Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VGYke

    addikt

    válasz micafighter #34943 üzenetére

    Köszönöm válaszod! Ezt a kérdést nem egyszerűen, de megoldottam.
    Már csak a tanulság kedvéért írom le a fórumlakó társaimnak a valós történetet.
    1. Volt egy 01.03. dátumú Hieren's 10.1.Ghos mentésem, rendszer visszaállítási pont, stb. nem.
    2. 01.05-én egy hülye program telepítéssel elb*sztam a rendszert, a win nem indult, USB port felismerés hiányában.
    3. Első körben a gohst mentéshez nyúltam volna, ha tudok. Nem tudtam, mert a Hieren's CD-n lévő ghost nem látta a korábban mentett fájlt. Mint ma rájöttem azért, mert a mentést utólag áthelyeztem egy olyan könyvtárba, ami ékezeteket tartalmaz. Tanulság= vagy Tilos áthelyezni, vagy nincs sehol ékezet!!!
    4. Indítgattam én miniXP-t, mindent, értelmetlen volt. Igazi megoldást a Hieren's 15.1 hozott, erről bootolva van olyan a végén: Xp/Vista/Win7/ kód csere(?), vagy valami ilyesmi (nem emlékszem már, és mivel CD-ről bootolva DOS/Linux alatt futott, PrintScreent sem tudtam készíteni).
    5. Ekkor bejött a normális Win7 ablak, működő egérrel, billentyűvel, nem úgy mint "F8" csökkentett mód bármelyik opciójával! Be tudtam jelentkezni a fiókomba és kitörölni a tegnap telepített f*szs*gokat.
    6. Innentől elindult az SSD-ről is a Win7 és működtek a perifériák. Egy szépség hiba azonban volt: néhány program, amiket eltávolítottam az 5. pont alatt még mindég aktív volt (el tudtam indítani), de a programok eltávolítása között már nem szerepelt.
    7. Mivel már működött a win7 és TC, megkerestem a korábbi Ghost mentésem, kiirtottam az ékezeteket...
    8. Elindítottam a Hieren's 10.1 Ghostot és láss csodát, elkezdte látni a 01.03. dátumú fájlt. Visszatöltöttem, most (látszólag) minden OK! :C

    kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Új hozzászólás Aktív témák