Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • centrino

    aktív tag

    Üdv Mindenkinek!

    új szériás vga-k és ryzen 4000 megjelenése után tervezek egy új gépet építeni, első alkalommal vízhűtéssel.

    Eddig biztos voltam benne, hogy egy Fractal Design Define 7 XL lesz az alap, de most találkoztam egy új lehetséges házzal:

    Raijintek Eris Evo

    1x max. 280/480 mm, 65 mm (fent)
    1x max. 560/600 mm, 65 mm (elöl)
    1x max. 560/600 mm, 65 mm (hátul)

    Vélemények? Tudom alapvetően teljesen más mint a Fractal design Define 7XL, de nagyon szimpatikus a hihetetlen bővíthetősége.

    Define 7XL-be reálisan (csatlakozók elhelyezése) milyen radiátorokat raknátok? Alphacool Nexxxos xt45 alacsony fordulatú ventikkel. (1vga 1cpu, nem ismert még a pontos specifikáció, de induljunk ki egy 3900X/10900K + 2080ti ből. Lesz mellé 2x16GB ram, 2x1TB 2,5" ssd + 1x1TB M2 ssd)

  • centrino

    aktív tag

    válasz proci985 #64779 üzenetére

    Wow, nagyon köszönöm a sok pro tippet!!! :R

    Lassan körvonalazódik mit szeretnék.
    Eddigi elképzelés: maradok a Define 7 XL-nél, jobban bejön a "letisztult" kinézet.
    Előre és felülre a lehető legjobb elosztásban/méretben/vastagságban a két radiátor, lehetőleg egy fix alacsony fordulatra belőve. (nem ragaszkodok az alphacoolhoz)
    D5 Next pumpa + Heatkiller Tube 150 D5.
    Csövek akkor praktikusan átlátszóak amiket írtál (16/10) a lehető legjobb/megbízhatóbb gyári bekevert színes lötyivel (teljesen mind1, teli oldalfalas lesz a ház, nem fogom látni), ezek úgyis elhanyagolhatóak a teljes költséghez képest. (Nem cél a lehető legolcsóbban kihozni)
    Csatlakozók, leeresztő stb ahonnan többi főelem is lesz rendelve.
    vezérlés/felügyelet téren mire van valóban szükségem? Vagy elég amit a D5 next tud? Vagy kéne még egy Aquacomputer aquaero 6 LT mondjuk?
    Blokkból majd kiderül ha kijönnek az új vasak. (Aquacomputer és Heatkiller blokkok tetszenek leginkább) Cpu nál sima blokk vagy monoblock? VGA-nál jobb egy léghűtésest megvenni és rá egy full cover block vagy gyárilag már úgy szereltet venni?

    [ Szerkesztve ]

  • centrino

    aktív tag

    válasz proci985 #64792 üzenetére

    Van másik gépem, ezért mindenképp megvárom az új ryzen szériát és az új csúcs vga kártyákat. Majd akkor eldöntöm milyen alaplap cpu és vga legyen ezeknek megfelelő blokkokkal. Elsődleges cél a minél jobb, minőségibb vízhűtős cucc ami kényelmesen elfér egy Define 7XL -ben, kinézet és ár nem prioritás. Jelenleg tervezés/info gyűjtés, bár lehet még túl korán álltam neki... :D Max ha nagyon "csinálhatnékom" van akkor megveszem az új házat/tápot és addig ideiglenesen beköltöztetem az előző léghűtéses rendszert. (i5-6500,rx580, be quiet hűtő/ventik/táp egy define r4-ben)

Új hozzászólás Aktív témák