Hirdetés
Csinibabák újra
Bár lehet, hogy ledéren öltözködő nőkkel mindent el lehet adni, a csaknem két évtizede futó Dead or Alive-sorozatnak a híresen lenge lányok hosszú távon inkább rosszat tettek. Nem állítom, hogy az eladások tekintetében is így van, de az első, ami az emberek eszébe jut a régi szériáról manapság az inkább Kasumi és Ayane és a többi dúskeblű szépség, és nem a kellemesen komplex harcrendszer, vagy az élvezetes játékmódok, pedig mindkettő fontos eleme a DoA-játékoknak. Az ötödik rész legvégsőnek mondott változatára is jellemző minden a fentiek közül: visszatérnek a lányok, az igen intenzív bunyó és a remek sztorimód.
Idő volt mindent perfekcióig csiszolni, hisz a játék eredetileg 2012 végén jelent meg, a Last Round pedig már a negyedik kiadás belőle – hiába, ha a Capcom sikerrel húzza a rókabőröket a Street Fighterről, hát mások is ezt az utat fogják követni. Idő tehát lett volna, azonban az éveket nem feltétlenül a legtermékenyebben töltötték el a fejlesztők, ugyanis a Last Round technikailag igen döcögősen indult. A PC-s verziót március végére halasztották (ráadásul ide az online játéklehetőségek csakegy későbbi patch-ben érkeznek), ráadásul igen csúnya bugok tarkították a PS4 kivételével a konzolos változatokat is. Igaz, mára ezek nagy részét update-ekkel javították, de az első napokban alig-alig lehetett játszani például Xbox One-on.
A Last Round tehát a Dead or Alive 5 kicsit kibővített változata, legfőbb dicsősége inkább az, hogy három új platformra is elviszi az élményt. Éppen ezért extrém nagy fejlesztésekre nem is kell számítani, azokat a tavalyelőtti Ultimate kiadásban már megkaptuk. Így aztán mindössze egyetlen igazán új karakterünk van, mégpedig a 18 éves, az eddigi sorba illő idomokkal rendelkező, leginkább az iskoláslány egyenruha-fétissel rendelkezőket kiszolgálni igyekvő Honoka, és hogy kevesebb meló legyen vele, a mozgáskultúrája más karakterek mozgásaiból áll össze (erre persze megvan a szokásos Dead or Alive-komolysággal kialakított magyarázat). Mellette Raidou tért vissza a legelső játékból; ott hihetetlenül aljas nindzsa (és főellenség) volt, most némileg egyenlőbb esélyekkel induló élőhalott kiborgként irányíthatjuk. Az újoncok mellett természetesen mindenki más visszatért, beleértve a három korábbi DLC-harcost is.
Raidou kiborggá alakítása kisebb mellékhatásokkal is járt. [+]
A sztorimód egy rakás karaktert megmozgató, igen változatos és természetesen teljesen komolyan vehetetlen mese az újjászervezett Doatec vállalatról, klónozásról, ördögi összeesküvésekről. Természetesen minden ellentétet néhány méretes pofonnal küzdik le karaktereink, a világ minden pontján. Ha elfogadjuk az amúgy az egész sorozatra jellemző B-kategóriás sztorimesélést, az Antarktiszon is pár rongyban mászkáló, tökéletes bőrű fiatal leányokat, a végtelenül őrült karaktereket, jól fogunk szórakozni, mert legalább ez a marhaság remekül van prezentálva egy seregnyi átvezető videóval, különféle összecsapásokkal, néha még 2v2 meccsekre is sor kerül.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!