Új hozzászólás Aktív témák

  • Balage76

    senior tag

    Sziasztok! Én kb egy hónapja rendeltem az AX3600-at a csehországi raktárból, a postának köszönhetően kicsit kalandos úton, de megérkezett kb 2 hét alatt. Most volt időm összerakni és az egyik meglévő TP-Link Archer C9 helyére betenni. Access pointként üzemel egyelőre.
    A hálózatban van még két C9-es, az egyik a központi router a pincében, a másik szintén AP az emeleten. Az AX3600-ast jelenleg a földszintre tettem, mert így tudom legjobban a lefedettséget tesztelni.
    A Pince-FSZT között 23 centis vasbeton födémünk van, elég komolyan megszórva vassal. A FSZT-Emelet között 25 centis vasbeton födém plusz még kb 20 centi könnyűbeton (csak beton vas nélkül hungarocell golyókkal keverve).
    A C9-ek jelei látszottak a különböző szintek között, de még ha sikerült is kapcsolódni, akkor is használhatatlanul lassú volt a kapcsolat.
    Most azt látom, hogy az emeleten simán tudok kapcsolódni, a router felett 70Mbit sebességet tudok mérni. 6-7 méterrel arrébb sétálva még mindíg van 20Mbit, pedig ilyenkor már jelentősen növekszik a beton látszólagos rétegvastagsága.
    A router mellett állva, egy iPhone Xs-sel eddig a C9 503/290Mbit-et tudott 5GHz-n és 70Mbit-et 2,4Ghz-n. Most 599/294Mbit és 89 Mbit ezzel, szóval itt is van némi előrelépés.
    Szinten belül ha köztem és a router között egy 20 centis vasbeton fal + egy 10 centis tégla fal van, akkor még kb 190 Mbit-et sikerül elérni. A 10 centis téglafal pedig olyan mintha ott sem lenne.

    Tesztelem most egy ideig AP-ként, majd utána fő routerként is. Ha mindkét helyen jól szerepel, akkor érkezik mellé mégegy, így ki tudom próbálni a MESH funkciót is. Ha pedig ez is működik majd, akkor valószinűleg egy harmadik is. :)

    Mindeközben valahogy életre kellene kelteni az IOT funkcióját is, ezt néhány Shelly redőnymodullal szeretném...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák