Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • girion

    csendes tag

    válasz Giovan! #1167 üzenetére

    Nem is tudom. A régi(?) kozmikus horror Káoszhoz nagyon is illett az hogy mindenkit aki csak hall róla elemészt. Azóta azonban szerintem eléggé felhígult. Elemi erő helyett antropomorf bajuszpödrős, farokméricskélős villainek lettek akik ellen aktívan lehet szövögetni a terveket és hősiesen szembeállni. Cserébe viszont nagyon érdekes és kiforrott követőket kaptunk hozzájuk. Öröm nézni az én kedvenceimet, Nurgle filozofikus, buddhista harcos szerzeteseit. Vorx Death Guard bandáját a Lords of Silence-ből, vagy a sigmaros Plague War-ban a kvázi-breton Grállovag Order of the Fly harcosait akik Defenders of the Realm stílusban harcolnak a murder-hobo Stormcast hódítókkal szemben.

    Mostanában inkább úgy látom hogy a Káosz megváltoztatja az embert, de nem feltétlen negatívabb értelemben mint mondjuk a Császár és a Birodalom. Biztos hogy sokkalta inkább "nagy kockázat-nagy nyereség" a legtöbb aspektusában, de ez a Birodalmon belül is igaz tud lenni. Nem hiszem hogy a Káosz az emberiség végét jelentené, inkább valami mást, egy új utat jelentene ami különbözik a mostanitól. Változást, talán fejlődést is. Talán nem egyének számára, de mint faj és civilizáció egész biztos.

    Melyik részben is beszélget Eisenhorn és Pontius különösebben? A sorozat miatt elkezdtem újraolvasni az Eisenhorn összest hogy lássam még mindig annyira unszimpatikus-e. Az első néhány fejezet alapján nem is kicsit. De reménykedek, régi könyv, lehet akkor még Abnett is sokkal kevésbé érzett rá a dolgokra. Gauntot se kedveltem sokáig, de a Hadúr-Anarch már nagyon is király regények voltak, szóval...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák