Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz BoB #103 üzenetére

    Fantasy világból van kismillió, felületes szemlélőnek a WH nem sokban tér el az ezeréves D&D, AD&D világoktól (Forgotten Realms, Dragonlance, Ravenloft, Greyhawk, stb.), a Tolkien-féle világtól és így tovább. Ha belemész a mélységeibe, akkor persze már más a helyzet, mert a "klasszikus" fantasy világok többségében találsz "jó" és "rossz" oldalt. A WH-ban nincs ilyen, mindenki villamos. :)

    A maga idejében (1980-as évek közepe-vége) nagyon népszerű volt sötétsége miatt, de az RPG-t kicsit elszúrták a hatszáznegyvenhét (hasracsapás) kasztal, mert a kezdő játékos hosszú-hosszú ideig el fog veszni a kasztok közötti átjárással (én is így jártam anno, hiába volt 5 évnyi AD&D tapasztalat a hátam mögött, egyszerűen átolvasni az összes kasztot fizikai képtelenség karakteralkotáskor, amikor 5-en vagyunk egy szabálykönyvre - szóva lettem patkányfogó (Rat-catcher), mert azt hittem, az egyenes út a mágusokhoz... tévedtem... :DDD ).

    A WH40k alaposan kifogta a szelet a WH vitorlájából, mert megvolt benne a WH sötétsége, ugyanakkor sci-fi, méghozzá nagyon jó sci-fi hátteret adott mellé. A WH40k elsődleges sale pointja (eladási indoka) az a nagyon szépen felépített és jól desingolt (főleg a 2nd edition óta) űrgárdista-rendek. Ha elcseszettebb desing lenne (az első és a nulladik (Rogue Trader) kiadásban az aránytalan Mk.VI. páncélokkal, és nevetséges karabélyaikkal, például), akkor valószínűleg messze nem lenne ennyire népszerű...


    Hát igen, 1987-ben még voltak gondok a jó idézetek és mottók kitalálásával :)


    Igen, Adeptus Astares, egész pontosan Crimson Fists... Elsőre ráismert bárki? :)


    Rengeteg nyalánkság, külön felhívom a figyelmet a Field Police-ra, illetve a rendfokozati jelzésekre... :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák