Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz micafighter #358 üzenetére

    A timertweaks szerintem hasznos, az ad plusz 4 kört a körre menő küldetésekhez. Úgy kényelmesen meg lehet csinálni a küldetéseket, bár még így is volt olyan, ahol éppen csak befértem a limitbe.

    Meg most tegnap felraktam a Shepard hang packot a Mass Effectből. Az kell a hangulathoz csak most még nincs benne suttogós hang, majd később lesz. :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz micafighter #358 üzenetére

    eddig én csak customizációs és UI javító modokat raktam fel. ami szerintem jó, a stop wasting my time, az evac all, overwatch all, free camera rotation. a long war modokból szerintem az SMG kb. felesleges, soha nem használtam, a Muton Centurion viccesnek tűnik, azt fel fogom rakni a következő alkalomhoz. illetve ott a true retroactive AWC, én az extra képességek nagy részéről lemaradtam, mert későn csináltam AWC-t, ez visszamenőleg is megadja, ha a katona már túlhaladt a kisorsolt rangon, a Numeric Health Display is nagyon hasznos, nem kell a sectopodok HP-ját mütyürkézni a kijelzőn.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • sagajr78

    tag

    válasz micafighter #358 üzenetére

    Érdekes az akad nem egy és nem kettő, de magadnak kell eldöntened Te mit tartasz érdekesnek.

    Belinkelés szerintem a kért mod trióra felesleges. Ha eredetid van akkor irány a steam workshop azt ott egyből megtalálod a modok között a LW csapat 3 modját (SMG, Muton Centurion és az Officer Pack). Ezeket megéri leszedni, sokat hozzáadnak a játékélményhez. Vagy ha a Nexus-ról akarod leszedni ott simán csak az utolsó oldalra lapozol és ott lesznek.

    A CPT. Pirk által javasolt timertweaks szerintem indokolatlanul nagy segítség. Túl sok előnyt ad a játékos kezébe és elveszi a gerilla hangulatot, ahol nem szabad tökörészni és inkább bevállalósan kell küzdeni. Ezzel úgy érzem hazavágja a játék alapvető célkitűzését és legfontosabb hangulati elemét. Amint 2-4 körrel megemelkedik a csapat időlimitje az addig talán kihívást jelentő idegenek elveszítik minden harci potenciáljukat, mert onnantól piszok könnyen ölhetővé válnak, mert van idő helyezkedni és a legoptimálisabb helyekről támadni. Ráadásul ha az ember nem keresi túl korán a harcokat az adott pályákon, akkor bőven bele lehet férni az időtartamokba (később meg az sem lesz ritka, hogy 4 kör alatt lezavarja módosítások nélkül a 8-12 körre tervezett feladatokat és még csak nem is siet).

    Természetesen ha valaki nagyon nem bírja elfogadni a játék legfontosabb újítását és taktikai elemét, akkor ő használja nyugodtan, elvégre mindenki úgy játszik ahogy neki tetszik. :)

    Amúgy időnyerőnek szerintem használható a fentebb említett SMG mod is (én ezen aspektusát tartom a legjobbnak), amivel akkora mobilitás bónuszhoz jut hozzá a katona, hogy legalább egy körrel hamarabb be tudja fejezni a kezdeti időszakban még időigényes körlimites feladatokat jóval határon belül. Később meg már nem kell ezen gyengébb fegyverekkel szaladgálni, mert a spider és a wraith armor-ok kampóival a sebesség és gyors mozgás nem lesz probléma. A SMG meg legendary fokozat kivételével ugyanúgy meg tudja ölni egy lövéssel az átlag alap katonát mint a sima assault rifle (1 pont a differencia sebzésben de cserébe jön nem kevés mobility). Tehát giorgio-val ellentétes álláspontot képviselek ezen mod kapcsán, mert szerintem kifejezetten hasznos jószág.

    A retroactive AWC-vel vigyázni kell ha felteszed mások ajánlására, mert bármi módosítás ami beleszól a fejlődésbe (például a leader pack és az összes custom class is ilyen) hazavágja ezt illetve ez teszi tönkre azokat ha csak nem kimondottan erre is odafigyelve lett megalkotva a másik mod.

    Ennél szerintem jóval egyszerűbb dolog átírni a minimális rangot ahol extra skill-hez juthat a katona 2-ről 4-re (DefaultGameData.ini-ben - ez a XCOMGame/Config mappában lesz - a XComHeadquarters_MinAWCTalentRank=2 értéknél kell átírni a 2-est 4-re mondjuk) és akkor máris nem fognak lecsúszkálni róla a bakák, mert a korábbi 2-es helyett immáron a 4-es rang lesz a legalacsonyabb ahol egy katona megkaphatja az extra skill-t.
    Ennyire egyszerű a dolog és elkerülhető azon egyre gyarapodó hibák sora is, amit sokan tapasztalnak a mod használata közben (korábban használható skill-ek nem működnek, duplázódnak és más galibák, szépen szaporodnak a hibabejelentések a mod kapcsán a nexusok és a workshop-on is).

    A stop wasting my time az tényleg jó kis mod. Kiiktat egy csomó felesleges időhúzást a játékból, amik megakasztják a játékmenetet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák