Rock 'N Racing teszt (Xbox One)

Tragikus baleset

Márpedig a versenyek legtöbbször nem sikerülnek jól, köszönhetően a botrányos irányításnak. Már önmagában az sem használ, hogy fix kamerából a teljes pályát belátjuk, ezáltal az autók nagyon kicsik (a legendás elődben ez másképp volt), de igazán az autók irányítása rombolja le az élményt. A miniatűr négykerekűek nevetséges módon pattognak és repülnek, még a leglassabb kategóriákban is szinte lehetetlen az úton tartani őket. Az sem segít, hogy verseny közben semmiféle visszajelzésünk nincs arról, melyik autót irányítjuk, így egy komolyabb tömegbalesetnél kész művészet megtalálni szemmel a saját járművünket. Az pedig szinte egyáltalán nem látszik, melyik irányba áll a kocsi, merre induljunk, hogyan kormányozzunk, annyira kicsi minden. A gépi ellenfeleknek persze többnyire nem okoz gondot a navigáció – legalábbis minden versenyen akad egy-két rivális, akik jelentősen elhúznak a bukdácsoló mezőnytől. Mivel a bajnokságok csak négy versenyből állnak, egyetlen elrontott futam is megfoszt a végső győzelemtől, márpedig további kategóriák és pályák csak akkor nyílnak meg, ha megnyerjük az aktuális sorozatot.

Rock 'N Racing Xbox One

A játék egyszerűségére jó példa az achievement rendszer is. A szokásos ezer pont alig néhány eredmény között van elosztva. Nagyon ritkán látunk például 200 pontos achievementet, itt ilyen is van: azért kapjuk, ha befejezünk egy nyolc fős helyi többjátékos futamot. Mindez nem fantáziátlanságra vall, a játékban egyszerűen nincsenek lehetőségek. A szörnyű fizika és kezelés miatt egyébként is maximum a többjátékos mód nyújthat némi szórakozást, hiszen ekkor legalább minden játékos hasonlóképp szenved a pályán…

A kivitelezésért sem fog díjakat kapni a Rock ’N Racing. Indie fejlesztésként sem mentség az, ahogy a játék kinéz. Bár sokféle pálya kialakítás van, alapvetően döbbenetesen elnagyolt tereptárgyak, kidolgozatlan autók népesítik be a helyszíneket. Talán nem túlzás azt mondani, hogy ez a színvonal (leszámítva talán a felbontást) 15-20 évvel ezelőtt volt a videojátékokra jellemző, ma már ezen csak szörnyülködni, jobb esetben nevetni lehet. Az pedig külön érdekesség, hogy vajon miért szerepel a „rock” szó a játék címében. Rock zenének nyoma sincs, versenyek alatt olyan dallamok szólnak, mintha babazsúron lennénk. Nevetséges az egész.

Rock 'N Racing Xbox One

Valójában nem tudni, hogy a fejlesztőktől tényleg csak ennyi tellett, és minimális költségvetés mellett mindent megpróbáltak, hogy visszaadják a szellemi előd hangulatát, vagy egyszerűen csak a gyors bevétel szerzés reményében döntöttek úgy, hogy viccet csinálnak egy egykor nagy címből, de a játék értékelhetőségén ez sem igazán változtat. A Rock ’N Racing Off-Road DX egy rossz játék, és még a rendkívül alacsony árcédula mellett sem bíztatnánk senkit, hogy töltse le. Feltétlenül kerülendő, szórakoztatást, jó hangulatot nyomokban sem tartalmazó alkotás. Sokkal jobban járunk, ha egy retro találkozón előkapjuk az eredetit.

Pro:

  • Helyi többjátékos módban nyújthat némi szórakozást.

Kontra:

  • Alapvető lehetőségek hiánya;
  • borzalmas irányítás, főleg gyorsabb kategóriákban;
  • követhetetlen és nehéz;
  • nevetséges grafika és audio.

30

dreampage

Azóta történt

Előzmények

  • Inside My Radio teszt (Xbox One)

    Különböző zenei stílusok és a platformer műfaj kereszteződéséből jött létre a Seaven Studio legújabb játéka, ami azonban távolról sem lett tökéletes.

  • Bridge Constructor teszt (Xbox One)

    Az utóbbi idők egyik mobilos sikerjátéka mostantól Xbox One-ra is elérhetővé vált, ennek köszönhetően már kontrollerrel a kézben is próbára tehetjük mérnöki képességeinket.

  • Spectra teszt

    A Gateway Interactive egy végtelenül egyszerű, mégis szórakoztató és kemény ügyességi játékkal próbál nevet szerezni magának Xbox One-on. Megnéztük, hogy mennyire sikerülhet ez nekik.