Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz #65675776 #53886 üzenetére

    No, akkor megcincálom, de utoljára, el vagyok havazva így is.

    Szóval ha építek egy gépet, de nem cserélek házat és tápot, akkor a kötségekbe mindenképpen be kellene számítanom a ház árát is? Miért jó az?

    Attól, mert házat és tápot nem cserélsz, attól még a konfignak az értékében benne lesz. Te kevered azt a részt, hogy mosod a most beletolt költséget az összköltséggel. Mi összköltséggel indítottunk és indítunk is. Hogy kinek mi van otthon, azt intézze mindenki. Vagy írja ki. De ne mossuk össze, mert akkor akkor mint elmondtam nekem meg 65k-ból lesz olyan laptopom, ami neked 150k lesz. Mert nekem meg ilyen cuccaim vannak itthon. Ettől végeredmény szempontjából látványos eltérés nem lesz, csak azt a pénzt én már betoltam régebben és most a maradék hullott bele.

    Mert elmondhatom, hogy milyen sokba került?

    Néha nem árt elővenni a füzetet, nem azért, mert tudsz vagizni, hogy mennyit vertél el, hanem, hogy valóban reálisan tudd mennyit vertél el.

    A jelenlegi tápom a harmadik configomat szolgálja, de ettől még csak 24k-t költöttem rá, nem 72-t.

    Én is így vagyok a tápommal.

    Persze a te leméleted szerint minden procicserénél fel kellett volna számolnom a költségekbe a gép összes többi részét is.

    Nem. Az én elméletem szerint a konfigod árában a táp mindig ott volt. Hiába veszed ki és mondod, hogy megvan a vized 22k-ból. Nincs meg. 22k-t raktál bele, ez igaz. De a hűtés nem ennyi. Ezt a kis sikamlós részt ugrod át még mindig. A többiről nem beszélve.

    Nos igen, az előző lapomban járt három proci, négy VGA, 6 RAM. Ezekhez minden csere esetében hozzá kellett volna számolnom a gép összes többi alkatrészét is költségként? Nonszensz.

    Fentebb kifejtettem. A nonszensz az lenne, ha nullásra írnád le az értékét.

    Ha valamilyen eszközt, erőforrást átcsoportosítasz, azt a világon sehol sem számítják fel költségként. Akkor nekem miért kellene?

    Azért, mert te egy rendszer árára kérdeztél rá. Nem arra, hogy hááááát, van kuponom, meg van otthon ez is meg az is. 40k-ból fog felállni az a hűtés, amire végzel és valóban olyan lesz? Yep. Lehet 20 kanyart beleraksz, de ott lesz az.

    Ami azt illeti az NF-P12-ket összesen 5500-ért vettem (igen, a kettőt együtt), AirGuard 120-ból meg hármat vettem 3k-ért. Ha nagyon bele akarom számítani ezt is, az kemény 6500-zal tolja meg a költségeket.

    Ugye? Máris kerekedünk kicsikét.

    De nem igazán értem mi volt itt a széllel szembe hugyozás. Ha a tanácsaidra hallgatok, akkor már a kezdő tesztrendszer is legalább 2-2,5x ennyibe került volna, és egyáltalán nem biztos, hogy előrébb lennék vele.

    Ha nagyanyámnak meg kukija lett volna, ő lett volna a nagyapám.

    Így is nyertem hűtésben rengeteget, és még a gép is csendesebb lett. Pedig állítottad, hogy az AirGuard 120 hangos.

    Ezt én így elsőre nem mondanám, Grózi a szakértő. Szerintem ezt ő mondta. Amúgy minap írtam sztorit, hogy a top5 leghangosabb tesztelt laptopból jött egy be és a tulaj dicsérte, hogy milyen halk. Nekem számaim vannak, neki "halk" jelzője. Jellemzően én szoktam nyerni a "szép kijelző" csatában is. Nekem profilom van, neki szeme. Döntse el mindenki melyik az objektívebb mérőszám aztán tolja be az ő koordináta rendszerébe.

    Van kettő a gépben, köszönik szépen nem hallani őket. Jelenlegi legnagyobb zajforrás a két vinyó, de azok is csak azért, mert mindenféle rezgéscsillapítás nélkül vannak felcsavarozva közvetlenül a lemezre. Egy vékony gumilap alájuk, és ez is elmúlik. Ezen kívül a VGA hangját hallani játék közben.

    Erről beszéltem. Gémer topikban ultimate érv, hogy füles kell és máris csendes lesz ;]

    Az meg szerintem nem kínlódás, hogy az ember saját maga tapasztal meg dolgokat. Ezt tanulásnak hívják normális helyeken. Ha magam szerzem meg a tudást, akkor az többet ér, mert jobban berögződik. Ha csak mások ajánlásai alapján csinálok mindent, akkor azzal nem tanulok, nem fejlődök, következő alkalommal kérdezhetek mindent újra.

    Ezt én is így csinálom. Vannak viszont az úgynevezett sarokpontok. Tehát amikor azt mondom, hogy melegítsd meg a bezelt és úgy állj neki, akkor nekiállhatsz hidegen is, csak törni fognak a patentek és elhajlik a műanyag. Megszerezted a tapasztalatot, de spóroltál volna 14k-t, ha hallgatsz arra, aki már 100 ilyet csinált.
    Ezt egy tanonc csinálta. Mindegy, 1,5 napig ingyen melózott. Mint ahogy te is alut vettél, mikor leírja net is és mi is, hogy ne. Szíved joga, de ez már sarokpont, nem olyan, hogy kenj-e szilikon szírt a csatikra. Utóbbi már egyéni tapasztalat lesz.

    Egyébként most a pumpacserével tartok 44-45k-nál költségekben. Tehát így értem el az általad vizionált minimum költséget. Szóval sehol sincs a tripla szopó.

    Amennyi kört futottál, nálam már bőven benne van :B

    Mellesleg most is benne vagyok egy low cost projectben, de egyelőre nem mondok róla semmit. Majd ha kész lesz akkor okozok vele megdöbbenést.

    UAZ fűtőradim van. Ennél lowcostabb hőleadó nincs, nullforintos volt és olyat hűt, hogy a legnagyobb 9 ventis radijaimat eszegette. Csak vannak hátrányai. Pölö, hogy 10 év után sem tiszta teljesen és mire elérte a formáját a rendszer tiniből lassan családapa lettem és olyan költségek hullottak bele az időről nem beszélve, hogy bezáratnám magam utólag. Én is bírom ezeket, de véletlenül sem ajánlanám senkinek, főleg nem kezdésnek, főleg nem úgy, hogy mondjuk nincs minimum 3-4 tartalék gépe, amin közben él. Még a PH-n sem tud általános lenni az, amit 1-1 topikban a helyi bolondok csinálnak. Ezért mondtam és mondtunk 40 gurigás indulót, nagyon-nagyon visítva. Ennyiből lesz sikerélmény, minimális mélytorokkal. Hogy utána mennyire kap rá valaki, az már a képességeitől meg a tárcájától függ.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák