Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kroni1

    veterán

    válasz biker #10834 üzenetére

    Igen, igazad van, én is tisztába vagyok vele, mégis olvasni ilyet néha. Mondjuk a 1.5mm2-t amit pont nemrég olvastam, lehet csak a 10A-rel használják, de attól tartok van aki csak bedugja a 230ba a kocsit mindenféle előkészület és ellenőrzés nélkül és aztán csodálkozik ha leolvadás a vége.. Látni szép képeket.

  • PROTRON

    addikt

    válasz biker #10834 üzenetére

    Húúú ne tudd meg ezen a forumon és máshol is mennyiszer kell vitatkoznom amikor nem hajlandóak megérteni, hogy attól mert falra van bilincselve az MT kábel, akkor sem rakunk 16A-C kismegszakítót a 3x1,5 kábelre, mert bárki bármikor nekiállhat a dugaljról hegeszteni és lesz...om hogy 20 év alatt az illető még nem látott emiatt lakástüzet, az nem fogja megvédeni azt a laikust akinél meg épp megtörténik.

    Az ökölszabályod is jó, persze folyton mondogatják ELMŰ tervjóváhagyó irodában hogy minden legalább ilyen mértékű elektromos kivitelezés jogszabály szinten tervezés köteles akkor is, ha nincs számonkérve hatóságilag. Főnököm is gyűlöli amikor csókosok megkeresik a 100nm2 családi házak elektromos tervezésével, mert nem utasíthatja vissza, ugyanakkor a rengeteg egyeztetés és változtatgatások miatt arányaiban jóval több idő megy el vele, mint amit a kapcsolat építés miatt kedvezményes pénzt elkér. :D

    #10832 Kroni1
    " inkább a gyenge konnektorok okozzák a problémát sokaknál."

    Igen, sajnos sok villanyszerelő sem olvassa el rendesen az eszközök műszaki adatlapját, ahol világosan szerepel hogy pillanatnyi, rövid ideig elviseli a 16A-t, de mondjuk tartós 6 órás terhelés során már csak 10A...ugyanígy mágneskapcsolók, kontaktorok, reléknél is megfeledkeznek róla...

    Aztán meg nekik áll feljebb és kiröhögik azt aki szerintük "bedőlt a marketing bullshitnek" mert olyan dugaljat keres, ami megkapta az "EV töltő" zöld pecsétet...persze azért az is benne van hogy 2x annyiba kerülhet egy ilyen zöld pecsétes dugalj ahhoz képest, mint amikor korrektebb de sima dugaljból szerez az ember 16A folyamatos terhelhetőségűt.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák