Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brumi1024

    veterán

    válasz pzstm #99854 üzenetére

    Persze, hogy marketing, de ha ott úgy döntöttek, hogy szerintük ezzel lehet eladni a dolgot és ezt fogják terjeszteni, akkor ne várják, hogy a felvevőközönség nem fogja ahhoz hasonlítani, amit ismer (PC hardver). A magasabb órajelek, a szélesebb memóriabusz és a több memória szintén csak a konzolnál számítanak különlegesnek, az RX480 órajele pl magasabb, mint a Scorpioba került változaté, és ma már a 2 GHz-es magórajelek korát éljük (1070, 1080). De ezt mind hivatott mutatni a tflops egyetlen számban.

    A ForzaTech demo pedig egy stresszteszt. Semmi konkrétummal olyan nagy mértékben nem építenék rá, ráadásul a képek alapján nem is szép.

    De ez az egész nem tudom, hogy jön ahhoz, hogy ha az ultimate grafikai megváltást várja, akkor valószínűleg a Scorpioban is csalódni fog. Azt továbbra is tartom, hogy ha valaki azt várja, vagy arra következtet a kiadott infók alapján, hogy ez a konzol 4K felbontáson, stabil 60 fps-sel futtatni fogja az AAA játékokat azzal a részletességgel, mint a PC-s beállítások maximuma, annak szerintem bilibe lóg a keze, mert ez a hardver ahhoz kevés.

    Az "egyedi fejlesztések" kompromisszumkötések lesznek (Sony checkerboard pl), de ha ezek a metódusok kellően hatékonyak és lesz támogatás (szerintem az utóbbi a kritikusabb jelenleg - ide kellenének az exkluzívok), akkor (nálam legalábbis) elérte a célját a konzol.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák