Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ninjacat

    tag

    válasz Penge_4 #5817 üzenetére

    "Azok akik az elején bespájzoltak és centekért vagy $1-2-ért vettek BTC-t, most $1100-ért tudják eladni. Mondd már meg nekem az ő hasznukat ki termeli ki? "

    "Jelenleg például azok a nagyon gazdag kínaiak, akik képesek még ennyit is adni egyetlen BTC-ért, így felhajtva az árfolyamot."

    A kínai vásárlót sem ejtették a fejére, mert ő meg nagy valószínűséget lát arra nézve, hogy idővel neki is többszörösét hozza majd. Ha meg azt kezdi el nézegetni, hogy vajon az előző tulaj mennyit nyert rajta, és ezért nem vesz btc-t, akkor (biztos van ilyen is) kimarad a buliból.

    "Szerintem meg igen, csak többségüket azért nem látod, mert
    1. Nem akarnak a nyilvánosság elé lépni.
    2. Még kivárnak (lásd: korábbi 198 000 BTC-s tranzakció).
    "

    Szerintem már csak azoknak van meg akik eléggé érettek hozzá, hogy birtokukban tudjanak nagyobb összeget.
    A többségnek ez egész egyszerűen nem megy, mert égeti a zsebét a pénz. :)
    Akik impulzusvásárlók azok már rég megláttak valamilyen kirakatban nekik tetsző cuccot ami racionális indokot adott, és eladták a készletüket 1,20,50,100 dolcsis árfolyamon.
    Szerintem az áprilisi növekedés és zuhanás után nyáron azért pangott viszonylag egyenletes értéken az árfolyam, mert az olcsó btc tulajdonosok többségét kb 80-90%-át kivásárolták. Mostanság azok adogatják el, akik már eleve 50-100 körül vették. Nem számítva persze a spekulációs céllal rövid távra vásárolt készleteket.

    "Eljátszottam párszor a gondolattal, hogy mi lenne, ha kiderülne, hogy akár csak az a pizzányi BTC mennyiség az enyém lenne, ami mostanra 2,6 milliárd HUF lenne. Abból már egy életre megoldódna minden problémám és nem csak nekem, hanem az ükunokámnak is. De belegondoltam abba is, hogy ha elkezdenék vásárolni a pénzből (nem luxuscikkeket, hanem csak amivel megalapozom az életemet) már szemet szúrnék. Odaköltöznék egy nem elgettósodott környékre, már megkörnyékezne a szomszédság, hogy ki vagyok, mivel foglalkozom, akármi. A "Bitcoin-milliomos" a legtöbb ember szemében egyet jelentene a lottómilliomossal. Még akkor is, ha profi kriptográfus vagy programozó lennék se mondhatnám el, hogy Bitcoin-milliomos, mert azzal csak kivívnám magam ellen a sorsot. Ennyi pénz azért hatalmas felelősség is."

    Semmi nem lenne. Részemről például nem hiszem, hogy látszana az életszínvonalamon, nem éreznék késztetést kőoroszlánt vásárolni a kapufélfára, vagy menőbb cuccokat venni, már kinőttem abból a korból, hogy szükségem legyen a tágabb környezetemből érkező visszaigazolásokra.
    Többet jelentene az, hogy ha ésszerűen gazdálkodom akkor anyagi biztonságban élek és nem kellene menni a céghez gályázni.
    Egyébként ahhoz, hogy békén hagyjanak elég elköltözni valahová, mert az embereknek semmi bajuk nincs azzal, ha beköltözik a szomszédba egy gazdagabb emberke, aki pénzesnek tűnik, és a kötelező köröknél elmondja, hogy aránylag jól keres, mert nem látták, hogy esetleg régen csóró volt.
    Az embereknek azzal van bajuk, ha látják, hogy Jancsi a szomszédból aki eddig szerény körülmények között éldegélt, most btc vagy lottó milliomos lett, vagy vállalkozóként befutott, mert ilyenkor már beindul az irigységfaktor.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák