Új hozzászólás Aktív témák

  • maci25

    aktív tag

    válasz MasterMark #980 üzenetére

    Szia!
    1. Az alap elképzelés az volna, hogy ne legyen x port kinyitva, hanem csak egy a vpn-nek. Ha jól gondolom ez így azért kicsit biztonságosabb.?? Ha nem akkor mondjátok és nem bonyolítom az életem :)

    2. Vpn próbáltam már ki, de kb ez lenne az első alkalom, hogy huzamosan használnám is. Nem volna hátrány ha stabilan menne mert nem csak hobbi célra használom a nas-t.
    Ami a vélt biztonságon túl a vpn mellet szól, hogy egyszerűbb volna a adatok tallózása,meg még ki tudja mi.
    Ellene persze a + 1 kapcsolodási (használt szinkronizáló program mennyire hisztiznek) macera és persze a kisebb tempó.

    3. Ha az előzőekre pozitív a válasz akkor él csak ez a kérdés. 3 vpn kapcsolatot tud a nas:
    pptp (egyszerűnek tűnik, nem vakarózik a win sem miatta. Viszont valahol azt olvastam, hogy biztonság nem sok)
    l2tp/ipsec
    openvpn
    L2-ről és az openvpn-ről nem sokat tudok sajnos. Elvileg biztonságosabb de , hogy mennyivel azt nem tudom.

    Ha esetleg elmondanátok a véleményeteket azt nagyon szívesen venném. :R

    u.i:
    próba képen zsugáztam a regisztrivel ahogy Savageboy is linkelte. Megy az l2tp/ipsec :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák