Új hozzászólás Aktív témák

  • Pracli88

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kicsit elvesztem a sok link info és egyéb között, szükségem lenne némi iránymutatásra.

    Van egy Hp microserverem gen8-s. Intel proce 8gb ram. 2X1 TB raid1 és 2X2TB Raid0.

    A gondom az, hogy a synology ddns-e nem működik, és a my synlologyból is eltűnt a regisztrált eszközök közül a nas. ( gondolom rájöttek a turpisságra mert újra regisztrálni sem tudom). 5.2-es verzóval van jelenleg.

    Arra gondoltam, hogy átállok már 6-osra, 6.1 azt hiszem a legfrissebb és akkor megint jó darabig nem lesz vele bajom.
    Tudok úgy frissíteni, hogy előtte ne kellejen minden adatomat átmenteni? Ha igen hogyan? Linkek elegek. Bootladert honnan tudom letölteni és melyik az?

    vagy

    Jobban járok, ha az elejáről friss telepítést csinálok és nem frissítek? Az adatok attól még megmaradnak?

    Emlékszem, hogy korábban be kellett konfigolni az sn-t és a hozzá való MAc addresst, de már elfeljtettem hogy hol is van az a kalkulátor, gondolom váltanom kell sn-t is mivel a ddns-e nem működik?

    Vagy

    Vagy simán konfiguráljam át az 5.2-es rendszeremet új sn-re és mac addresre és ha megfelel amit most tud akkro használjam ezt? Nagy különbség van a 6 és az 5.2 között?

    Előre is köszönöm türelmet és a törődést!

    szerk.: Azt elfelejtettem mondani, hogy MAC gépem van, gondolom itt addig zvaró ez amíg bootolható pendrive-ot csinálok. Ezt megoldom nem lesz gond. A lényeg csak annyi, hogy a hdd-k adata ne vesszen el!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák