Új hozzászólás Aktív témák

  • ZollR

    tag

    válasz ignorant #5859 üzenetére

    Csak épp a 2 legfontosabb különbség maradt le (gondolom szándékosan): az értékállóság és a technológiai függetlenség
    1983-ban 1 kenyér $0.9 volt, egy uncia arany meg $500 (555 kenyér)
    2013-ban 1 kenyér $2.7, egy uncia arany pedig $1250 (462 kenyér)
    Így viselkedik egy stabil pénz 30 év alatt, még exponenciálisan növekedő felvevőpiac esetén is. Ne mondja nekem senki, hogy az aranyat nem spekulálták ez idő alatt. Pusztán arról van szó, hogy az arany állta a sarat és fix értéket tartott, ergó sokkal de sokkal többen voltak akik az aranyat kenyérvásárlásra használták (természetesen közvetett módon, $-ként materializálva). Ezért megbízható.... már ha valakinek eddig nem lett volna elég megbízható a történelem során. On the other hard: BTC ami nem nagyon állja a sarat a spekulációval szemben hanem komoly kilengései vannak még ultra-rövid távon is. Most akkor mondjátok azt, hogy nem sokan spekulálják a BTC-t hanem mindenki micropayment tranzakciókat bonyolít vele, fizetnek és a távoli rokonokat ezzel segítik. :D :Y

    Technológiai függetlenség: gondolom ez mindenkinek evidens.

    @ignorant #5863: nem szerencsés a nick választásod, inkább arrogant-ot kellet volna választanod. Nyilván én vagyok a tudattalan barom aki tévúton jár, csak mert nem szavazott elegendő bizalmat (illetve bizalmat vesztett)... Gondolom te még a WC papírt is BTC-ért veszed, sőt amikor fizetsz a boltban a vásárlók könyvét lobogtatod miután kiröhögtek a BTC-ddel.

    Gondolom nem fogod nekem megtiltani, hogy egy nyilvános fórumon elmondjam a véleményem, az érveimet, amire eddig egyébként érdemben egyszer sem reagáltál azon kívül, hogy elküldted a wikipediás cikkét annak, hogy mi a BTC. Arra viszont már nem futotta, hogy pld. a Ponzi-scheme-es wikis cikket elolvasd, mert pont abban utalnak a BTC-re.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

Új hozzászólás Aktív témák