Új hozzászólás Aktív témák

  • Beniii06

    őstag

    válasz Micsurin #41027 üzenetére

    "Extra hő: az nem akkor okozhatna gondot ha megrekedhetne a házban?"

    Igen, de az "extra hő" szó szerint felesleget jelent, tehát hiába kerül kifújásra, attól egy része átadódik a környező alkatrészekre és minden félvezető eszköz ellensége a hő. Az a legjobb ha meg sem termelődik a felesleg vagy legalábbis törekszel rá. Persze van egy üzemi hőmérséklet amit el kell érjen, de a fölött minden plusz csökkenti az élettartalmat egy kicsivel, mert a plusz hővel nő az ellenállás, ami miatt több áramot fog fogyasztani, ami tovább melegíti az alkatrészeket és nincs vége, bezárult a kör. Ezért van a "thermal-throttling" védelem, csökkenti a teljesítményt és megszakítja a kört. Ráadásul a probléma a plusz hővel, hogy a teljesítmény miatt az áram négyzetesen arányos az ellenállással vagyis pl. ha +5 C fokkal melegebb, mint kellene lehet már másfélszer annyi áramot vesz fel mint adott hőmérsékleten, ezzel a melegedés is nem lineáris, hanem négyzetes inkább. Notebookot is ölben/ágyban takaróra téve lehet leggyorsabban kinyírni. Egy hordozható játékkonzolnál vagy telefonnál ez kevésbé szempont, mint mondjuk iparban. Nekem ugyan nincs Switch-em, de ha így van tervezve akkor biztosan gondoltak erre is, ez inkább a Lite-nál problémásabb szerintem. Azt biztosan nem tölteném játék közben.

    "A kérdés az a fémlap a hátlapban aminek elvileg a hő szétoszlatása lenne a dolga... azzal szkeptikus vagyok."

    Nem láttam még ezt a bizonyos hátlapot, de biztos kiszámolta valaki, hogy adott anyag és felület képes-e eloszlatni a többletet szobahőmérsékleten vagy egy kicsivel fölötte, ahogy azt szokás és lehetőleg nem méretezte alul. Régebbi netbookok passzív hűtése(~4W TDP atom CPU) is így lett megoldva és 10 plusz éve működnek. Amit japán mérnökök terveznek és gyártanak azzal általában nincs gond, csak vedd meg és használd. :)

    "Got any other secret weapons?"

Új hozzászólás Aktív témák