Új hozzászólás Aktív témák

  • ZollR

    tag

    válasz ninjacat #6057 üzenetére

    Az egész egy fikció volt, azt mondtam HA Kína és az Államok bedöntik a BTC-t akkor mindenhol bedől. Egyébként, ha a 6057-et elolvasod, akkor Kína már lépett.

    A BTC mögött lehet hogy van technológiai érték, csak az a baj, hogy a kamatokat nem technológiai értékre fizetik (GHz, GHash, GB stb.) hanem gazdasági produktumra. Egy befektetés, pedig addig tud, hozamot generálni, ameddig fizetnek a kihelyezett tőkére kamatot. Namost a BTC jelenleg azért profitábilis, mert deflálódik folyamatosan, azaz a termék ára pusztán attól nő, mert megindult a kereslet iránta. Nem azért nő, mert magas hozamot generál. Nem fizetnek utána kamatot sehol, és ha bevásároltad magad a bizniszbe akkor a tőkédet egyik alap sem fekteti be valamelyik fejlődő országba: India, Kína, Oroszország stb. Tehát más ettől nem járt jól. Pusztán a pszichológia hajtja az egészet, nem pedig a gazdaság. Hit az ami a BTC értékét adja, hogy ha ma beteszek X pénzt, akkor később többet kapok vissza. Amint a pánik beköszön kipukkad a lufi, és nem lesz bizalom, tehát nem lesz érték.

    Olvass el egy könyvet, vagy ülj be egy közgázórára és megtudhatod, hogy egy termék árfolyamának radikális csökkenése milyen hatást gyakorol a piacra. Nem felvásárlási lázt okoz, ezt megsúgom. Ha ezt gondolod akkor baromira nagyot tévedsz. Kérdezd meg a szüleidet mi történt a Posta Bankkal. Persze könnyebb azt mondani nekem, hogy demagóg vagyok, mint odaállni a tükör elé...

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

Új hozzászólás Aktív témák