Új hozzászólás Aktív témák

  • #09819904

    törölt tag

    válasz Kékes525 #84121 üzenetére

    A 10-est a Microsoft egy úgymond élő rendszernek találta ki.
    Ennek az alapötletnek nem kevés dolgát megvalósították.
    Viszont láthatsz még 2018-ban is olyan hibákat, amikre ötlet, pláne megoldás vagy 10 éve is létezett. A Microsoft mégsem foglalkozik vele érdemben.
    Mire gondolok?
    Anno ki lett kiáltva jó hangosan, hogy "átjárhatóság". Avagy mindegy, hogy Windows, Linux, OS X, Android, iOS, stb.!
    Azzal indokolták, hogy mennyivel könnyebb lesz így munkákat végezni.
    Ez számos ponton tényleg haladt.
    Viszont az Apple szemét csípi a Microsoft és fordítva. A két nagy óriásnak pedig a Linux szúrja a szemét. Viszont Unix alap nélkül valahogy egyik sem tud meglenni.
    Kezdenek közelíteni, csak látszik az, hogy a logikát messze megelőzi az emberek érzelme az értelem helyett.
    Például, ha hibát fedezel fel, annak két véglete van.
    1. Megköszönik. Esetleg javítják is. A legjobb esetben pénzt is kaphatsz.
    2. Azonnal átharapják a torkod, mondván milyen gusztustalan módon piszkáltál a rendszerbe.

    Anno a BSA-nál ültem egy hétig eszmecsere címszóval.
    Akkoriban arról nyitottunk vitát, hogy a szoftvert megismerés céljából bárki telepítheti. Ez idáig oké!
    Viszont a megismerés alatt mit értünk pontosan?
    Mert szerintem ugyanúgy megismerés kategóriába esik az, hogy hiba esetén olvas a user a registryben vagy máshol. Ez nem zárt, nem titkosított dolog.
    Pláne, ha egy, a fejlesztő által nem javított hibára megoldást is kínál.
    Erre a BSA habzó szájjal közölte, hogy az már micsoda bűncselekmény, mert... :U
    Visszakérdeztem, hogy a hatályos jogszabályok alapján úgy mérlegelünk, hogy "a cselekmény súlyával arányos módon". Amennyiben ez nem bűncselekményre irányul, hanem önkéntesen, megismerést követő segítségre, akkor ez nem nevezhető jogilag sem rosszindulatúnak, se veszélyesnek.
    BSA röviden: De!

    :U

Új hozzászólás Aktív témák