Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Grillo #32367 üzenetére

    Én szakítottam és beszélgetni akartam, de vele képtelenség volt. Mondjuk nincs egy olyan okosóra hordó ismerősöm sem, aki ne lenne 0-24 órában munka módban és képes este 9-kor is kimenni "ezt gyorsan elintézem" telefonhívásra vagy csak simán szorong, hogy hazaérjen időben, mert még egy emailt meg kell írnia meg össze kell raknia reggelre valami szaros táblázatot. Én meg 18:00-tól kikapcsolom a munka emaileket/üzeneteket és hagyjon mindenki békén életet élni, köszi. :)

    De amúgy legyen ebben on-topik is, szörnyű amúgy, hogyan alakult át a filmkészítés/videózás is annak hatására, mennyire lerövidült figyelmi ciklusaink vannak. Én még az egyetemen azt tanultam, hogy egy mozifilm/dokumentumfilm esetén 7 percnél tovább ne kérd a néző figyelmét, ez az a pont ahol pihenőt kell beiktatni és ezeket váltogatva elég sokáig el lehet menni. Ma ez egyre inkább becsúszik 2 perc alá, utána elveszíti a fonalat és vele az érdeklődést is. De magamon is érzem, hogy míg régen imádtam 1-1,5 órás beszélgetős műsorokat/podcasteket hallgatni, ezeket egyre többször 3-4 részletben fogyasztom és a szünetben valami tök mást csinálok. Ezzel viszont a befejezetlen adások száma gyűlik.

Új hozzászólás Aktív témák