Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Muton

    addikt

    válasz sekli #57 üzenetére

    azért jó, mert lehetővé tesz, h a hajó minden irányban mozogjon. pl oldalra, ami dokkolásnál elég pozitív. jön, megáll a helye mellett, majd egyszerűen oldalra úszva a helyére siklik. vagy helyben (!) nyom egy 180°-os fordulatot. ez a rendszer sokkal pontosabb és gyorsabb reagálású mozást tesz lehetővé. még a vátoztatható irányú sima hajócsavar is elbújhat mellette. ezzel tökéletes sodródásmentes helybenállást (úszást) lehet megvalósítani, amelyet egyes kutatási vagy katonai felhasználás megkövetel.
    ja és emellett nincs szükség kormánylapátra, meg ilyesmikre :)

    58#: ha jól tudom a hatásfoka nem olyan rossz, az elterjedését a bonyolult vezérlés plusszköltsége akadályoz(t)za, a kivitelezési többletről nem is beszélve.

    nem én találtam ki, és sajnos nem tudom a nevét. pedig szeretnék venni/építeni egy ilyen meghajtású modellt, de név nélkül hogyan kérjem a boltban? :O azért reméltem, h hajókkal foglalkozó topikban hátha tud róla vki közelebbit. esetleg ismerősi körben kérdezzetek már alkalom adtán, plz, hátha valaki tud segíteni :)

    hogy ON is legyek egy kicsit, létezik 'vitorlás' kiszerelésben is :D mondjuk ott a 'lapátoknak' más szabadságfoka van. annak a hatásfoka viszont sokkal jobb, mint bármilyen hasonló méretű vitorlának. egy katamaránnál pedig a 'lapátok' teljes felülete napelem volt, így még egy segéd motor akkujának a töltését is megoldota. egy computer kiválasztotta, h melyik optimálisabb üzem, és annak függvényében forgata a lapátokat (szintén repülőgép-szárny profillal rendelkeznek, mint a 'vizes' változat)

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

Új hozzászólás Aktív témák