) próbálta elmagyarázni neked, hogy nem a fán terem a kert végében. Szóval ne feltételezzük már, hogy az arany az csak úgy van. Ha a technológiai, logisztikai, stb.. tényezőket kiveszed (és vegyük csak ki, úgy helyes a példa) a képletből, akkor bizony az arany a földben van.

    Namost sok sikert neked hozzá, hogy te itt Magyarországon véges időn belül aranyat szerezz ebben az elképzelt szituációban, amit aztán kimérve, érme formában (legyünk akkor már elegánsak, a BTC is az) átadsz Ninjacatnek személyesen.

    [ Szerkesztve ]

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5896 üzenetére

    Ha ponzinak gondolod akkor szamodra bizonyara az. Szamomra egy forradalmi tech, a bukas lehetosegevel, de ez nem jelenti hogy ponzi, mert van utility-je es mukodik (a bukas lehetosege mindenben ott van btw, meg egy black hole se orokeletu)

    Lufi lehet, de ezt te is csak akkor tudod meg ha vegleg kidurran...szoval fals a logikad.

    GFT? hat nem tudom, de jo sok szakmailag elismert fool van akkor a vilagban, akik nem egy ceget vittek sikerre hanem ugymond cegbirodalmakat. Relativ az egesz, ezt is az ido donti el....szamomra nem GFT, es itt megint kozbe jon hogy van utility ami mukodik immaron 4 eve.

    Szamodra nincs [utility], es az egesz csak spekulacio....Ez szerinted ertelmes hozzaallas? Mit lehetne bizonyitani neked aki elhatarozta magat 100%-osan hogy tudja mi tortenik a bitcoin economy-ban.. :D

    Ahogy irtam, innen mar csak az onigazolasra tudok gondolni, mint a bitcoinnal kapcsolatos gondolataid forrasara.

    mas:
    Az arany, ahol en elek (a fold bolygo) mar joideje nem penz btw, de lehet feled mas szelek jarnak. Bitcoinert tobb dolgot lehet venni (azaz penzkent hasznalni) mint aranyert most. :D :D :D :D :D

    Tech nelkul is tudsz BTC-t kuldeni, paperwallet formajaban.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz ZollR #5908 üzenetére

    Azt meg igazán megoszthatod velem, hogy paperwallettel hogy tudok úgy fizetni, hogy nem kell technológia hozzá...

    Kirakósról beszélsz, miközben a példáid mellőzik a kirakó egyes darabjait, mégpedig ott, ahol éppen az érvelésedben előnyösebb neked. Gondolok itt arra, hogy a paperwallet kapcsán célozgatsz a tecnológiára (le kell generálni, ki kell nyomtatni, ésatöbbi). Az arany kapcsán a teherhajók, meg a bányák azok csak úgy default vannak… :))

    [ Szerkesztve ]

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #6017 üzenetére

    Gratulalok, talan meg a FED elnoke is lehetsz ezek alapjan, de legalabb buszkeseggel tolthet el. Ezennel adok neked egy virtualis piros pontot, ha mar BTC tippet nem lehet :)

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz ZollR #6017 üzenetére

    "Azért nem fog a - szavajárásod szerint - plebs sosem kinőni a köréből, mert hosszú távon a gazdagabb, hatalmasabb (nagyobb hatalommal bíró réteg) mindig korlátok közé tudja szorítani: pénzzel, lobbival, vagy nyers hatalommal. Van azért átjárás a 2 réteg között, de igen csekély, mondhatni elhanyagolható."

    Ez a bekezdésed sajnos aranyigazság. De senki nem írta, hogy a Bitcoin megoldaná a szegénység problémáit vagy, hogy egyenlőséget teremtene. Azt viszont igen, hogy egy független, decentralizált, piac által vezérelt pénznem/protokol/befektetés, stb. amivel mindenki azt kezd, amit akar. Ahogy annak idején az arany sem tett gazdaggá minden "parasztot", de átrendezte az erőviszonyokat kicsit, úgy ezzel is megtörténhet.

    A gazdagoknak innentől marad a lobbi és a nyers hatalom, a pénzt többé nem tudják manipulálni. Még így is jóval több eszköz van a kezükben, mint kéne. Az internet sem hozta el a "kánaánt", de jelentős előrelépés volt pozitív irányba.

