Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • remike25

    csendes tag

    Sziasztok!

    A helyzet a következő. Hp hdx x16 ez1280 premium series laptopom van, amelyre a win8at szeretném felrakni.
    Vettem bele Samu ssd-t is, hogy az ssdén legyen a rendszer, a hdd-n pedig minden más. A win8at usbről bootolom.
    A hiba ott kezdődik, hogy amikor win8 telepítője elindul, a meghajtó választó képernyőig el sem jutok, mert előtte a következőt írja ki:
    "Hiányzik egy adathordozóhoz szükséges illesztőprogram. ez lehet például dvd-meghajtón , USB eszköz vagy merevlemez illesztője. ha ez megvan egy CD-n DVD-n vagy USB meghajtón , most helyezze be a lemezt vagy csatlakoztassa a meghajtót
    megjegyzés: ha a windowst DVD-ről vagy USB meghajtóról telepíti , erre az időre nyugodtan eltávolíthatja a lemezt vagy a meghajtót"
    A laptopom biosában semmilyen beállítási lehetőség nincs sajnos a bootolási sorrenden kívül.
    Tehát ide/raid/ahci ki/be kapcsolás nem lehetséges.
    Minden gyári legfrissebb (2009...) driver le van töltve, fel van rakva és elérhető a hddről. A hibaüzenet megjelenése után tallózásra és keresésre van lehetőségem, de nem felel meg neki egyik gyári driver sem és így megakad a telepítés.
    Először azt hittem az ssd miatt van, de próbáltam a hibaforrásokat szűkíteni. DVDre is kiírtam a win8at, 2féle verziót is, másik pendrive, hdd-re se települ fel. Így itt megfőttem.
    Tud vki vmi tippet adni, hogy tudnám orvosolni a probémám?!
    Előre is köszi!

Új hozzászólás Aktív témák