Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soma01

    veterán

    válasz MaCS_70 #51054 üzenetére

    Az nem kell hozzá speciális.

    UAP-AC-LITE (2.4 és 5GHz 2x2 MiMo) ~25.000ft/db + UniFi Cloud Key (vezérlő) ~25.000 ft. Ez kicsit drágább mint a Mikrotik, de talán jobb is kicsivel. 3db AP + 1db kis router Mikrotikből kb. ~70 - 80.000 ft és kész vagy. Ubiquiti-ból meg 100.000 fölött jön ki mindez + kell még egy alap switch is (5.000 ft), de ha Poe-s kell... nem tudom mit adnak ezekhez a csomagban.

    Kész rendszerek: Asus Lyra meg elég drága (~130.000 itthon, de külföldről sokkal olcsóbb) és szerintem nem jobb mint az előbbi kettő. Google Wifi dettó. Tp-Link Deco M5 olcsóbb kicsit, ez ~80.000 ft. LINKSYS Velop most akciós 210.000 ft-ról most akciós ~140.000 ft.....
    Szóval én még mindig a Mikrotiket venném.

    Wi-Fi Mesh a neve ezeknek... ...és van ilyenje a Tendának is! ;] :D :DDD És csak ~50.000 ft :Y :DDD
    Ezek a csomagok (rendszerek) általában 3 db eszközt tartalmaznak.
    De nem ismerem ezeket, csak a neten olvasgattam róluk.

    [ Szerkesztve ]

  • krealon

    Topikgazda

    válasz MaCS_70 #51054 üzenetére

    "a kliens eszközök, mint pl. a telefonok oldalán kell-e vajon valami kritériumnak teljesülnie ahhoz, hogy megvalósuljon az automatikus AP-váltás."

    A kliens-oldali kriterium a WPA2 meglete. De ezt nagyjabol 10-15 eve minden eszkoz tudja.

    A Mikrotikes roamingnak (CAPsMAN) az a hatranya, hogy minden Access Point ugyanazon a csatornan kell hogy uzemeljen, igy ez a modszer nem igazan skalazhato.

    Az Ubiquiti Software Defined Network megoldasa (Unifi) sokkal rugalmasabb, viszont ehhez szukseges egy controller (vezerlo). Ez lehet egy Cloud-Key, egy Rasberry Pi-re vagy egy PC-re, vagy egy Virtual Private Server-re (VPS) telepitett szoftver.

Új hozzászólás Aktív témák