Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biker

    nagyúr

    válasz rootkiller #10900 üzenetére

    és ennyi idő alatt google docs-ban összerakod azt a fene nagy kérdőívet, és már ki is töltötték volna :)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • PumpkinSeed

    addikt

    válasz rootkiller #10900 üzenetére

    1. Nem tudom melyik egyetem az ahol "informatikát" tanulsz, de alapvető hálózati ismereteket (mint például az Ethernet szabványú kábel gépbe valód bedugása) mindenhol tanítanak még a legolcsóbb OKJ-s webprogramozó szakon is (tudom mert utána néztem továbbtanulás érdekében). Szóval nem jelenthet nagy problémát egy aprócska iskolai hálózatban fellelhető IP címzési probléma.

    2. Szerény véleményem szerint (röviden szvsz) a terem valamelyik sarkában fel van fúrva a falra egy kb 70 centi magas szekrény ami 100%, hogy tartalmaz egy switch-et (de ha nem is így van tuti switch osztja el valahol és nem vásároltak minden 4. gép után egy routert) ami azt jelenti, hogy azok a gépek EGY HÁLÓZATBAN vannak. DE ha nem is lennének egy hálózatban akkor egy nagyon suta forgalomirányító is képes arra, hogy ott egy csomag höjj átküldöm oda, mert oda való.

    Na ezzel arra szerettem volna kilyukadni, hogy a lokális megoldás is lehetséges, ugyanis nem hiszem, hogy olyan kemény ACL tiltások lennének a hálózatba, hogy a 8080-as port ne lenne engedélyezve és ezáltal lehetetlenné váljon a http csomagok továbbítása. Az USBWebserver telepítése: click -> click, kész, és a saját géped ip címén és a 8080-as porton keresztül azonnal elérhető, akármilyen gépről ami a helyi hálózat tagja. Remélem nincs minden gépnek egy nyilvános címe, de ha lenne is akkor se lenne nagy dolog megcsinálni csak fél másodperccel tovább tartana beírni az elérési útvonalat.

    Ez volt EGY alternatíva amit ajánlottunk és sokkal nagyobb rendelkezésre állást érhetsz el ezáltal mint az atw.hu-s szutyokkal. Ezenkívül volt még vagy 10 darab biztos, amit ajánlottunk. Ha ezek után is ragaszkodsz azt atw.hu és az uw.hu szolgáltatókhoz, akkor elmondom melyik a jobb.

    Az atw.hu és az uw.hu ugyan akkora hulladék teljesen mindegy mit használsz, csak a feltöltött állomány talán másnapra elérhető is lesz, illetve ne reménykedj abba, hogy a mysql táblát 100%-ban eléred.

    "Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz rootkiller #10900 üzenetére

    Csak tanulmányi és önfejlesztési célból, egyszer nézd vissza ezt a beszélgetési szálat, amit elindítottál. Több segítő jellegű hsz.-t is kaptál, több ötlettel, de a beszélgetés során az is kiderült, hogy az atw.hu és uw.hu felejtős. De ragaszkodtál hozzá, hogy na de most akkor melyik legyen a kettőből, abból a kettőből, ami pont ki lett zárva. Szerinted ez logikus? Egyébként meg ha ragaszkodsz ezekhez, miután közöltük veled, hogy mindkettő egy fos (az alternatívák ajánlása mellett), akkor nem teljesen mindegy? Kipróbálod, és meglátod, melyik kell. Azt az alapvető feladatot azért nyilván ellátja mindkettő, hogy feltölts egy állományt, a diákjaid meg letöltsék. Nagyjából erre lenne jó. Webfejlesztésre nem. Csak tájékoztatásként: most néztem meg egy ötezer éve regisztrált ingyenes uw.hu-s tárhelyemet, PHP 4.4.9 van telepítve. Most, a PHP 5.5.8 "korában" (és amikor már a PHP 5.6.0alpha1 is megjelent). Ez már önmagában a vicc kategória, innentől kezdve nincs is kérdés, hogy érdemes-e ezt a hulladékot használni. (Azt sem értem, hogyan maradhattak még fenn egyáltalán.)
    Segítettek neked, te mintha ezeket egyszerűen köszönet nélkül ignoráltad volna, kötötted az ebet a karóhoz, aztán csodálkoztál, hogy némi szarkazmust váltottál ki ezzel. A korábbi segítségnél pontosan ugyanezt csináltad, időt szántunk rád, konkrét kódokat kaptál, te meg még válaszra sem méltattál. Bár akkor legalább nem gurult el nálad a gyógyszer... :D

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák