Bridge Constructor teszt (Xbox One)

Építsünk hidakat!

2012, az első Bridge Constructor játék megjelenése óta a sorozat darabjait több mint harmincmillióan töltötték le különféle mobil platformokra. Ez a szám önmagáért beszél, és nem is csoda, ha ezek után a kiadó Headup Games minél több lehetőséget meg akar ragadni a széria még sikeresebbé tételére. Ma már egyáltalán nem szokatlan, hogy mobilokról költöznek át a játékok az asztali konzolokra, így mi sem lepődtünk meg olyan nagyon, amikor a legújabb hídépítős logikai játék Xbox One-ra is felbukkant a közelmúltban.

Bridge Constructor Xbox One

„A cím megjelöli a témát” – hangzott az örökbecsű bölcsesség a középiskolai magyarórákon. A játék fejlesztői is hasonló oktatásban részesülhettek, mert a termékük címe is pontosan ezt teszi, és mindent elmond az egyébként ősrégi koncepcióról: adott egy áthidalandó szakadék vagy folyó, ami fölé a megadott anyagokból és költségvetésből hidat kell szerkesztenünk. Az elkészült tákolmányt ezután terheléspróbának kell alávetni. Ha a gravitáció győz, akkor nem jól dolgoztunk – ha a szerkezet legyőzi a fizikai erőhatásokat, akkor teljesítettük az adott szintet. Az Xbox One verzió összesen 64 pályát kínál, ebben benne van az alapjáték negyven, illetve a Slopemania kiegészítő további huszonnégy helyszíne.

Bridge Constructor Xbox One

A változatosságot minden pályán az adja, hogy csak megadott anyagokból és szűk költségvetésből dolgozhatunk. Eleinte kizárólag fából építhetjük a hidakat, később megjelenik az acél és a beton, de ezek jóval drágábbak, így csak néhány métert húzhatunk ki belőlük. Végül megjelenik a kábel, ami a többi anyaggal ellentétben a szakítást tűri jól, így bizonyos helyzetekben meglepő (és tegyük hozzá: a valóságban nemigen látott) módokon kell felhasználni. Bár fizikai oktatásra nem használható, néhány alaptézist kitűnően szemléltet a játék, például akkor, amikor személyautók vagy tehergépkocsik hajtanak a hídra, és élőben láthatjuk az egyes elemeket ért terheléseket. Megtanulhatunk néhány olyan trükköt, amik a valóságra is érvényesek, a fizika szimulációja tehát még ha kissé eltúlzott is, azért elég hiteles ahhoz, hogy egyszerre legyen szórakoztató, és kihívást is biztosítson.

Bridge Constructor Xbox One

Magának a játéknak a felépítése szörnyen egyszerű, és hiába az Xbox One a platform, gyakorlatilag egy mobilos játékot látunk a szemünk előtt. Opció tulajdonképpen alig van, néhány ismertető szöveg után máris elkezdhetjük a hidak tervezését. Rendkívül egyszerű kezelőfelületen dolgozhatunk, a kurzor egy rácsszerkezeten ugrál, így első pillanattól egyértelmű az elemek lerakása vagy törlése. A szerkesztő rácspontjai között ugrálva rajzolhatjuk meg a hídpályát és az alátámasztásokat, majd egyetlen gombbal próbára tehetjük a gravitáció ellen. A gyenge munka már a saját tömegétől is összeomlik, ha viszont ez nem történik meg, elindíthatjuk rá a személy- vagy teherautókat. Bármelyik is megy át rajta, a pálya teljesítettnek minősül, a teherautók tulajdonképpen a nehezebb fokozatot képviselik. Sőt végigjátszás után egy extra kihívás is megnyílik, ebben még súlyosabb tartálykocsik próbálnak meg átkelni az építményeinken.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Leo's Fortune teszt

    A napokban egy egészen kiváló platformer ugrott át mobil eszközökről konzolokra. A Leo’s Fortune mindenki figyelmére érdemes, olcsó és minőségi szórakozás, érdemes lehet kipróbálni.

  • Xbox One-ra is megjelenik az Edge böngésző

    Az asztali Windows 10 után hamarosan Xbox One-ra is elérhető lesz a Microsoft új böngészője.

  • Inside My Radio teszt (Xbox One)

    Különböző zenei stílusok és a platformer műfaj kereszteződéséből jött létre a Seaven Studio legújabb játéka, ami azonban távolról sem lett tökéletes.

  • Rock 'N Racing teszt (Xbox One)

    Wii U után Xbox One-on is egy régi klasszikus versenyjáték hangulatát igyekszik felidézni ez az indie fejlesztés, de a végeredmény sajnos finoman szólva is tragikus lett.

Előzmények

  • Spectra teszt

    A Gateway Interactive egy végtelenül egyszerű, mégis szórakoztató és kemény ügyességi játékkal próbál nevet szerezni magának Xbox One-on. Megnéztük, hogy mennyire sikerülhet ez nekik.

  • Beach Buggy Racing teszt

    Manapság egyre divatosabb, hogy a nagy sikerű mobiltelefonos játékok átköltöznek konzolokra. A Vector Unit már a második ilyen projektjét jelentette meg, kipróbáltuk, hogy asztali platformon mit tud a Beach Buggy Racing.

  • Riptide GP2 teszt

    Az Xbox One eddigi legkisebb és legolcsóbb játéka érkezett a Vector Unit műhelyéből. Kipróbáltuk a legújabb jet-ski versenyt.