Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Döglött Róka #137179 üzenetére

    Ezt el tudnád magyarázni kérlek, hogy itt mi történik?

    Szóval berakta a fenti 5 meghajtót Storage Pool-ba.
    Gondolom ez még nem jelent semmit, csak kvázi inicializálva vannak és elérhetők konfigurálásra.

    Majd csinált egy HDD és egy SSD tier-t. Oké.
    Gondolom ez egy logikai azonosító csak, amivel lehet hivatkozni egy csoportnyi meghajtóra egyszerre.

    Utána Get-StorageTier-re rögtön azt mutatja, hogy tükrözve vannak, ez vagy vmi alapbeállítás, hogy nem értem miért tükrözte rögtön a gép, főleg a HDD tier-t, ahol három meghajtó van. :F
    Gondolnám én szeretném beállítani mihez kezdjen a tier-rel.

    És eztán vesztettem el teljesen, amikor ugyanazon a meghajtón egyszerre több tier-t hoz létre (mirror, parity). Na erről kérhetnék egy kis magyarázatot? :R
    Mit kell itt elképzelni? Azt láttam, hogy Storage Spaces nem csak meghajtó szinten működik, hanem akár partíció szinten is. De ha ez igaz, akkor miért kell legyalulni a lemezeket pool-ba adás előtt? Vagy ilyenkor magának partícionálja őket, ha mondjuk egy lemezen akarok egy tükrözött partíciót és egy paritást?

    Az ezt követő lekérdezésnél már 3 tier volt jelen, amit nem tudok hova tenni. Most a HDD tier az egyszerre mirror és paritás is?

    Nem értem a logikát sem az ezt követő parancsnál, hogy 1TB VD-t akar, de ebből 955GB HDD és 45GB SSD. A cache nem egészen így működik eddigi tapasztalatom alapján, itt meg része a tárterületnek a cache? Tehát ha telítődik a VD, akkor gyakorlatilag nem lesz használható a cache, mert hogy végleges/megőrizendő adat foglal helyet rajta? :F

    Ezen példa alapján lehetséges három HDD-ből paritást csinálni és ehhez adni két SSD-t cache-nek? Vagy kvázi bármilyen kombináció lehetséges itt a támogatott funkciókból szabadon összelegózva? Mittomén pl. cache(SSD1-SSD2)->paritás(csíkozás(HDD1+HDD2)+csíkozás(HDD3+HDD4)+csíkozás(HDD5+HDD6)), stb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák