Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #2956 üzenetére

    Még csak a felénél járok, a végére lehet hogy én is csatlakozom az illetőhöz, majd meglátom.
    Eddig csak egy olyan dolog volt, ami ellentmond a lore egy részének, na de az pont olyan volt, hogy mindenki nemre és pártállásra való tekintet nélkül nettó idiótaságnak tartotta eddig is, ez az eltérés csak javított az eredetiben leírt eszetlenségen, biztos olvasták a sok kritikát, és mikor máskor lehet ezen javítani :).
    Én pozitivumnak tartom, hogy javítanak egy majd 40 éve sebtében összetákolt, sok sebből vérző eredeti lore-on, de látom más ezt problémásnak érzi, van ilyen. Az ilyen konzervatív rajongók kedvéért valahová majd írnak egy kiegészítést, hogy az évezredek alatt az Egyhá torzította el a valós eseményeket.
    Én magáról a könyvről mondtam hogy nagyon jól van megírva, bár azt aláírom, lehet hogy egyeseknek nehezen követhető az elején kb. 10-12 szálon futó cselekmény, de azok száma szép lassan csökken ahogy összetalálkoznak bizonyos szereplők az idő előrehaladtával.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #2956 üzenetére

    Jó lenne tudni, miért húzta le, nekem 5*, alig volt benne ellentmondás, izgalmas volt, egyedül a Végső Csatát találtam túl hosszúnak. Illetve a lezárás kicsit kurta lett, arról olvastam volna jóval többet, mi történt, miután visszavitték a Császárt a Terrára.
    De az már eddig is kiderült pl. a melyik Gaunt kötetek a legjobbak a sorozatból, hogy nekem más az ízlésem mint a többségnek.

    Az egyedüli igazi wtf nekem az a mellékszál volt, amit igazából nem is kéne sp alá tenni ( de hátha valaki semmit nem akar tudni a könyvről :) )
    hogy ha az Astronomicont szerkezetileg eléggé roncsolt állapotában a Császár bármilyen közreműködése nélkül működésbe tudta hozni pár Dark Angels könyvtáros Keeler és pártízezer hívő kollektív hite segítségével, akkor egyáltalán nem igaz az, hogy a Cs. nélkül nem működik az Astronomican és azért nem léphet ki az Aranytrónból, mert akkor kihúny az irányfény és a warpban nem lehet tájékozódni és széthull a Birodalom stb.. Persze lehet ezzel akarnak annak megágyazni, hogy egyszer még el tudja hagyni azt)

Új hozzászólás Aktív témák