Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pibácsi

    senior tag

    válasz silboy #2310 üzenetére

    Szia Silboy!
    Ha a normál miniDV capture funkcióval vetted át, akkor annak DV-2-nek kellene lennie. Az viszont átlagban 3,5-4 MB/sec. tehát ha 4 perces a videód, akkor ott 3.5x60x4= 0,84 GB helyet foglal. ill. ha 4MB-el vesszük, akkor talán eléri kb. az 1 GB-ot. Ezt bármivel Capturelod, akkor is ennyi lesz.Attól függ, hogy milyen a felvétel, váltottsoros, vagy progresszíve, mivel a konvertálást ennek megfelelően kell elvégezni. Ha progresszív a felvétel, akkor több variációs lehetőséged van, ha viszont váltottsoros - márpedig a miniDV kamera felvételek általában ilyenek, akkor mpg-be kellene áttenni. Erről lehet DVD-t is készíteni, ha megfelelő az mpg konvertálás. Itt is figyelni kell a váltottsorosságot.
    Kellene tudni, hogy milyen a fájl, ennek megfelelően lehetne ajánlani konvertálót. (Mediainfo program).

    Ü. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz silboy #2312 üzenetére

    Szia Silboy!
    Hát ez DV fájl. PAL rendszerű, 4:3-as, 25 frps. Ha megnézed a Mediainfo - kép alatti részt, akkor irja is. Az Audio (hang) résznél ha a sávok száma 1. akkor az DV-2 tip., ha ott nincs szám, akkor egybe van az alap fájl résszel, akkor az DV-1. Általában jobb DV-2 -be Capturelni. Gondolom, hogy a DV-2 a tied. Ezért olyan nagy a helyfoglalásod. Ezt természetesen nem tudod lejátszani csak a PC-n, akkor is, ha arra alkalmas lejátszód van.
    Konvertálás általában mpg-be (a váltottsorosság miatt). Nem tudom, hogy a gépeden miket lehet megtalálni. Több variáció van, de ajánlom az Avidemux 2.4.4 verziót (a többi verziót nem, ez a legjobban bevált). Beállítás: behívod a DV fájl-videót. Belehallgatsz, elindítod a programon belüli lejátszót és ha megy minden, akkor lehet folytatni.
    Video: DVD (lavc) Confgure: marad minden, de az interéacing beállítás Inretlaced BFF.Ez egy átlagos, de ennél jobb a 4 helyett 2. a 8000 helyett 9000 beállítás. (csak ez több helyet is foglal és nem mindegyik DVD lejátszó szereti). Az audio: MP2(lavc). Configure marad. Format: MPEG-PS (A+V). A mentésnél a fájlelnevezés után tegyél pontot és ird be: mpg. Ez szépen átteszi neked mpeg2 Lower Field First (váltottsoros, alsó) pozisióba. Ezt már, ha szerencséd van, akkor egy DVD lejátszó lejátsza. Ha nem, akkor viszont - és ez szokott a megoldás lenni - be kell ültetni egy DVD szerkesztőbe és egy DVD-t elkészíteni (átlag 7600-8000kbps) amit a DVD lejátszó már le tud játszani. Ha jobban megemeled a bitratát, akkor a lejátszó akadozva fogja lejátszani, mert nem bírja a sebességet produkálni. Ezt a DVD-t elég, ha pendrivra írod és ha olyan a lejátszód, akkor bedugod és játszod. Ha nem, akkor lemezre kell írnod.
    Hajrá. Ü. Pibácsi

    [ Szerkesztve ]

  • cigam

    félisten

    válasz silboy #2753 üzenetére

    A Pinnacle Studio 17 programmal?!

    Nem lehet átpakolni dv avi-ra a capture formátunát? Digizd be másik programmal, ami dv-be importlál, pl, MovieMaker

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • pibácsi

    senior tag

    válasz silboy #2753 üzenetére

    Szia silboy!
    Én is azt mondom, hogy nem jó formátumba vetted át. A minDV eredeti formája vagy DV-1, vagy DV-2. Újabban a DV-2 a jó, mivel ez külön választja a hangot, a DV-1-ben ez egybe van. MInden esetre keress egy DV-2 fájlformát a Pinnacle 17 capture részén. Vagy más progival vedd át. A MovieMaker DVD-1 be veszi át, ami nem szerencsés.Ezeket a Media Player Clasic símán lejátssza. Ez egy váltottsoros videó lesz elég nagy helyfoglalással. Ha DVD-re akarod tenni, akkor kell hozzá egy olyan videó szerkesztő. ami szerkesztés után vagy DV-be, vagy mpg-be tud menteni, vagy egyenesen DVD-be. Lehet, hogy a Pinnacle 17-es is jó erre, nem tudom. Én Uleadot használok. Megszerkesztem DV-2 be és úgy is mentem ki, majd egy őnálló DVD szerkesztővel készítek egy DVD-t, amit azután akár PC-n, akár DVD lejátszóval TV-ben is megnézhetem. A "síma" avi alatt mit értesz, mivel az egy un. konténer, amin belűl elég sok fájl létezik. (pl. tömörítetlen, Xvid, Divx, DV-1, DV-2, M-Jpeg, Windows V-9, H263, stb) Itt is vigyázni kell, hogy az eredeti váltottsoros fájlt őrízzük meg, tehát nem lehet csak símán a szokásos Xvid, Divx fájlokat alkalmazni konvertáláshoz, azokat is be kell állítgatni és utána sem minden lejátszó játsza le.

    Üdv. Pibácsi

Új hozzászólás Aktív témák