Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Zalanius #8548 üzenetére

    Köszi!!

    De hát a csv-k esetében az pont szándékos, amit a (2)-ben írtál, mert a szövegjelölő " ... " nélkül nem lehetne vessző a cellákban

    Najó, de miért nem lehet akkor olyan karaktert használni, ami nem engedélyezett/nem bukkanhat fel a kontaktok között? Ha én berakok egy vagy több "-karaktert valamelyik kontaktba, akkor az még escaepelve is lesz vagy mi :F

    Ezt minden parsernek kezdettől fogva tudnia kell, az excel is simán boldogul vele, az importáláskor még meg is adható, mit tekintsen szövegjelölőnek.

    Meg is adtam, de nem jelent teljes megoldást a problémára, ezen kívül más is van...

    Inkább arra gyanakszom, hogy CR / LF lesz egy vagy több szövegben, és azt már az Excel legendásan rosszul tűri.

    Na erre nem gondoltam, annyira hosszúak és üresek a sorok, hogy számomra gyakorlatilag követhetetlen hogy éppen hol van elcseszve a sortörés. Mindenesetre az Outlook CSV export gyönyörűen importálódik Excelbe

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Zalanius #8548 üzenetére

    Ránéztem notepad++ -szal illetve utánaolvastam.

    -(1) Igazad volt benne, hogy a goolge CSV export valóban alapból LF karakterrel zárja le a CSV sorait, de nem ez a valódi probléma. Én úgy látom, hogy még ezt is megenné az Excel. Hanem

    -(2) Úgy tűnik a Google CSV megengedi a sorvége karaktert a CSV adatmezőiben is. Utánaolvastam, régebben így volt, ezek szerint ez nem változott. Na ezzel van az Excelnek problémája amit bőven meg is értek. Semmilyen jelölőkarakter nincsen az ilyen köztes sortörések előtt...

    A " "-párokat mint szövegjelölőt még meg tudom érteni, de "sor közben" sortörés?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák