Új hozzászólás Aktív témák

  • zacci

    aktív tag

    Hi all,

    Adott 3 eszkoz. 1 Linksys wrt3200 es 2db uj Redmi AX6 (meg szallitas alatt)
    Szeretnem majd a ket AX6-ot utp-n bekotni a jelenlegi halozatba, hogy mesh-kent szorjak az aldast. Ezt hogyan lehet megtenni ? Nem ismerem a mesh mukodeset, igy fogalmam nincs, hogy a lan vagy a wan portokat kell ilyenkor hasznalni ? Mivel van mar egy Linksys ami ad dhcp stb. szolgaltatasokat a ket AX6 tenyleg csak arra kell, hogy normalis wifi lefedetseget adjon. A ket AX6-nak teljesen transparensnek kell lennie. Mesh alkalmazasakor AP modba kellene rakni a Parent mesh routert es ugy hozzaadni a masodik AX6-ot mint child mesh eszkoz ? Es melyik portokat kell bekotni ? LAN es vagy WAN ? Es melyik AX6-on melyiket ?

    Talaltam egy videot, am talan pont ilyesmivel foglalkozik:

    [link]

    Keszitettem egy rogtonzott rajzot is az elkepzelesrol, de a lan-wan port bekotesek az AX6 eseteben nem tiszta. Normal esetben termeszetesen nem lehet a lan es wan port ugyan abban a vlan-ban, viszont szuksegem lenne az AX6 lan portjara is, tovabbi eszkozok vezetekes bekotese miatt. Nem tudom mit muvel a routerben a mesh funkcio es ebbol kifolyolag nem tudom, hogy a eth portok mesh modban hogyan mukodnek, ha mukodnek egyaltalan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák