Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz xeri #6789 üzenetére

    Milyen ellentmondásokat találtál a leírásokban? Azért kérdem, mert amikor én alkalmaztam WDS-t (még a v23-as DD-WRT idején), nem volt mindig megbízható a WDS-link felépülése, pedig a beállításokhoz nem nyúltam. Néha kicsit nehezen akadtak össze a routerek.
    De ezt a problémát esetedben meg is lehet kerülni, ha már a v24-es van fent. Ne WDS-t használj, hanem a második routeren repeater-módot (alapesetben 'repeater bridge', ha egy alhálózatban vagytok). Ez önmagában a kliens-módhoz hasonló, viszont ekkor a repeaterben létre tudsz hozni egy virtuális AP-t, amit tetszés szerint konfigurálhatsz. Repeater esetén - a WDS-sel ellentétben - csak a fizikai interfésznél kell az első routerével megegyező SSID-t és titkosítást választanod, a VAP-nál ezek teljesen eltérőek is lehetnek.

  • And

    veterán

    válasz xeri #6794 üzenetére

    "Először a repeateres megoldáson gondolkoztam én is, de azzal elvileg másik alhálóra kerülnék"
    Na itt van mindennek az alapja, ez ugyanis nem minden esetben igaz. Pont azért van a DD-WRT-ben kétféle repeater- (meg kétféle kliens-) mód, hogy ne legyen kötelező a két alhálózat elválasztása. A '-bridge' végűek azonos címtartományba tartozó eszközökhöz valók, vagyis repeater-bridge esetén nem lesztek külön alhálózatban, és két DHCP-szerver is felesleges (sőt: egy LAN-ban ugye kifejezetten ellenjavalt). Ha a 'network configuration' beállítást is 'bridged' álláson hagyod, akkor úgy fog működni, ahogy szeretnéd, csak ezt a WDS-es szórakozást lehet kihagynod. Én már mindkettőt próbáltam, és a repeater-es módszer sokkal jobban tetszett, csak sajna amikor kellett, ilyet még nem tudott a DD-WRT.
    Mod.: az általad nézett leírások eltérése is alapulhat ilyen beállításon (aztán vagy kitértek erre, vagy nem). A WDS-fülön is van erre beállítás, ilyen a 'WDS subnet' és annak engedélyezése esetén a 'NAT'. Csakhogy ezek alapban tiltva vannak, merthogy az ember házon belül általában nem hoz létre több alhálót.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák