Manuganu 2 bemutató
Manuganu, a barátját megmentő ősember 2013-ban már megörvendeztette a mobilos játékosokat egy nagyon kellemes ügyességi játék keretein belül. A fejlesztők érezték, hogy jó úton járnak, így most megjelent a második rész, amely nem hoz ugyan lényegi újítást a játékmenetbe, de ismét nagyon jó élményt nyújt annak, aki szereti a platformereket.
Hirdetés
Nem állnak jól a dolgok az ősi világban, főhősünk legjobb barátját elrabolja a gonosz Goyakoka, és egy hegy gyomrába zárja. Manuganut persze nem olyan fából faragták, hogy ezt csak úgy hagyja, úgyhogy nekiiramodik, hogy számtalan pályát bejárva végül hazatérhessen Daadival, és véget vessen ennek az ármányos mesterkedésnek.
A történet nem véletlenül hangzik ennyire ártatlannak, komoly szerepet nem is tölt be a játékban. Csupán egy ok, hogy miért ügyeskedjünk végig többtucat pályát. A játékmenet szerencsére nagyon egyszerűre sikerült, mindössze két "gombra" kell figyelni. Karakterünk magától fut, a jobb oldali gombbal hozható elő az ugrás, dupla ugrás, repülés vagy úszás, ez utóbbi két mozdulat az első részben még nem szerepelt, tehát újdonságról van szó. Az akció mindig pályafüggő, és sokkal inkább a reflexeken múlik a siker, semmint a helyzetfelismerésen. Aki játszott a méltán sikeres Rayman mobiljátékokkal, az rögtön otthon fogja érezni magát.
Érdekesebb viszont a bal alsó sarok kezelőszerve, ezzel ugyanis Manuganu megáll. A pályákon vannak olyan akadályok, amik felett vagy alatt nem lehet lendületből elfutni, ilyenkor meg kell állni egy pillanatra, és csak a veszély elmúltával szaladhatunk tovább. Ez megtöri a játék tempóját, de nem rossz értelemben: összpontosításra késztet (különösen a későbbi, jóval nehezebb pályákon), egyúttal ügyesen emlékeztet arra, hogy az ilyen programok nem csak a vég nélküli rohanásból állnak.
A Manuganu 2 elődjéhez hasonlóan gyönyörű játék. Színes, jól kidolgozott világa, jópofa animációi vannak, a kipróbált Windows Phone verzió simán és stabilan fut, a 3D-s látvány remekül működik. A pályák nem is teljesen lineárisak, sok helyen vannak elágazások, így egy-egy helyszínt többször is végigjárhatunk, gyűjtögetve az érméket amikkel képeket nyithatunk meg az extrák között. Hasonlóképp dícséret illeti a könnyed, jó hangulatú zenéket. Minden tekintetben igényes játékról beszélhetünk tehát.
Kicsiknek és nagyoknak is bátran ajánlható a Manuganu 2. Szerethető, kedves játék, de bőven akad benne kihívás és tartalom is. Kivitelezése, grafikája és kezelhetősége mobilos viszonylatban elsőosztályú, ráadásul nem mérik drágán, hiszen a Windows Phone Áruházban mindössze 200 forintba kerül.