Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rocketry23

    tag

    válasz energy4ever #43012 üzenetére

    Fogalomzavarban vagy, erre szerettem volna rávilágítani.
    Tisztában vagyok az ioncsere fogalmával. Azt írod vannak benne "koszok". Ez elég relatív dolog, mi számít kosznak. Nem értem miért számítana kosznak bármi ami az ioncserélt vízben van egy PC vízhűtés számára.

    Kérlek magyarázd meg mit jelent az hogy "lekötött formában". Ioncsere során a vízbe semmi nem kerül lekötött formába. Egy kalcium iont le lehet kötni például komplex formába, komplexképzőkkel (pl. EDTA). Ilyenkor a kalcium ion bent marad a vízben, de mivel komplexben van (lekötve) nem játszik szerepet amíg nem jönnek létre olyan körülmények hogy a komplex felbomoljon. Ioncserekor az ion kicserélődik, nem marad a vízben.

    Te írod hogy az ioncserélt víz idővel vezetővé válik. Az ioncserélt víz alapból is vezető. De ettől függetlenül a desztillált víz is vezetővé válik.

    [ Szerkesztve ]

  • ViZion

    félisten

    válasz energy4ever #43012 üzenetére

    Leírták, de szarul. Egy ilyen RO gép nem 2 fillér, nem a csapvizet engedik rá... Onnan tudom, h pl. évfolyamtársam ezzel foglalkozik és én a halaimnak hoztam onnan már pár hektolitert, de sertéstelepre is adott belőle (laborba, tenyésztésnél mittomén mire kell, szal nem itatásra), meg cégeknek szállít... És megmutatta a rendszert, csak nagy vonalakban, de úgy is eléggé meggyőző.
    Első körben a borászatokban is használthoz hasonló mikrofilterek vannak, a durva szűrés után. Borászatit ismerem, láttam, igaz nem dolgoztam rajta végül, de anyám pl. igen, ez mellékes. Lényeg, h minden lebegő részecskét leválaszt, mikroorganizmusok nagy %-át (pontosat nem tudok, marhaságot nem írnék), majd amit nem szűr, arra ott az RO. Szal az említett koszok sem lekötött, sem más formában nincsenek jelen. Lehet, h nem 100% H2O, de nagyon megközelíti. Szerintem a linkeden is max. az ilyen csapra szerelhető, otthoni vízlágyítókról beszél, bár ott is kell előszűrő, nálam is van polipor 25 mikron és utána egy 5 mikronos. Ahogy nézem, van 1 mikronos is, fain. Linket nézd meg:
    "RO membránok előszűrői, valamint minden olyan alkalmazásban, ahol a finom részecskék nagy hatékonyságú kiszűrése szükséges. Víz és egyéb folyadékok szűrése a vegyipar, petrolkémiai, gyógyszeripar, élelmiszeripar területén. Az UV lámpás berendezések nagy hatékonyságú előszűrője.
    Az aktívszén granulátummal töltött egységek utószűrője. "

    Amúgy az 5-ös után is tiszta a víz. Szal. ez kicsit megint elmélet vs. gyakorlat dolog. A franc hajkurászna desztvizet, amikor ez bőven jó. De Ti tudjátok, csak nem kell túlozni az ioncseréltről. A tisztaszeszt is ilyen túlzás szerintem, amikor ipari spiritusz filléres dolog, elérhető és az is tiszta szesz, csak nem igazán ajánlott meginni...
    :R

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • mackosajt

    addikt

    válasz energy4ever #43012 üzenetére

    "Az ioncserélt víz jó ízű, kellemes, selymes állagú, szagtalan, itatja magát. Kiválóan alkalmas főzésre, tisztálkodásra és közvetlen fogyasztásra is."
    Ezen a részen hangosan fel szerettem volna nevetni, de mivel nejem alszik, nem tettem.

    Aki szeretné a szervezete sóháztartását felborítani, ám tegye...

    Látom megint elő jött az ioncserélt víz para...
    Nekem semmi bajom a teszkóssal.
    semmi lerakódás

    http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

Új hozzászólás Aktív témák