Új hozzászólás Aktív témák

  • MrPeekaboo

    senior tag

    Újabb GP-s játék pörgött le nálam, ezúttal a Myst került horogra. Ez egy kaland puzzle játék, aminek az első kiadása 1993-ban jelent meg Mac-re, aztán annyira felkapott lett, hogy szinte minden platformra kijött az évek során. Időközben jópár felújítást megért, a konzolos verzió a legújabb remake belőle. Aki kíváncsi YouTube-on megnézheti, hogy hogyan fejlődött idáig. Korábban nem játszottam vele, így ismeretlenül fogtam bele. A grafika nagyon fel lett tuningolva, minden tükröződik, szépen hullámzik a tenger, a textúrák döntő többsége éles, elvétve lehet csak találni nem kidolgozott tárgyakat. Mintha ez lenne az első játék, ami hivatalosan használja a FidelityFX technológiát, így XSX-en elvileg 4K 60 fps-sel fut. Ezt hozza is, csak az egyik pálya egy bizonyos részén tapasztaltam akadást, amikor körbe-körbe forogtam. A hangok rendben vannak, viszont a vezérlés már egy kicsit furcsa. Egy feladványnál ebbe bele is futottam az elején, mert sehogy sem tudtam megoldani, aztán belolvasva egy végigjátszásba kiderült, hogy nem csak úgy lehet működtetni valamit, ahogy én gondoltam... Persze erre nem hívja fel a figyelmet a játék, de mégcsak a controller kiosztásban sincs említés róla! Néha 1-2 kapcsoló is beleolvad a környezetébe, így ha gyorsan mozogtam nem vettem észre őket. A feladványok nem nehezek, ha az elején ráérzünk mi alapján kell megoldani őket. 17 órám ment bele és egy speedrun-os achi hiányzik már csak, de az ott is marad. :D Összességében jól elvoltam vele. Hibáktól nem mentes a játék, így pl. ha gyorsan nyomogatjuk a gombokat néhány helyen, akkor nem mindig azt csinálja, amit szeretnénk. Néha érdekes színek is megjelennek az egész játékmezőn, ami egy játékállás mentése, majd újratöltése után megjavul. Egyszer tapasztaltam olyat, hogy új játék indításánál kiestem a pályáról és madártávlatból körbejárhattam. Ilyen esetekre egyébként van opció is, ami visszarak a pályára. Ezen meg is lepődtem, mert ilyen funkcióval hasonló játékban máshol még nem találkoztam, szerencsére szükségem nem volt rá. Achi-knál van 1-2, ami nem regisztrálódik, csak ha előtte valami más feladatot megcsinálunk. Ennél többet nem tudok mondani, tessék játszani vele. :)

Új hozzászólás Aktív témák