Új hozzászólás Aktív témák

  • kernor

    csendes tag

    Üdv mindenkinek.Bele keveredtem egy fura történetbe.Történt 2007 04.27.-én hogy a mutter vett egy Fujitsu-Siemens laptopot a T-mobiltól,mobil internet előfizetéssel..Ezzel eddig nem is volt baj.Hibátlanúl tette dolgát.De ahogy az lenni szokott esedékessé vált egy reinstall.Gondoltam no problem, a masinához mellékeltek egy win xp home telepítőt.A telepítés kellős közepén jött a hideg zuhany.A fájlok másolása közben egyszer csak megállt a másolás és kaptam egy hiba üzenetet,miszerint a webfldrs.ini nevű fájlt nem lehet olvasni.Két lehetőségem volt,vagy kilépek a telepítésből vagy kihagyom a fájlt és folytatom a telepítést,de persze ez nem volt javasolt.A cd-t én bontottam ki az eredeti csomagolásából,nem hogy sérülés,de egy por szem se volt a lemezen mikor betettem a meghajtóba.Gondoltam felhívom a microsoft-ot hogy ilyenkor mi a tosz van?Azt a választ kaptam hogy a hibás lemezt kicserélik,de csak akkor ha dobozos vagy oem verzióról van szó.Előre telepített op. rendszer hibás lemezének a cseréjét a készülék gyártójától kell kérni.Azt meg se kérdezték hány éve vettem a szoftvert.Ok!Felhívtam a F-S ügyfélszolgálatát.Ott azt mondták hogy csak eladástól számított egy évig cserélik ki a lemezt.Meg hogy nagyon sajnálják stb stb.Gondoltam akkor felhívom a fogyasztóvédelmi felügyeletet,ott azt mondták hogy az értékesítő cégnél-tehát a T-mobilnál-kell kérnem a hibás diszk cseréjét a Ptk. 306-310-es paragrafusaira hivatkozva.A T-mobilt még nem mertem felhívni.Valaki tud esetleg valamilyen okosságot mondani a dologgal kapcsolatban?Bármilyen észrevétel érdekelne.Előre is köszi.

    '' nem könnyű mesterség ezt én régen tudom ám,az ingyenélés művészet,nem holmi sz@ros egzakt tudomány''

Új hozzászólás Aktív témák