Új hozzászólás Aktív témák

  • Antonius1978

    addikt

    válasz peterson79 #179444 üzenetére

    Peterson : engem is az elozo miatt nem erdekel :D

    Puculo, valoban nincs benne semmi extra, mert se nem gyors, a lovedeke viszonylag lassan repul, maga a loveg az viszont egesz jo, igy gyakorlatilag tamogato tank (en ezt mindig elfelejtem :DD ), viszont nekem tetszik a kinezete, es az hogy magyarok gyartottak (1 prototipust, mert nem volt sem ido, sem nyersanyag a sorozatgyartashoz, a nemetek a megszallas utan amugy is leallitottak az ilyen tevekenysegeket), annak ellenere, hogy a csehek talaltak/fejlesztettek ki.Viszont, ha hozzatesszuk, hogy abban az idoben csak 13 allam gyartott tankokat a Foldon, raadasul Magyarorszag ezt a teruletcsonkitas (elvesztett banyak stb), gazdasagi vilagvalsag, Trianoni korlatozasok utan/kozepette megis meg tudta megvalositani, az azert nem kis teljesitmeny...most nem odakat zengek, hanem csak ravilagitottam erre a tenyre.
    Szoval az a velemenyem, hogy megerdemli hogy a garazsban alljon, ha mar Karika annyit talpalt ertuk - ide ertem az ajandek Toldi III tankot is.
    A masik dolog, hogy eleg jol beallitottak a szintjet, tehat megallja a helyet az azonos szintu tankok kozott.
    A tole magasabb szintu tankokkal termeszetesen nem tudja felvenni a versenyt, ezt teny, de ez elmondhato barmenyik 5os szintu tankrol.Mind1, hogy az amerikaiak vagy oroszok gyartottak, ugye az elobbieknek nem volt sok tapasztalatuk tankokkal, igy ok konnyu tankokat gyartottak leginkabb,a ruszkiknak szerencsejuk volt Christie futomuvevel, a diezel motorral es a dontott pancelzattal, meg ontott toronnyal - ugye ezek osszessegebol jott letre a T-34 (a legyartott 50 ezerbol viszont 35 ezret kilottek a nemetek es a veluk szovetseges orszagok), az angolok meg lassu de joval pancelozottabb gyalogsagi tankokat gyartottak, a nemetek is gyenge tankokat gyartottak az elejen, csak kesobb javult fel a minoseguk, de ez a megbizhatosag rovasara ment, az olaszok is gyenge tankokat gyartottak (kb a magyar tankokkal 1 szintut, mondjuk nekik is volt a Zrinyi rohamloveghez hasonlo tarackagyus pancelvadasz jarganyuk, meg egy 90mm-es kimondott onjaro pancelvadaszuk, nyitott alvazon, meg egy 15 centis onjaro tuzerseguk, ennyiben ki is merult az olasz haditechnika, jaj igen, volt meg neki a P43 tankjuk ami kb a Turan III-al volt egyenerteku, amiben az olaszok viszonylag jok voltak, azok a repuloik).

Új hozzászólás Aktív témák