Új hozzászólás Aktív témák

  • Lordus

    senior tag

    Sziasztok,

    Hálózati segítséget kérnék:

    összesen 8 PC
    3 db Win7 Ultimate x64 (kábel)
    1 db Win7 Ultimate x64 (wifi)
    3 db Win10 Pro x64 (kábel)
    1 db WinXP (kábel)

    16 portos switch tp link 1016d

    probléma a következő:
    Hosszú ideig (évekig)mentek a gépek szépen hálózaton, ameddig minden gépen win7 volt, és egyen winxp.
    Felraktam egy win10-et, eleinte minden jó volt, de egy idő után valami bekavart, mert a win7 gépek csak egymást látták. a win10 gép látta a win7 és winxp gépeket is. a winxp gép látta a win7 gépet.
    Most ott tartok, hogy:
    1 win10 gép lát mindent
    2 win10 gép lát összesen (saját magával) 6 gépet
    a 4 db win7 gép látja egymást, plusz 2 db win10 gépet
    a winxp gép csak 1 win7 gépet lát

    Semmi extrára nincs szükségem, csak annyi, hogy TC-ben lássuk egymást, tudjunk másolni egyik gépről a másikra. Ennyi.
    nincs szükségem "jobb, biztonságosabb" megoldásra, csak arra, hogy tc-ben a gépek lássák egymást, mint korábban.

    ebben tud valaki segíteni?
    nem vagyok teljesen láma a dologhoz, minden gépnek meg van adva a saját ip címe, ipv6-ok tiltva, vannak még hálózati nyomtatók is, amik működnek. De valami bekavar és nem jövök rá, mi az.
    Ha valaki délpesti (xviii, xix, xx ker), akkor hajlandó vagyok fizetni is érte, hogy megoldja a problémát, de ne hozzon új ötleteket, hogy így meg úgy működni fog, én azt szeretném, ha úgy működne, ahogy fent leírtam és ahogy korábban évekig működött. nem kell kliens, nem kell hálózati meghajtó, meg semmi ilyesmi!!! csak a hálózatot tegye rendbe és a tc-ben a hálózat ikonra kattintva jelenjen meg az összes gép, és a megosztott mappákból lehessen olvasni és írni.
    köszönöm!

    DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

Új hozzászólás Aktív témák