Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SP4C3

    veterán

    válasz #86564352 #84712 üzenetére

    Hát te ilyen változatos emberke vagy. :D :R

    Sajnos nem látunk bele, hogy ki a felelős, de szerintem a 10-es hulladékságáért Szutyok Na-Della-t lehet dícsérni, meg az is féreg volt, aki azt a jó ötletet adta neki, hogy a windows phone-ra elvesztegetett pénzt próbálja meg megmenteni azzal, hogy a desktop os-be integrálják a google féle hányadékrendszert. Nagyszerű, hogy lett microszaft sztór, de a kutyát sem érdekli (báris tapasztalataim alapján senkit, lehet itt-ott elszórva egy két bérenc, akinek nagyon tetszik, de _szerintem_ a user base 99%-át csak felb***a a felesleges bloatware)

    És igen, nem győzünk tweakelni, mire elfogadható állapotba hozzuk a rendszert, sok feleslegesen elvesztegetett idő, amit a szutyok cég nem fog tudni visszaadni. Örömmel gyomlálom a kibelekúrt windefendert és a hasonló semmirekellő áldásaikat. A korrupt windows tűzfal is nevetséges ugyanúgy mint az EULA.

    (#84713) TRob1 - Grat, most magadból indultál ki, olvasd vissza a saját hozzászólásaidat és az idétlen tanácsokat, amik beleszivárognak a spam/troll kommentjeidbe. Nem aluacskó, nem paranoia, elvek. Ha már fizettél a rendszerért, akkor az a retkes rendszer miért viselkedik úgy, mint egy fizetett bétatesztelő rendszere? Nem probléma, elhiszem, hogy van akit nem zavar, de sokakat azért nem, mert nem tudnak róla és nem értik, hogy mi folyik a gépükön. Ebből az következik, hogy 100 emberből 99 rábólint a maradék egy meg nem, mert aztmondja, hogy ez így nem korrekt, akkor egy sz@rware lesz a rendszer, mert úgy látják megtehetik... Treshold - Ugye ismerős a név (inkább trash-hold kódnevet nak kellett volna kapnia)
    Semmi személyeskedés, de akinek ez az állapot tetszik, az vagy simán tudatlan vagy egy idióta és csak árt a társadalomnak.

    [ Szerkesztve ]

    -JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

  • dchard

    veterán

    válasz #86564352 #84712 üzenetére

    Ez még mindig nem magyarázza meg azt, hogy miért ne kapcsolhatnám ki akármelyik szoftver komponenst (kivéve az aktiválással és licenceléssel kapcsolatos részt).

    Az pedig, hogy a temréket licencelik, nem pedig eladják, pontosan arra vonatkozik, hogy amikor veszek egy dobozos temréket (szoftvert, nyilván), akkor annak csak egy példányát kapom meg (vagy ahányat megveszek), de ettől még nem vagyok jogosult a forráskódra, sem a brand-et nem kapom meg, sem semmi egyebet. Viszont a licence amit vettem (és nem béreltem), és amivel jogot formálhatok az adott számú kópia használatára, az nagyonis az én tulajdonom, számlával tudom igazolni a vásárlás (és nem bérlés) tényét, és a felhasználáshoz sem tartozik semmilyen időbeni korlát.

    Ha valóban bérelném, akkor az lenne oda írva, hogy "The software is licensed rented/leased, not sold." Egyébként léteznek 1,2, x évre vásárolható licencek is, ahol világosan fel van tüntetve, hogy adott időtartamra szól a szerződés tárgya. Itt eről szó sincs.

    Ezzel csak annyit tisztáz a cég, hogy amikor veszek egy Windows 10 példányt, nem vásároltam meg tőlük az egész brand-et, csupán egyetlen kópiát. (például ha a Microsoft eladta az Apple-nek a Windows-t, értjük hogy itt nem egy kópiáról van szó).

    "ne engem fárassz"

    Te erőlteted ezt a bérlős témát....

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák