Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Audience #10938 üzenetére

    Az a 30 cm amiről írsz értsd meg hogy nem a szonda talajba érkezési pontja, hanem a PEN kapocstól mért távolságod. Onnan még van távolság addig a pontig, ahol már nem vezetésről, hanem a földelő szonda funkciójáról beszélhetünk.

    Ezért számít a csillagpont műszaki fogalma.

    Elsőre is értettem miről írsz, ezért írtam amit.

    Továbbra is az újraközösítésről van szó, ezt a részt kéne megértened, hogy ezt ne.

    De ahogy már többször le lett írva, a Nulláról lehet indítani PEN vezetőt.
    Csak a nulla a mért oldalon ne legyen még1x közösítve a PE-vel. Ennyit kéne elengedned.

    Pláne hogy sok helyen eleve, az az első szétválasztási pont, nem pedig a második.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • gorbep

    senior tag

    válasz Audience #10938 üzenetére

    De, hidd el értem... és az hogy egy ilyen balesetnek nem olyan nagy a bekövetkezési valószínűsége, nem mentesít a felelősség alól...

    Egy dolgot nem értesz!!! A villanyszereléskor nem a műszaki dolgoknak kell megfelelni, hanem jogszabályi megfelelőség van!!! Ha véletlenül a rögzítő föld az órától 30m-re kiszárad, nem fogsz tudni azzal védekezni, hogy azt rontották el... A jegyzőkönyv szerint a felülvizsgálatkor jó volt... a bíró úgy küld a börtönbe, mint a huzat... azzal a felülvizsgálóval együtt, aki ezt aláírta neked az új közösítő pont tudatában.

    Mielőtt azt mondanád, hogy ez valószínűtlen, nem egy ilyen bírósági esetet láttam már, ahol bevarrták a szerelőt, aminél ugyanúgy mondhatnád, hogy ennek minimális valószínűsége volt... és szinte mindig több hiba szerencsétlen együttese miatt vannak a súlyos balesetek.

    Ez egy ilyen szakma. Ha ebben praktizálsz, nem árt egy jó felelősség biztosítás, de az csak a vagyoni felelősségtől véd, a büntetőjogitól nem.

    Amúgy meg ködszurkálunk.... majd a KAMARAI TAG, TERVEZŐI JOGOSULTSÁGÚ VILLAMOSMÉRNÖK dönti el milyen kábel, milyen nyomvonalon, milyen kötésekkel... és Ő viszi a balhét, kétlem, hogy engedné a 4 eres kábelt, meg az újra közösítést. Be fogja tervezni az 5 erest végponti újra potenciál rögzítéssel (<10 Ohm). Szeret nyugodtan aludni, és nem vállalni felesleges kockázatot... csak mert occón volt a 4 eres kábel...

    De PEACE :R ... szerintem túltárgyaltuk....

    [ Szerkesztve ]

    - Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

Új hozzászólás Aktív témák