Új hozzászólás Aktív témák

  • Spec

    őstag

    Sziasztok! Nem tudom jó helyre írok-e, mert több rétű a kérdésem, de itt hátha tudja valaki a választ.
    Adott egy asztali PC Intel Core i5 12500 CPU-val, amiben van egy Intel UHD 770 IGP is ugyebár. A gépben van egy Nvidia GTX 1050ti dedikált VGA kártya is.
    A Win 11 grafikai beállításaiban megadtam, hogy pl. a desktop esetében az Intézőnél használja az energiatakarékos módot, vagyis elvileg az IGP-t kellene használnia. Viszont a GPU-Z szerint az IGP kihasználtsága 0%, a HWiNFO64 szerint az Nvidia GPU éppen 36W-ot kajál.
    A kérdésem, hogy egyrészt miért az Nvidia GPU megy (látszólag), és miért nem az IGP-t használja a rendszer, ha már ez a beállítás. Vagy valamit rosszul állítottam be?
    A másik, hogy vajon mire kajál 35W-ot a dedikált GPU, ha nem is csinál gyakorlatilag semmit, mert kb. idle módban fut a desktop? Meg lehet valahogy oldani, hogy desktop módban kizárólag az IGP-t használja, és a dedikált GPU off legyen? Előre is köszi!

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Új hozzászólás Aktív témák