  • GuMipOkE

    senior tag

    válasz ZollR #6017 üzenetére

    "Olyan mint a kedvesség, vagy a türelmesség. Azért, mert a kínaiak úgy tartják, hogy a gazdag ember valamivel okosabb, jobb, rátermettebb, kitartóbb a szegényebbnél. És milyen igaz."

    Szvsz egy hitvilág, de a valósághoz kevés köze van. Azt el lehet ismerni, hogy vannak okosabb, jobb képességű gazdag emberek. Viszont a vagyonosabb rétegre statisztikailag jobban jellemző, hogy inkább a kapcsolatok, "véletlenek" (értsd jó helyen, jó időben), sok esetben amorális jellemvonások juttatták a többiekhez képest nagyobb gazdagsághoz.

  • hanki

    csendes tag

    válasz ZollR #6022 üzenetére

    Nekem több ismerősöm rendelgetett SR-ről, utána sheepről, és vannak nagyon korrekt eladók is, csak oda kell figyelni! ;)

    BTC-t vennék! PM!/

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #6022 üzenetére

    "minden olyan dolog amit nem kötnek szabályok azonnali kontrollálatlan káoszba rohan. Lehet azért mert az emberi gyarlóság a tetőfokára hágott a 21. században, vagy azért mert elfelejtettünk "szabadon" élni, és kellenek a konvenciók amik utat mutatnak (nem utolsó sorban visszafogják a csőcseléket)."

    Ott van pl. az Észak-Koreai NDK ahol vannak egyént igazgató szabályok szép számmal, nincs káosz, tehát az szerinted rendben van. Vannak emberek akik úgy érzik jól magukat, ha minden lépésüket szabályozzák, és pl. nem csinálnak gyereket, mert nem találták rendeletben leírva a magyar közlönybe, hogyan kell betenni az asszonynak. Nem nekik találták ki a bitcoint.

    A bitcoin nagy lehetősége, hogy alulról épülő kezdeményezésként beépüljön a demokratikus intézményrendszerbe a fékek és ellensúlyok közé, hogy állambácsi ne tudjon felépíteni egy újabb Észak -Koreát. Ha néhány vezető arra tekerné a kormányt, és jön a csengőfrász időszak, akkor többen használnak bitcoint. Az állam diktatórikus rendszerekben a pénztárcád totális ellenőrzésére törekszik.
    Ha rendben van a demokrácia, élhető a közeg, akkor kevesebben használnak bitcoint, mert kevésbé van rá szükség ellensúlyként.

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #6025 üzenetére

    Ez így van ezért is írtam, hogy sosem lehet annak eszköze, hogy a "hatalmasabb réteg uralmát" megdöntse.

    A btc nem akar megdönteni semmilyen uralmat, mindössze az egyént helyezi nagyobb biztonságba az uralmakkal szemben.

    Mihelyst széles spektrumon érdekeket sért azonnal kriminalizálják és akkor fú'hatod az egészet....

    Mert most szerinted a napi marék rizsért gyárakban dolgozó kínai munkás btc tőzsdézik nagy összegekben és nem a korrupciós pénzeit küldföldre menekítő pártállami káder kínában?
    Nekik is éppúgy szükségük van kiskapukra, és a rendszernek is egy biztonsági szelepre ahol kiengedi a felesleges gőzt, mielőtt nagyobb gond lenne.

    Másrészt viszont a btc nem a tudatlan tömegek fogják elsősorban használni, akik nem értik a működését, hanem a globális népesség értelmiségibb része.

    Ahogy a gyógyszerrel, a szesszel vagy a dohánnyal történt. Monopolizálják majd a bankolást (pénzköltést) is, és akkor az alternatív megoldásokat büntetik.

    Ne hiszem, hogy az internetet kriminalizálni tudják.

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #6022 üzenetére

    Vááá köszönöm a Japán zászlót, nagyon szeretem a japánokat!

    Szivesen, lass benne ami szeretnel, en csak virtualis pirospontnak szantam ;)

    Hadd mondjam el, 2 hét alatt adta fel a csomagot...

    mert a "nyeu-i úriemberek" sem annyira úriemberek egy regulálatlan piacon.

    Ezert volt feedback rendszer...amugy nem hiaba todultak az emberek oda, a userek nagytobbsegenek kurva jo dolog volt, es igen jol mukodott. A rossz vendorok kirostaltalodtak.

    Egy szabad piac feedback/reputation/transzparencia alapu, ami mellesleg tokeletesen mukodott a resztvevok elmondasa alapjan.

    Ez nem jelenti hogy nem lehettek negativ tapasztalatok is, de reputable vendor-ok kompenzaltak korrekten, (elmenybeszamolok alapjan). Nem erdeke egy oszinte kereskedonek atvernie senkit, mert elvagja magat a kovetkezo vasarloktol.

    Ami jol mukodik bolt a legit terben, nem a szabalyozasok miatt mukodik jol (az max dragabba teszi, megoli a fejlodest), hanem inkabb a verseny/erdek miatt.

    az emberi gyarlóság a tetőfokára hágott a 21. században

    Ez melysegesen relativ, szerintem kevered a hatekonyabb informacio aramlassal a "tobb gyarlosagot", a sajat berogozdeseden mulik hogy egyeltalan mit tekintesz gyarlosagnak, ezert pontositani kellene.

    A szabadsag nem egyenlo azzal, hogy kizsigerelo/elnyomo kormany hianya eseten , mindenki mehetne rabolni/eroszakolni, stb "szabadon".

    Transzparenciaval mar eleve nagyon sok minden gyogyithato lenne, de itt jon kepbe a status quo, ha egy szuk reteg kezeben oszpontosul a hatalom, nem erdekuk hogy overall mindenkinek jobb legyen, atveszi az iranyitast a greed mindenek felett.

    Kicsit megforditva. Kis emberkent elvar toled 100%-os transzparenciat a kormany, de forditva ez 0%.
    Nem meglepo hogy a "ki tereli a tobb hulyet" elv ervenyesul most.

    [ Szerkesztve ]

  • GuMipOkE

    senior tag

    válasz ZollR #6024 üzenetére

    Ezt kicsit úgy állítod be, hogy mindig a farkas természetűek győznek. Tehát aki erőszakosabb, telhetetlenebb, elszántabb, gátlástalanabb, azt győz. Szerintem ez nem így van. Épp hogy nem a farkasok, hanem az emberségesek maradnak meg hosszútávon. Akik tekintettel vannak másokra is. A kifosztás és a nyomorgatás is embertelenség. Akik így működnek, azoknak sokkal több ellenségük van, így nagyobb a bukás esélye is.

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #6035 üzenetére

    "Ha ez a 2 résztvevője a piacinak kihullik, a BTC értéke a töredékére csökken és a maradék felhasználói réteg hamar elpártol."

    Egy fenét, ha leesne töredékére az árfolyam, az emberek egymást törve bevásárolnának btc-ből, és csakhamar visszakapaszkodna. Nem minden szellemet lehet visszadugni a palackba.
    Olyan szintű demokráciadeficittel lehetne csak kipurcantani a bitcoint, amelyet a mindennapi életre gyakorolt egyéb hatásai miatt sem tűrnének el az emberek globális szinten.

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #6053 üzenetére

    "Nyilván mindenki egy olyan terméket akar majd (akkor) megvenni, ami:
    - mögött nincs valós gazdasági potenciál
    - értéke konvergál (már akkor) a nullához"

    Mármint szerinted nincs értéke. Mások szerint meg van.
    Mindig elfelejtitek, hogy a bitcoinnak van egy mögöttes technológiai értéke, amit részarányosan megvásárolnak a befektetők minden egyes bitcoinnal.
    Ha korlátlan mennyiségű lenne a kibocsátása, akkor nem lehetne mögöttes értékről beszélni.

    "- amit köztudottan kiutasítottak a forgalomból (már ha ez megtörténik Kínában és az Államokban)"

    Fikciókat ne hozz fel érvként, mert értelmetlenné válik az érvelésed.

    Értem én, hogy van egy véleményed, de a piacgazdaság nem úgy működik, ahogy gondolod.

    De úgy sem ahogy te gondolod, hiszen jelenleg is vásárolják a bitcoint.

    "Amikor Csányi eladta az OTP-s részvényeit, hogy megesett az árfolyam. Bevásároltak? Nem. Továbbgyűrűzött és még 3 hónap múlva és alacsonyabb volt az árfolyam (túlkínálat volt a részvénypiacon) az történés előttinél.
    Pedig csak Csányi adta el a részvényeit meg még egy OTP-s igazgató. És az OTP-ről van szó, közép-kelet Európa legnagyobb multinacionális bankjáról."

    Felesleges lokális gazdasági hátterű jelenségekkel példálóznod, a bitcoin az egész globális gazdaság pályáján játszik jelenleg, ezért van amit nehezen tudsz megemészteni, hogy egy nagyobb árfolyamesés sem tudta eddig bedönteni.

    A pénzügyi szektorra baromira jellemző a pillangó-effektus: nézd meg mi volt a Lehmann Brothersnél, Izlandon, Cypruson. És ezek gigavállalatok/gigabankok, ahol állami és/vagy fedezeti garancia van, nem pedig a BTC-ről beszélünk... Hogy ki menekítették a pénzt az emberek.

    Ciprus jó példa csak éppen az állításad ellenkezőjére.
    Akiknek tavasszal befagyasztották és egyszeri 10%-al megnyesték a bankszámláját, azt nem érintette volna a probléma, ha előtte pár nappal átteszi a pénzét bitcoinba.

  • GuMipOkE

    senior tag

    válasz ZollR #6055 üzenetére

    Csak hát a "győztesek" között 100 farkasra jut 3 bárány, tehát hosszú távon még így is sokkal nagyobb egy "farkas" túlélési képessége.

    Ez szerintem nem igaz. Persze az aktuális felhozatalra igaz lehet, hogy több van agresszív és könyörtelen, (biztosan nem 97/3 arányban). Viszont ez a csoport időben nagyon hektikusan változik.
    Ezt a csoportot legjobban talán a szervezett bűnözéssel lehetne szemléltetni. Ez a réteg létszámra drámaian nem változik, de a tagok szempontjából nagy a fluktuáció. Ezen a téren nem nagyon lehet biztos az ember, hogy nyeregben leszek még 20-30 év múlva is, mert még a következő hónap sem biztos.

    Pl az oroszoknál könnyen szerezhetsz nagy vagyont, ha jó haverjaid vannak, de konkrét példák is vannak, hogy Putyin leülteti a milliárdosokat is, ha útjában van. Mit ér akkor a nagy vagyon?

    [ Szerkesztve ]

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #6054 üzenetére

    Mármint a közgázórán ilyen veretes okosságokat tanítanak?

    "Azért, mert a kínaiak úgy tartják, hogy a gazdag ember valamivel okosabb, jobb, rátermettebb, kitartóbb a szegényebbnél. És milyen igaz."

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #6059 üzenetére

    Nincs azzal gond, ha szerinted a hit adja a bitcoin értékét.
    Akkor legfeljebb nem veszel.
    Más meg látja mögöttes technológiai értéket, és tudja, hogy a használatából származó előnyre lesz igény hosszú távon. Nem kell hogy kormány álljon mögé és kamatot fizessen. Valakik el tudják képzelni, hogy szimplán emberek tömegei állnak mögötte befektetésükkel és a használatából származó előnyöket kihasználva.

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #6066 üzenetére

    Megy az olvasás, hiszen te írtad oda, hogy "És milyen igaz." vagyis te is úgy gondolod ahogy a kínaiak. :)

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #6069 üzenetére

    Úgy, hogy a közgázra hivatkozol, miközben hetet-havat összehordasz és világképedből vett szubjektív kijelentésekkel próbálod alátámasztani.

  • Chal

    addikt

    válasz ZollR #6080 üzenetére

    A BTC-vel való mobile paymentek azonnal teljesülnek, azaz rögtön megjelennek-e az eladónál?

    Igen.

    Az viszont a saját belátására van bízva, hogy mennyi confirm után tekinti elfogadottnak. Online shop-oknál a legtöbb esetben nem szaroztak nálam,amint megnyomtam a send gombot a kliensben, az ajaxos weblap azonnal váltott "paid" státuszra. Baromi látványos tud lenni, ilyenkor érezni a legjobban hogy mennyire okosan van kitalálva az egész rendszer. BTC tőzsdéken kicsit más a helyzet, ők szeretnek többszörösen túlbiztosítani mindent + van egy overhead/delay náluk alaphangon néha.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák