Leo's Fortune teszt

Mobilos kaland a nagyokhoz felnőve

Az egyes pályákat teljesítve csillagokat kapunk. Egyet az összes aranyérme összegyűjtéséért, egy másikat, ha hiba nélkül megyünk végig az adott szinten, a harmadik pedig a gyorsaságért jár. A kihívás abban rejlik, hogy mindhárom csillagot megszerezzük a pályákon, ez komoly újrajátszási faktort kölcsönöz a játéknak, de a történet befejezéséhez nincs rá szükség. Az ügyességi bónusz pályák is csak a világranglisták kedvéért vannak, nagyon jópofa szórakozás, kellemes időtöltés mind. Azoknak is fel kell kötni a felkötni valót, akik az összes achievementet meg akarják szerezni: ehhez ügyességre és gyorsaságra is szükség lesz.

Leo's Fortune Xbox One

De hiába nagyon jól játszható, változatos játék a Leo’s Fortune, legnagyobb hatása talán mégis annak van, mennyire jól néz ki! Ez a játék egyszerűen gyönyörű, plasztikus látványvilágot tár a szemünk elé. Az alapvetően 2D játékmenetű pályák némi térhatást is kaptak, de mint a kidolgozás, az animációk, a mozgás hihetetlenül szép, sima és aprólékos. Akár a zöld füves pusztákon, akár mély barlangokban, eső áztatta halászfaluban, forró sivatagban vagy havas hegyvidéken ugrálunk, a játék mindig lélegzetelállító, és az utolsó pixelig szívvel-lélekkel ki van dolgozva. Lenyűgöző teljesítmény egy mobilos játéktól, de tényleg, a Leo’s Fortune bőven megállja a helyét az asztali konzolok kínálatában is. Sőt, nyugodtan mondhatjuk, hogy az egyik legszebb platformer jelenleg ezekre a gépekre.

Nagyon jól funkcionálnak a kellemes zenék, és külön ki kell emelni a szinkront is. Leginkább csak Leopold hangját halljuk, aki ékes angol nyelvezettel, de erős (leginkább orosz) akcentussal beszél, ami rendkívül jól illik ehhez a méltóságteljes öregúrhoz. A történet végig kommentálva van, a pályák közben is rendszeresen tesz apró megjegyzéseket, ami nagyon kedvessé, szerethetővé teszi az egész játékot. Végül aztán kiderül, hogy a látszólag bohókás kis történetnek valódi mondanivalója is van, a szinkron pedig ebben kulcsszerepet játszik. Le a kalappal az író és a színészek előtt is.

Leo's Fortune Xbox One

A Leo’s Fortune az év egyik legnagyobb pozitív meglepetése. Sokszor láttunk már „nevesincs” játékokat ismeretlen indie csapatoktól, a teljesen érdektelen megjelenések pedig rekord sebességgel tűnnek el a süllyesztőben. Ez a játék más – hihetetlenül profi, szívvel-lélekkel összerakott darab, irányítása szinte tökéletes, és elejétől a végéig egy nagyon kedves, igazán szórakoztató játék. Egyetlen hibája, hogy nagyon rövid, amit a végén megnyíló Hardcore mód sem ellensúlyoz igazán. Egyszeri és nyúlfarknyi kis kaland, ami azonban nagyon jó emlékeket hagy az emberben, 1390 forintért pedig feltétlenül ajánlott letöltés.

Pro:

  • Szinte tökéletes játékmenet;
  • szerethető karakterek és történet;
  • változatos, végig friss élmény marad;
  • gyönyörű látvány;
  • profi zenék és szinkron.

Kontra:

  • Szörnyen rövid;
  • egy-egy frusztráló szakasz az utolsó pályákon.

80

dreampage

Azóta történt

  • Inside My Radio teszt (Xbox One)

    Különböző zenei stílusok és a platformer műfaj kereszteződéséből jött létre a Seaven Studio legújabb játéka, ami azonban távolról sem lett tökéletes.

Előzmények

  • Bridge Constructor teszt (Xbox One)

    Az utóbbi idők egyik mobilos sikerjátéka mostantól Xbox One-ra is elérhetővé vált, ennek köszönhetően már kontrollerrel a kézben is próbára tehetjük mérnöki képességeinket.

  • Elite: Dangerous - Xbox One bétateszt

    A PC-hez hasonlóan immáron a konzolokat is elérte a korai hozzáférésű alkotások hulláma, aminek az egyik első tagja a PC-re már korábban megjelent űrszimulátor lett.

  • Beach Buggy Racing teszt

    Manapság egyre divatosabb, hogy a nagy sikerű mobiltelefonos játékok átköltöznek konzolokra. A Vector Unit már a második ilyen projektjét jelentette meg, kipróbáltuk, hogy asztali platformon mit tud a Beach Buggy Racing.