Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz zelikocc #3110 üzenetére

    "Otthoni körülmények között nincs különbség SEBESSÉGBEN a két router között."

    Ez maximum akkor igaz, ha egyetlen kliensen nézed. A véleményed pedig e köré épül, holott a háztartások többségében nem egy eszközt kell kiszolgálni.

    "És én nem jelviszonyról, meg nyalábformálásról beszéltem, hanem sebességről"

    Az nyilván világos, hogy ez a három dolog szorosan összefügg, nem elválasztható.

    "Felőlem lehet 100 antennás is ha a sebességben nincs különbség."

    De van különbség, nem is kicsi, ez akkor is így lesz, ha nem veszel róla tudomást.

    "A mobilhálózatokat meg azért nem kell összehasonlítani a WIFI-vel."

    Pontosan ugyanaz az OFDM technológia mind a kettő, és a fejlesztési irány is közel azonos: több antenna az AP/BS oldalon és nyalábformálás, kevesebb antenna a kliens oldalon. Nem véletlenül van így: mert rájöttek, hogy nem egy eszköznek van szüksége még nagyobb sebességre, hanem sok eszköznek kell egyszerre egyenletes sebességet adni. Nagyon is össze lehet őket hasonlítani. Nem is fog ez megváltozni mert, a telefonokban nem fér el értelmesen több antenna, másrészt minden plusz antenna ág jelentősen növeli a jelfeldolgozási igényt --> nő a fogyasztás. Ez is oka többek között annak, hogy a plusz antennék alapvetően az AP/BS oldalon jelennek meg.

    "Sajnálom ha úgy tűnik hogy nem értem a szakmám egyik technológiájának működését, ha azt mondom róla hogy felesleges, mert a gyakorlatban nem jelent akkora különbséget amennyivel többe kerül."

    A szakmaiságnak pontosan az a lényege, hogy az ember le tudja választani a saját - sok esetben nem reprezentatív - véleményét a technológiai tudásról. Ezt hiányolom, de nincs ebben semmi személyes.

    "Persze ha van 200 kliens wifin (azt már nem ilyen játék routerekkel kell kezelni) akkor már van értelme ennek az egésznek"

    Reductio ad absurdum. A legtöbb ilyen router (4 antenna 5GHz-en) maximum négy BF irányt tud kezelni (az AX3600 és az AX6 is ilyen), ebből következik hogy maximum 4 kliens megfelelő elhelyzekedése esetén már maximalizáltad a kinyerhető többlet sebességet. Megjegyzem, hogy amikor ilyeneket írsz hogy 200 kliens kell ehhez, abból megint az látszik, hogy nem érted a működését a dolognak, vagy szándékosan túlzol.

    "Én nem fikáztam az AX3600-at csupán azt mondtam hogy SZÁMOMRA semmivel sem tud többet."

    Nekem nincs AX3600-am, tehát ez az egész hidegen hagy. Az viszont, hogy alapvetően úgy állítod be a több antennás rendszereket ahogyan azt kifejtetted, már annál inkább. Még egyszer: a személyes véleményedet és igényeidet el kell tudni választani a technológiai tényektől. Ha szakdolgozatban írnál le ilyeneket, annak sem lenne jó vége. :)

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák