Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hibavissza

    veterán

    válasz Teasüti #15587 üzenetére

    Szerintem most utálni fogsz....

    Előre bocsátom, hogy egyszer néztem végig. Csak a legdurvább dolgokat írom, sajnos ezek többségén már nem fogsz tudni segíteni.
    - akkora rántások vannak benne, hogy nagyapám Babettája beindult tőle;
    - amikor a családot vagy közeliket veszed sokkal vékonyabb DOF kellene, nagyon mobilos az egész;
    - fossá ki van égve a maradék BOKEH is mégis lapos, az egész grade egy szar nekem nem tetsző dolog;
    - a valós felbontás valahol 720p körül van (megint valami butított felbontást kaptunk véleményezésre?);
    - a svenkelesnél rossz a záridőd;
    - az elején unalmas vágások, később is nagyon repetitive marad;
    - a sapkafeldobásnál a sapkák leesését vágd ki és fokozatosan lassítsd be.

    Amúgy nem rossz, ötletes és sok vágás baromi menő lett. Azért én így, ezért pénzt nem nagyon adnék.

    Bocsi :R

    [ Szerkesztve ]

  • _q

    addikt

    válasz Teasüti #15587 üzenetére

    A cím nekem kicsit rockeres érzetet kelt, de értem a mögöttes indíttatást is, lehet itt tényleg helytáll. Nekem kicsit fura a nagyon közeli nézet, nem tudom milyen lett volna egy szélesebb látószöggel, kicsit olyan érzésem van hogy már túlzottan benne van a néző a privát szférában, ráadásul közel folyamatosan. Lehet több nagylátós snitt segített volna ezt az érzést csökkenteni. A szemüvegre zoomolás rész tök jó és látványos. Majd kipróbálom én is egy következő videómnál. Amikor eldobták a sapkát (nem tudom a pontos nevét), vártam volna valami lumafade vagy egy kamera lemegy és így át egy másik snittbe fentről lejön effektet.
    Egyébként jó lett szerintem a történet mesélés kifejezetten tetszik, ahogy a vonaton ül a srác és kitekintések vannak közben, illetve az említett szemüveg zoom, majd az oklevél nézőpont is szuper.

    (#15590) Tuninger
    A Fuji színei élénkebbek vagy hogy kell érteni a "pana" színeket, rosszak?

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Teasüti #15587 üzenetére

    Én a feliratok betűtípusát lecserélném egy olvashatóbbra. Lehet akár egy könnyen olvasható kézírás vagy egy vékonyabb Sans, de a jelenlegi gótikus jellegű, még ha illik is a sulihoz, időbe telik, mire elolvasom/megértem, addig meg nem tudok a cselekményre koncentrálni.

    A videó eleje tényleg kicsit lassú és vontatott. Érdemes lehet a zenét is megvágni (kezdést meghagyni és néhány taktust a közepéből kivágni), hogy gyorsabban felpörögjön és hamarabb eljussunk az ünnepséghez. Mert amíg utazunk a vonattal, meg nézzük, ahogy a srác elgondolkozik a végtelenben elsuhanó tájon, rajzolgat... kicsit leül a dolog. A zenét a megrendelőtől kaptad vagy Te választottad? Én nem tudok kínaiul, de ha nem a megrendelő adta, akkor utánanéznék valahogy, hogy a szövege biztosan illik-e az alkalomhoz.

    A vonatút közben kicsit elvesztettem a fonalat a vonaton gondolkozás/rajzolás és az otthoni emlékképek (makett nézegetés, képek) közötti váltásnál. Utóbbit lassítva, esetleg fekete-fehérbe téve talán egyértelműbb lenne, hogy azok emlékképek.

    Esetleg megpróbálkoznék még azzal, hogy a zene ritmusára váltanám a snitteket. Sziszifuszi munka lenne, az tény, de az elején engem kicsit zavart, hogy "olyan volt, mintha, de aztán mégsem". És miután tudatosult bennem, hogy nem vagyunk ritmusban, kicsit lankadt a lelkesedésem.

    A fókuszból kieső részeket én kivágnám (pl. 2:01-nél).

  • zgospel

    őstag

    válasz Teasüti #15587 üzenetére

    Én mint egyszeri néző szólnék hozzá, mert a színekhez nem értek :B
    A betűtípus szerintem sem illik ide.
    Van ahol vághattál volna hamarabb és akkor kimarad a gimbal berántása, pl 0:39-nél. Vagy a sapkafeldobás előtt van 1-2 másodperc amíg nem történik semmi, szerintem azt is le lehetne vágni.
    Tetszenek a maszkolt átmenetek
    1:42-nél az a körbefordulás zoommal nagyon jól sikerült, szerkesztésileg nálam az a videó csúcspontja :K
    Viszont rögtön utána 1:49-nél szerintem agyonvágod azzal hogy nagyon benne vagy az arcában a gyereknek. Ezt több helyen is úgy érzem a videóban, hogy túl közel vagy, és csak a gyerek feje tölti ki a kép felét.
    Összességében én is azt érzem sok helyen (nem tudom hogy a dropbox vagy a tömörített verziód miatt, vagy úgy alapból is) mintha egy jobb mobillal vagy egy full automata módba kapcsolt kamerával lett volna rögzítve. Fogalmam sincs hogy mitől vagy miért, csak ahogy nézem ezt látom.

    Egyébként nem ez a legizgalmasabb téma, és gondolom a zene meg még néhány feltétel meg volt szabva, ha belegondolok hogy nekem kellene ebből bármit is kihozni bajban lennék :D Szóval ezekhez a feltételekhez képest szerintem szép munka.

    https://www.flickr.com/photos/zpapa/

  • kovsol

    titán

    válasz Teasüti #15587 üzenetére

    Ezt a zenét amúgy ők kérték? Én nem értem a szöveget, de gondolom a saját anyanyelvükön szól.
    Nekem valahogy furán hat az angol környezet, még a betűtípus is óangol aztán végig ázsiai zene.

    May the Force be with you!

Új hozzászólás Aktív témák