Új hozzászólás Aktív témák

  • csixy

    addikt

    válasz allfinanz #875 üzenetére

    Szia!
    Hát igen ,kezdem kapisgálni ...
    Tehát akkor az hogy nem szenvedtem az Y-kábellel, amivel egyszerre be lehetne kötni az "analóg"-vezetékes vonalat is , meg a DSL jelet is a fritzboxba az nem is baj mert gyakorlatilag felesleges a földi-vezetékes vonalat "átengedtetni" a fritzboxon. Igy ha a fritziről telefonálok az ingyenes vezetékesekre az ingyen van , de ha visszahívnak akkor a földi vezetékesem fog csörögni .... és ennyi?
    Most próbaként felhívtam a mobilomat róla ez 15 másodpercig tartott és 0,06 Euróba (figyelembe véve az átutalás költségeit is z kb 20 magyar Forint) került.A hangminőség tökéletes volt.

    Mi az a "behívószám a VOIP-os szolgáltatómhoz"?
    A fritzboxban mire való ez az "Auswahl" *121# (németül semmit se tudok).

    Ugy látom, hogy nem is baj , hogy a fritzit DHCP kliensnek konfigoltam mert így ezt máshová is magammal tudom vinni mondjuk pl munkába és ott is fog működni, ha ott tudok a lokális hálózatból egy IP-címet kérni DHCP-n ugye? Másrészt azért is jó így mert így ha áramtalanítom a fritzit , akkor gyakorlatilag kikapcsolom mint mondjuk egy AP-t (mondjuk ez is egy AP is egyben ,ha bekapcsolom rajta a WIFI-t) ,lekapcsolom , mint Mary néni falun a gázt. A hálózatom többi része meg zavartalanul működik tovább. ??

    Ez az egész dolog a földi vezetékes szám beregisztrálása miatt a földi vezetékes szolgáltatómat nem zavarja ? Gyakorlati szempontból ugy viselkedik , mintha nem is tudna róla? Nem lesz ettől drágább a földi vezetékesem használata ugye?

    Ha kerítek egy 21-es számot, akkor már (drágán bár de a fritzis teló) fog csörögni ?

    Bocs , hogy ennyit kérdezgetek , dehát ennyi kellene nekem a "szükséges és elégséges diszkusszióhoz", hogy a vénülő fejemmel megértsem a dolgokat.

    Előre is köszönöm a válaszokat !!!

    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Új hozzászólás Aktív témák