Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chipesz

    őstag

    válasz 30z.Samu #28044 üzenetére

    Én a Series X-et választottam, nem bántam meg, teljesen meg vagyok elégedve, szerencsére semmiféle problémába nem ütköztem. A Quick Resume nélkül nem tudom hogy fogok élni a szabadságom alatt (szüleimnél leszek és oda került a One X). Már emiatt megérte, baromi jó, hogy amikkel most játszom (Valhalla, Forza Horizon 4, Red Dead 2) mind támogatják.

    Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz 30z.Samu #28044 üzenetére

    SX

    -Tetszik. A külseje nagyon elegáns. A csomagolás igazán minőségi volt minden szinten.
    -A menü nagyon gyatra. Szerintem sokkal "érettebb", stílusosabb, használhatóbb menüt kívánna ez a konzol.
    -A Quick Resume akkor működik ha "ő" úgy gondolja. Tökre kiszámíthatatlan. Viszont nem rossz feature ha működik.
    -A GP(U) jó cucc. Viszont nem mindenkinek. Egyik ismerősöm most akar venni SS-t a gyereknek karácsonyra. És a beszélgetésünk során arra jutottunk, hogy a GP pont azokat (vagyis azok, egy részét) nem szolgálja ki jól, akiknek a legjobb lenne. A casual, kisgyerekes családokat. Mert egy általános, alsós kisgyerek (és fiatalabbak) számára, alig kínál játékot. Lego pl. nincs. És ha a store-ban megnézzük a "családbarát" kategóriát, hát nem kielégítő a kínálat. A fiamnak én is alig tudtam letölteni kimondottan gyerekjátékokat.
    -A telefonos app nagyon jó.
    -Ez a letöltés dolog a legnagyobb problémája a konzolnak. És ezt én botrányosnak is nevezném. Mert az oké, hogy mi, akik utána járunk, értünk hozzá, fogjuk és Always ON-ba rakjuk és kikapcsoljuk, ha le akarunk vele tölteni valamit. Na de gondoljatok bele az áltagfelhasználók helyzetébe. Azok órákat/napokat várnak egy letöltésre, és biztos nem nézik ezt jó szemmel. :(
    -Utálom az "elemes" kontrollert. :D Én egyébként is használok töltőt/akkut napi szinten, mert elektromos cigizek. Szóval nem szokatlan dolog, de plusz nyűg. Vettem Ikea-s akksikat, jók. De azért csak cserélgetni kell őket! ;)

    Játékok:
    -Star Wars: Fallen Order-t nyomtam végig. Nagyon nem tetszett. Technikailag elég katasztrófa. Beestem a pálya alá például, de volt mindenféle grafikai bug. A sztori nevetségesen gyenge, a karakterek rosszak. Ráadásul a sztori befejezése szánalmas. Ugyan azt játszák el, mint a HZD végén.

    -Forza Horizon 4:
    Otthon voltam most COVID karanténban, annyit játszottam vele, hogy már rosszul vagyok tőle. :D 350 szint kb. Imádom/Utálom. Zseniális játék. Magasan az arcade autós játékok csúcsa.

    Összességében tök jó cucc. Tökkre elvagyok vele. Alig várom, hogy ma megkapjam hozzá a CP77-et. Szerencsére Ricsivel sikerült módosíttatnom a PS4-es előrendelésemet Xbox-ra úgy, hogy kapok spéci fémtokot is hozzá.

    Tökéletes setup lesz a két konzol, ha meglesz a "tesója" is. Késznek érzem magam a generációra majd velük. :)

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • frankdelgado

    őstag

    válasz 30z.Samu #28044 üzenetére

    Nekem csak egy hete van, de elégedett vagyok maximálisan. Már csak a betöltési idő és a stailabb framerate miatt is. A kontroller kicsit kisebb, az nekem annyira nem jön be, de használom a régit. Ezt a gyors resume funkciót még nem használtam asse tudom hogyan kell. Remélem ez még csak a jéghegy csúcsa és fogunk itt még csuda dolgokat látni.

  • Hunt3r22

    őstag

    válasz 30z.Samu #28044 üzenetére

    XS.

    Azt kaptam amit vártam. Töltési időhöz hozzászoktam, hddre már nem is akarok másolni semmit. :DDD

    SXre optimalizált játékok gyönyörűek, Horizon 4 / Valhalla / Gears 5.

    Nem bàntam meg X-ről történő váltást, annak ellenére, hogy igazi nextgen exkluzív jàtèk / cím nem jelent meg Series S / Sx-re.

    Xr

  • NoMagix

    addikt

    válasz 30z.Samu #28044 üzenetére

    XSS
    Nagyon tetszik, nem bánom, hogy lecseréltem az OX-et!
    Quick resum fantasztikus, sokkal többször működik jól, mint amikor nem!
    A tárhely nekem nem para, gyors a masina, nincs hangja!
    Az új kontrollert még nem használtam, megvárom amíg a régi kileheli a lelkét majd utána csatasorba állítom!
    Úgy terveztem, hogy jövőre veszek XSX-et magamnak és a jelenlegi XSS megy a gyerekhez, de az is lehet, hogy veszek mégegyet az XSS-ből, mert már nem játszom nagyon sokat, arra meg ez is kiváló lesz!

  • Dzsoki92

    aktív tag

    válasz 30z.Samu #28044 üzenetére

    Nagyon sokat gondolkoztam az elején, hogy milyen konzolt vegyek. De az itt olvasottak és tanácsok alapján 1 hete sikerült beszereznem nekem is egy SS-t. Régen sokan játszottam PC. Viszont idővel továbbtanulás, család stb. ez így eltűnt. Viszont most szerettem volna egy konzolt, amit elsősorban akkor használok ha a haverok átjönnek vagy esetleg ilyen családi összejöveteleknél párom rokonaival Fifa bajnokságot rendezünk. Erre nekem tökéletesen megfelelő választás volt az SS.

    Első ránézésre nekem nagyon tetszett. Nagysága miatt simán elfért fektetve a tv alá. A csomagolása tökéletes. Beüzemelése teljesen zökkenőmentesen ment GPU előfizut itt hardver aprón sikerült hozzá vennem 12 haviért cserébe 16 hónapot kaptam.

    Jelenleg 3 játék van letöltve. Fifa 20 GPU előfizetésnek köszönhetően instant telepítés volt. Jedi Fallen Order volt a második, nekem nagyon bejön igaz vannak benne bugok de annyira nem zavaró. A harmadik a Warzone volt, de mivel online még gyakorolnom kell karral az FPS-es játékokat így azt felváltotta a Gears 5 aminek a story módját szeretném majd végig vinni.

    Az SSD az brutális kb 30 mp alatt már játszom. ( lehet még annyi sem kell ) Grafikailag teljesen megfelel nekem. Egy Samsung 4k-s tvm van semmi extra. Ami nekem kell az tökéletesen hozza, még azoknál is amikre nincs még X/S patch. Tárhely jelenleg még megfelelő :DD Egyszerre max 3 játékkal játszok kb ha végig viszem törlöm és jöhet a következő, idővel majd ha lejjebb mennek a külső SSD árak talán egyet beszerzek, de jelenleg nem látom ebben a problémát. Viszont amin elgondolkoztam, hogy a meghajtó hiánya hát... igen :DD Konkrétan haverokkal Call of Duty Black Ops 1 Zombien játszottunk még anno 6-7 éve és használtan már 1-2000 ft ért hozzá is jutnék a lemezes megoldáshoz digitálisan 10ezer még mindig az online storbeban. De szokták azt mondani valamit valamiért. :DD

    Összeségben teljesen szuper kis gép ez, sőt jóval többet adott mint azt eredetileg vártam tőle és csak ajánlani tudok mindenkinek.

  • Zoleee83

    addikt

    válasz 30z.Samu #28044 üzenetére

    SX

    Sony/PS5 előrendelés bénázás miatt elengedtem a másik oldalt, pár éve már volt ONE gépem, így végül SX lett. Prémium a gép és a kontroller is, szerintem nagyot fejlődött az utóbbi években, nem csak hardveresen de szoftveresen is. Úgy gondolom hogy fő/egyetlen platform lesz hosszútávra.
    - GPU - rengeteg jó játék van benne, folyamatosan frissül
    - Hardver - felülmúlta a várakozásaimat, 1-2 minimális kezdeti bugtól eltekintve semmi anomália, bitang erős, gyors, HANGTALAN
    - Kontroller - végre visszakaptam a cserélhető akksikat, nem kell a PS kontrollerét dugdosni, 2hét/akku pár szerintem sokat elmond, ergonómialiag is sokkal jobb! Nekem.
    - Quick Resume - Nálam tökéletesen működik a 2. hét óta, imádom
    Telefonos app - Egyszerűen remek, elő tudom tölteni a játékokat, okos megoldás

    Eddigi játékok:
    -Gears of War Ultimate, 2 - Zseniális, nagyon tetszik a flow, jók a karakterek, a történet is a maga módján. Végig akarom játszani a teljes sorozatot. Utána Halo következik.
    -Forza H3-4 - Beletettem sok-sok órát, de inkább csak krúzolok
    -Jedi Fallen Order - Elején járok, nagyon tetszik, a karakterek, a story, egyben az egész, nem hiába nyert díjat a játék.
    - Ori - Egyik nagy kedvenc, WotW gyönyörű, van benne kihívás kellő fokozaton, szép, folyamatban van

    Délután Cyberpunk maraton következik, várom a futárt a lemezzel. :D

    [ Szerkesztve ]

    * You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

  • craftsman01

    senior tag

    válasz 30z.Samu #28044 üzenetére

    Én sem bántam meg a kicsikét. Vérbeli pc-s voltam mindig,de ezek az árak amik mostanság vannak pc-s vonalon már nagyon durvák,így esett a választás az S-re.Mostani pc-m ment fiamnak mert neki már gyenguszka volt az övé így nekem most már ez a fő platform.Már szeptemberben előrendeltem tudva persze,hogy bőven lessz kompromisszum,én is elsősorban a Gpu-t használom,bőven van benne tartalom.Kontrollert nekem is szokni kell de majd belejövök.Az ssd miatt a gyorsaság az tényleg bitang semmire nem kell várni.Szóval nekem beváltotta a hozzáfűzött reményeket,nem is tervezek se Ps-t se X-t Pc-t meg pláne nem venni mellé.

    Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

  • gduck

    addikt

    válasz 30z.Samu #28044 üzenetére

    XO megjelenésekor elkövettem azt a hibát, hogy megjelenéskor nem mentem ki Bécsbe venni egyet! Megfogadtam, hogy soha többé nem fog ilyen előfordulni :D

    XSX-et vettem, egyáltalán nem bántam meg! Bitang gyors, álomszerűen, vaj simán fut rajta minden! Végre nem akad a dashboard menü se, FH4 online autóválasztásnál azonnal betöltődnek az autók képei (nem csak az utolsó pillanatban, mint eddig), stb. Szóval engem eddig elbűvölt!

    XSS szerintem amúgy egy bitang jó konzol lett, de nálam nem volt opció.

    UI: Jelenleg pedig várom a CP2077 bundle kódot :D

    [ Szerkesztve ]

  • hyggelig

    senior tag

    válasz 30z.Samu #28044 üzenetére

    SX

    Egyáltalán nem bántam meg. A 7000-os Cyberpunk vett rá a vásárlásra. Előtte úgy voltam vele, hogy a PS sokkal jobb (csakisaPS), aztán megláttam, hogy néz ki a PS5 és elbizonytalanodtam. Van egy másik konzol, amire egy rakás játék van előfizetésért, 7000 forintos vadiúj játékéot kapok hozzá és sokkal jobban is néz ki. Nem tudok vele nagyot bukni, max eladom, ha nem tetszik.

    Aztán megérkezett a konzol. Csodaszép körítéssel. Kisebb, mint amekkorának beállították (hogy őszinte legyek, illik a PS4 mellé, nagyon hasonló a kinézetük koncepciója). Nagyon beleszerettem. Hogy őszinte legyek, engem a technikai számok csak nagyon felületesen érdekelnek. Már hosszú évek óta tag vagyok itt, imádom a kütyüket, de még ennek ellenére sem vagyok megszállotja a számoknak és más technikai megoldásoknak, anomáliáknak (hány fps, screentearing, motionblur és a soksok társa). Nekem az számít, hogy élvezzem a játékot és magát a játszást.
    Ezt az új Xbox teljes mértékben megadja nekem. :)

    Idáig szinte csak a Valhallával játszottam (VÉGRE! a végére értem a fősztorinak tegnap este :D ) van pár órám a Yakuza 0-ban (azt mindenképp folytatni fogom és ha kivennék a GP-ból, meg is fogom venni) az egyik Orival is játszottam kb fél órát (le is töröltem. :DDD Csodálatos grafika, de nehéznek tűnik, így a saját lelki egészségem érdekében letöröltem :DDD )

    Mindezek után szinte biztos, hogy ez lesz a fő platformom. egyre kevésbé érdekel, hogy PS-t vegyek, egyszerűen nem is lesz rá időm (jön egy-két játék, amit Switchen fogok játszani jövőre).

    [ Szerkesztve ]

  • Tuomas

    addikt

    válasz 30z.Samu #28044 üzenetére

    XSX

    Minden rendben vele. Azt kaptam, amire számítottam. Nem bántam meg, hogy nem ps5 lett, és még azt sem, hogy a ps4-et leváltotta.

    We were here

  • mike1334

    veterán

    válasz 30z.Samu #28044 üzenetére

    Én meg itt ülök és azon agyalok, hogy adjam-e el a One X-et, és vegyek inkább egy SS-et helyette, erre jönnek az ilyen vélemények :D
    Mondjuk a One X külső ssd-vel nem rossz, szóval nemtom...fhd tv-re az ss is elég, de amiből nincs next gen peccs, annál lehet még jobb az X...

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

  • axlfsi

    veterán

    válasz 30z.Samu #28044 üzenetére

    :F :F

    XSX

    Minden szep es jo, egy dolgot leszamitva:

    - amikor kikapcsolom a konzolt, neha azonnal, a kikapcsolas utan, vissza is kapcsol. Ilyenkor nem mukodnek a periferiak (parositott kontrollerek) es nem is lehet ujra parositani. Egyetlen megoldas, hogy hosszan tartva a fizikai bekapcsologombot, "kinyomom a szemet" es ujra bekapcsolom. Akkor jo lesz. Nem tudom mi okozza, de a korabban bekapcsolt CEC-t is kikapcsoltam mar (voltak otletek, hogy hatha az okozza).

    Amit tudni kell meg a konfigrol: egy kulso SSD log az egyik USB-n, illetve egy Elite 2 es egy SteelSeries Artis X9 van parositva.

    Elkepzelni nem tudom, miert csinalja, de korabban errol irtam mar itt es sokan azt irtak vissza, hogy nekik nincs ilyen jelenseg.

    Varok egy darabig, annyira nem idegesito, aztan majd egyszer gariztatom legfeljebb...

    ((nem tudom, hogy az Arctis vagy az SSD okozhatja-e, de akarhogy is, a One X-en ugyanezek a periferiak voltak es hibatlanul kezelte a konzol...))

    :F :F

    ˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

  • vhunor

    őstag

    válasz 30z.Samu #28044 üzenetére

    RTX 3070-et akartam venni a (megjelenés napja óta imádott) Switch mellé, de nyilván emberi áron lehetetlen a mai napig, úgyhogy én most Ryzen 2700X + RTX 2070-ről váltottam egy Vodafone-tól 24 havira bemákolt Series X-re. A legelső, saját pénzből vett konzolom anno egy Xbox volt a Halo miatt (megnéztem Csuminál az XMS-ben a SIM2 vetítőn a Halot, ha ez mond innen még valakinek valamit :D ), aztán a 360 és a One már kimaradt, Gamecube és PS3 volt csak a háznál.

    Eddig nagyon jó tapasztalataim vannak. Az ipari dizájn nekem 10/10 kívül-belül, szerintem sokkal átgondoltabb, mint a PS5. Igazából pont olyan, amilyen PC-t évek óta szerettem volna építeni: kicsi, néma, gyors és nem hivalkodó. A UI lehetne átgondoltabb, de alapvetően funkcionális, nem éreztem hogy hátráltatna bármiben.

    A quick resume igazi életminőség-javító funkció. Mivel a feleségem is játszik a gépen (Tetris Effect :) ), nagyon jó hogy pillanatok alatt át lehet ugrani Forzából vagy Call of the Sea-ből oda és vissza. Papíron ez nem érdekelt, a gyakorlatban már csak emiatt is next-gennek érzem a felhasználói élményt, még egy gyors PC után is.

    A Game Pass nekem abszolút bejön, az utóbbi fél évben PC-n is főleg onnan válogattam, úgyhogy az átállás konzolra mondhatni zökkenőmentes volt.

    Szeretem az igásló-féle masinákat, és a Series X nekem pont ilyen, a legjobb értelemben.

Új hozzászólás Aktív témák