Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stevenstyle

    senior tag

    válasz gduck #99944 üzenetére

    Ahogy azt pzstm kolléga is írta illetve vagy egy rakat helyen el lett már mondva, le lett írva, hogy a redundancia miatt van letiltva kvázi blokkonként 1 CU!

    Persze bele lehet látni és részben van is benne igazság abban amit brumi1024 mond, de esetünkben ez inkább belemagyarázás, mint az igazság, révén nem az AMD tervezte így teljesen saját ötlettől vezérelve, hanem a Microsoft kérte így az SOC-t. Mondjuk kb mindegy, mert ahogy elnézem a kolléga kommentjeit, ha mind a 44 CU aktív lenne (sőt lenne mellette még +44), akkor meg másba kötne bele! Egyébiránt ha emlékeim nem csalnak, az "alap" Xbox One esetében is le van tiltva 2 CU, szintúgy a Microsoft kérésére, hasonló elgondolásból!

    A kihozatal innentől maximum az AMD-nek fontos, hogy minél több profit legyen egy-egy SOC-n, mivel az ár előre meg van határozva a Microsoft és az AMD közötti megállapodásban. Ennek részleteit persze nyilván nem fogjuk pontosan megtudni, sok mindentől függ, többek között attól is, hogy az előző szerződésükben volt -e vajon opció egy erősebb SOC-ra vetítve a One kb élettartamának a felénél vagy sem (Úgy hírlik, hogy a SONY-nál pl volt külön záradék egy másik, erősebb variánsra, ami mentén kedvezőbb áron is kapják, de ezek erősen pletyka szagú dolgok, mérget nem vennék rá)! A Microsoft kvázi lesz*rja a kihozatalt, mert neki előre fixált árai vannak.

    Ebből le lehet vonni a megfelelő következtetést, hogy nem hibás SOC-t akarnak rád sózni, de igen, a redundancia miatt le van tiltva 4 CU! Pontosan ebből következik az is amit az One esete is alátámaszt, hogy nem, nem lesz feloldott CU-s Pro verzió (vagy ha lesz később pro az nem ilyen lesz), nem azért kérte így az MS és nem, nem jönnek majd megoldások a feloldásukra. Attól, hogy sokan már egy sima PC-t akarnak belelátni mind az One-ba, mind a Scorpio-ba, attól még az nem lesz közel sem az! Sem hardware, sem OS szinten! Azért mert van az (egyik) OS-ben pár sor a Win10 kernelből és marketingesek innentől úgy hirdetik, hogy Win10 mindenhol, még nem fog és nem is tud hozzányúlni az OS-hez Jóskapista programozó unokatestvére, aki 2 hónap melóval össze tudott hozni egy UWP-s fingós alkalmazást.

    Már ne vedd kioktatásnak, vagy hasonlónak, nem annak szántam, még csak véletlenül sem, csak sok a félreértés mostanában a témában. Legalábbis úgy látom :)

    [ Szerkesztve ]

  • pzstm

    titán

    válasz gduck #99944 üzenetére

    nope.

    Sokkal érdekesebb, amiről már én is beszéltem másokkal, és pedzegettem abban a meghívott live-ban is. hogy lesz-e, beszélhetünk-e konzolgenerációkról egyáltalán, vagy 3-4 évente opcionális félgenerációk jönnek ki? :B
    Rengetegen tolják újra a Cod:BO2-t, Xbox One-on kifejezetten...mire Scorpio kijön nyilván kevesebben fogják, de sokkal többen mint 360-on pl...ez számomra szinte megdöbbentő adat volt...

    Érdemes lehet ezt a cikket elolvasni szerintem:

    Xbox Scorpio could eliminate console generations — and that's a good thing

    iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Új hozzászólás Aktív témák