Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #57527808

    törölt tag

    válasz NB2 #123845 üzenetére

    a gold havi 2-2 one és 360 játékot "ad", a one-os játékokat addig használhatod, amíg él az előfizetés. a legolcsóbb éves szokott lenni 13000 (1083 ft/hó), és elengedhetetlen a multihoz.
    game pass is tetszetős ilyen téren, én most játszom végig a kimaradt játékokat.
    ezen kívül még az ea access is hasznos lehet, ha szereted az ea játékokat. első körben azt hiszem 6000 forint egy évre az 5500 forint kiírás ellenére.
    a lemezes és digitális vásárlásnak előnyei és hátrányai is vannak. a lemezest el tudod adni, ha meguntad / végigvitted a játékot. a digitális verzióval ezt nem teheted meg, viszont azokat lehet "home"-olni, így más is játszhat az adott játékkal. nálam első körben a lemezes dolog tetszett meg, mivel pc-n nincs lehetőség eladni a megunt játékokat.
    külső vinyóból legalább 256 gb-os kell usb3-as csatlakozással.
    live előfizetéssel szoktak lenni akciók (deal with gold), állítólag karácsony előtt körül lesznek a legjobb akciók.
    idáig annyit szűrtem le 1-2 hét alatt, hogy a tetszetős dlc-ket ilyenkor érdemes megvenni, de játékok is biztosan lesznek vállalható árban.
    ezen kívül még ami nekem tetszett, az a 360-as játékok futtatása one-on. rdr és a cod 3 nekem kimaradt, így most utólag szeretném bepótolni.

    [ Szerkesztve ]

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz NB2 #123845 üzenetére

    "- Ha nem óhajtok töménytelen játékot megvenni érdemes akkor is gold-ra vagy valami másra előfizetni? Vagy csak szimplán ami kell megveszem?"

    Ha online multit szeretnél játszani, akkor mindenképpen kell a gold. Érdemes _nem_ a MS-tól venni, külföldi webshopokon 40 EUR körüli ár a normális az éves előfizetésért, ami cca 12k HUF. Paypallal, vagy komolyabb bankkártyával (netkártyával) tudsz érte fizetni. Ha nem megy, az itteni apróhirdetésekben kínálják többen is, ők is így szerzik be, de némi felárért elintézik helyetted. Kódot kapsz, azt megadod az MS honlapján, és örülsz.

    Hogy milyen játékokat kapsz havonta, az változó, nyilván nem te mondod meg, hanem az MS. a régebbiekről tt egy lista: [link]. ezekről már nyilván lemaradtál, csak nagyságrendileg, hogy aki régebb óta GOld előfizető, annak mennyi és milyen játéka van mostanra. A visszafelé kompatibilis X360 játékok amúgy végleg a tiédek lesznek, az X1 játékokkal csak addig játhatsz, amíg érvényes az előfizetésed. Ha lejár, és utána újra előfizetsz, akkor megint használhatod őket, persze.

    "- Online vagy hordozót érdemes venni?"

    Ez egyéni preferencia kérdése. Sokszor (főleg régebbi játékoknál) olcsóbbak a lemezes verziók, mint amennyiért a játékokat digitális formában egy akcióban megkapod. A lemez előnye, hol ha nem tetszik, eladhatod, azt viszont érdemes tudni, hogy hiába van nálad a lemez, szinte ugyanazt az adatmennyiséget fogja letölteni minden telepítésnél, mintha digitálisan vennéd, viszont amikor játszani akarsz, akkor a lemeznek a gépben kell lenni.

    "- Olvastam, hogy lehet hozzá csatlakoztatni winyót, mi van akkor ha egy sima 1 TB-s külső vinyót rakok hozzá?"

    SATA3 legyen, min. 256 GB, és másra nem használhatod, leformázza magának a gép. Amennyibe manapság egy 1-2-4 TB-os külső merevlemez kerül, egészen költséghatékony módja ez a tárhelybővítésnek. sebességcsökkenés a belső tárhelyhez képest nincs.

    "- Az új játékok árai elég húzósak, kb mennyi idő, míg elfogadható áron kaphatom meg őket?"

    Ez is változó, nyilván. Van játék, ami évek múlva is tartja az árát (GTA V), van, ami pár hónap múlva feleződik árban, és még abból is akcióznak (Titanfall). Induló árak 18-21k között vannak, akciók esetében ebből lejön 10-15-20%, aztán elkezd csökkenni az ár a játék sikerességének függvényében. Életemben talán ha két játékot vettem teljes áron, nálam a lélektani határ olyan 20-30 EUR (6-10k HUF) körül van, ha valami nagyon érdekel, és tényleg jó játék, kb ennyit vagyok hajlandó adni érte. Személy szerint azért is szeretek kivárni, mert így nem zsákbamacska, hogy mit veszel, javítják a legbosszantóbb bugokat, illetve sok esetben van free hétvége, vagy demó verzió is, amit kipróbálhatsz. Nagyobb akciók esetében (fekete péntek, karácsonyi vásár, tavaszi, és nyári leárazás) egyébként egészen barátságos áron lehet viszonylag új címekhez is jutni. Az szinte mindig igaz, hogy a gold előfizetők korábban látják az akciókat, és további 10-15% kedvezményt kapnak az árból - kivételek persze vannak.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • DaveHutt

    őstag

    válasz NB2 #123845 üzenetére

    Akarsz multiplayer játékkal játszani? Ha igen, kell a Gold.

    Többire válaszoltak.
    Online vs lemez: amelyik olcsóbb. Microsoft negyedéves leárazás, cdkeys.com és hardverapro.hu. Nagy ritkán magyar konzolbolt.

Új hozzászólás Aktív témák